Aleksandra Hamkało zmaga się z depresją i nerwicą. "Nigdy nie wstydziłam się choroby"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Aleksandra Hamkało

Aleksandra Hamkało pod koniec 2021 roku pierwszy raz publicznie powiedziała, że przez długi czas zmagała się z depresją. Opublikowała zdjęcie, na którym pod uśmiechem krył się jeden z cięższych momentów jej choroby. Aktorka zdecydowała, że kolejny raz zabierze głos w sprawie. "Leczyłam nie tylko depresję, ale też swoją relację z całym światem i z samą sobą" - powiedziała.

Aleksandra Hamkało to jedna z telewizyjnych ulubienic publiczności. Szczera, rezolutna i sympatyczna aktorka zaskarbia sobie sympatię widzów w kilka chwil po pojawieniu się na szklanym ekranie czy teatralnej scenie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zdecydowała się poruszyć niezwykle istotny temat zdrowia psychicznego. 

Aleksandra Hamkało o depresji 

Aleksandra Hamkało nie ukrywa, że zdiagnozowane stany depresyjne i nerwica lękowa znacząco wpłynęły na jej życie. Aktorka sięgnęła po pomoc specjalisty, który w odpowiedni sposób pomógł jej przejść przez ten trudny czas. To jeden z powodów, dla których ponownie zdecydowała się opowiedzieć o swoich przeżyciach. 

"Od dawna czekałam na tę rozmowę. Od dawna chciałam pokazać 'świat, który żyje za moim uśmiechem' - jak to ładnie napisała Joasia Frejus, która mnie do tej rozmowy zaprosiła. 'Nawracające stany depresyjne z nerwicą lękową' (bo taką wiele lat temu dostałam diagnozę) najpierw były koszmarem, ale potem okazały się najlepszymi nauczycielami. Stawiając tej chorobie czoła, krok po kroku odkrywałam swoje prawdziwe potrzeby i obawy. Leczyłam nie tylko depresję, ale też swoją relację z całym światem i z samą sobą. Moja terapeutka, gdzieś na początku naszej wspólnej drogi powiedziała, że ‘kiedyś będę wdzięczna za to doświadczenie’. 'Co ona pie…?' pomyślałam wtedy, na granicy wściekłości. Teraz dobrze wiem, o co jej chodziło" - napisała aktorka pod postem na Instagramie. 

Bartek Jędrzejak szczerze o depresji
Bartek Jędrzejak szczerze o depresji Bartek Jędrzejak powiedział o depresji Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Aleksandra Hamkało o leczeniu depresji

Aktorka w swoim poście w mediach społecznościowych wyjaśniła, że swoją otwartością chce pomóc osobom, które teraz mierzą się z depresją, stanami depresyjnymi czy zaburzeniami lękowymi. 

"Nigdy nie wstydziłam się mojej choroby. Ale też nie uważałam, że jest to temat, z którym trzeba się wyświetlać na każdym kroku. Odpowiadałam na pytania o zaburzenia otwarcie, ale nie czułam impulsu, żeby ni z tego ni z owego opowiadać całą historię swojej choroby. A wiem, że wiele osób chciałoby jej wysłuchać. I uważam też, że mówienie o niej bez wstydu i z otwartością jest ważne, bo to bezlitosna choroba cywilizacyjna, z którą mierzymy się i będziemy się mierzyć prawdopodobnie jeszcze wiele lat. Dlatego dziękuję Joasi, że zaprosiła mnie do swojego podcastu i stworzyła bezpieczną przestrzeń, w której mogłam się tym podzielić ze światem" - wyznała Aleksandra Hamkało. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości