Aleksandra Żebrowska o kościele. Dlaczego nie zdecydowała się na chrzest dwójki dzieci?

Autor:
Dagmara
Olszewska
Michał Żebrowski zareagował na pomysł porodu w plenerze

Aleksandra Żebrowska niemal od początku swojej obecności w świecie show-biznesu nie stroni od tematów tabu. Chętnie udziela się w sprawach ważnych społecznie i pokazuje macierzyństwo od tej prawdziwej, pozbawionej różowego filtra strony. Niedawno udzieliła obszernego wywiadu, w którym odniosła się do spraw wiary, kościoła i chrztu. Wyjaśniła bowiem dlaczego nie zdecydowała się na to, by dwójka jej najmłodszych pociech przyjęła sakrament.

Aleksandra Żebrowska w rozmowie dla "Elle" opowiedziała, że choć pochodzi z religijnej rodziny, sakramenty takie jak chrzest czy pierwsza komunia święta traktuje coraz częściej jako tradycję. Przyznała też, że na przestrzeni lat jej stosunek do kościoła diametralnie się zmienił. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nowy wiosenny spot TVN. Jak wyglądała praca na planie?
Nowy wiosenny spot TVN. Jak wyglądała praca na planie? Olivier Janiak wraz z kamerami "Co za Tydzień" zabrali widzów TVN na plan spotu wizerunkowego zatytułowanego "Wszystkie wymiary rozrywki".

Aleksandra Żebrowska o kościele i wierze

Aleksandra Żebrowska od lat jest partnerką Michała Żebrowskiego. Para jest uwielbiana przez internautów i chętnie dzieli się swoim życiem w mediach społecznościowych. Choć słynie też ze swojego wyjątkowego poczucia humoru, nigdy nie przechodzi obojętnie obok spraw ważnych społecznie. W wywiadzie dla magazynu żona aktora odniosła się do tego, jak postrzega obecnie działanie kościoła i wytłumaczyła, dlaczego dwoje jej najmłodszych dzieci nie zostało ochrzczonych. 

"To był czas, gdy Kościół zajmował stanowisko w naprawdę ważnych sprawach - pedofilii, in vitro, aborcji, migrantów. Miał szansę pojednać ludzi, pokazać, na czym polega miłosierdzie, co oznacza dobro i wspólnota według chrześcijańskich wartości. A zrobił coś dokładnie odwrotnego: podzielił, upokorzył i wykluczył. (...) Nie chcieliśmy kierować dzieci do instytucji, z której stanowiskiem się radykalnie nie zgadzamy, a wręcz się go wstydzimy" - powiedziała. 

Aleksandra Żebrowska o polityce 

Aleksandra Żebrowska ustosunkowała się też do tego, jak postrzega obecne działania partii rządzącej. Przyznała, że czuje dużą niezgodę, gdy tematy dla jednych trudne i traumatyczne, wykorzystuje się do tego, by odwrócić uwagę od innych, trudnych spraw.

"Doświadczenia poronienia nauczyły mnie pokory. Przestajesz wtedy tak szybko oceniać innych ludzi, bo nie wiesz, o jak traumatycznych przeżyciach nie chcą mówić głośno. (...) Tymczasem właśnie te bolesne tematy cynicznie wywleka się na forum publiczne nie po to, by komukolwiek pomóc, tylko po to, żeby ideologiczną dyskusją, która z góry jest skazana na awanturę, wywołać emocje i odwrócić uwagę od tematów, z którymi rządzący sobie nie radzą" - powiedziała. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości