Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska, z domu Adamczyk, urodziła się 5 kwietnia 1987 roku w Warszawie. Jest polską influencerką, właścicielką marki "Francis & Henry" i żoną aktora Michała Żebrowskiego.

Matka Aleksandry Adamczyk

Justyna Adamczyk, matka Aleksandry, urodziła jeszcze siedmioro dzieci. Aleksandra jest najstarsza z ośmiorga rodzeństwa, ma sześć sióstr i jednego brata. Co ciekawe, matka Oli spodziewała się ostatniego dziecka, gdy Aleksandra była w pierwszej ciąży.

Aleksandra Żebrowska – edukacja

O wykształceniu Żebrowskiej wiadomo tyle, że jest ona absolwentką ekonomii oraz podyplomowych studiów z marketingu i zarządzania.

Aleksandra Żebrowska – biznes

Aleksandra jest założycielką "Francis & Henry". Marka to powstała w 2016 roku z autorskiego pomysłu Żebrowskiej. Sklep internetowy oferuje ubrania i akcesoria, które mają służyć kobietom podczas porodu, w trakcie pobytu w szpitalu i w połogu

Życie prywatne Aleksandry Żebrowskiej

Żebrowska wychowywała się w dużej katolickiej rodzinie. W wywiadach celebrytka chętnie opowiada o swojej rodzinie, którą bardzo kocha i wspiera.

Aleksandra i Michał Żebrowscy

Mężem Aleksandry jest Michał Żebrowski, polski aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, a także współzałożyciel i dyrektor Teatru 6. Piętro. Para doczekała się czworga dzieci: Franciszka urodzonego w 2010 roku, Henryka urodzonego w 2013 roku i Feliksa urodzonego w 2020 roku. W 2022 roku Żebrowscy doczekali się też córki.

Ciekawostką jest, że Aleksandra ze swoim mężem poznali się, gdy ona miała 5 lat. Następnie spotkali się, gdy przyszła pani Żebrowska miała 18 lat. Po kilku latach spotkali się ponownie – tym razem szybko zaiskrzyło i para po miesiącu zaczęła planować ślub. Pobrali się w Tatrach 20 czerwca 2009 roku.

Aleksandra Żebrowska w mediach społecznościowych

Dla wielu kobiet odwiedzających Facebook czy Instagram profil Aleksandry jest tym, który przynosi uśmiech i zrozumienie trudów rodzicielstwa. Żebrowska pokazuje, jak wygląda rzeczywistość matki kilkorga dzieci. Często udostępnia zdjęcia ze swoimi dziećmi, śmiało pokazuje ciążowy brzuch czy koszulkę z plamami po laktacji.

Jej mąż Michał wspiera swoją partnerkę w działalności w mediach społecznościowych – para poprzez profil Aleksandry udostępniła na przykład post pokazujący, jak zachować się z małym dzieckiem na weselu.

Konto Oli ma ponad 350 tysięcy obserwujących, wśród nich głównie kobiety.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA/Andras Szylagyi