Alicja Majewska szczerze o przejściu na emeryturę i Skolimowie. Jakie ma plany?

Alicja Majewska
Alicja Majewska
Źródło: MWMEDIA
Alicja Majewska podczas ostatniego wywiadu odniosła się do działania Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Gwiazda nie ukrywała, że jest wielką zwolenniczką pracy ośrodka i została zapytana, czy chciałaby w przyszłości w nim zamieszkać. Odpowiedź może niejednego zaskoczyć.

W Domu Weteranów Scen Polskich przebywa coraz więcej artystów, którzy potrzebują wsparcia lub specjalistycznej opieki medycznej. Ośrodek cieszy się niemałą popularnością, ponieważ seniorzy mogą dzielić tam wspólne pasje i wspominać ze sobą dawne czasy swojej świetności. Teraz na temat ośrodka i przejścia na artystyczną emeryturę wypowiedziała się Alicja Majewska.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

19082022_NASI_W_MUNDURACH_ODCINEK (1)
Tajemnice Produkcji #15 Kulisy 2. sezonu "Naszych w mundurach". Celebryci kontra wojskowi
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Alicja Majewska szczerze o przejściu na emeryturę i ośrodku w Skolimowie

Alicja Majewska podczas ostatniego wywiadu została zapytana o Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, w którym przebywa wielu jej znajomych z branży. Wokalistka nie ukrywała, że cieszy się, że taki ośrodek działa w Polsce i pomaga emerytowanym artystom.

"Bardzo dobrze, że istnieje. Tam mieszkańcy mogą w godnych warunkach spędzić ostatnie lata swojego życia pod bardzo dobrą opieką, a nawet, co jest też bardzo istotne przywieźć swoje meble tam, więc mogą żyć jak u siebie" - powiedziała w rozmowie z Pomponikiem.

Gwiazda została także zapytana o to, czy gdy już przejdzie na emeryturę, chciałaby również zamieszkać w Skolimowie. Wokalistka wyjaśniła, że nie zaprząta sobie tym na razie głowy. Alicja Majewska bowiem na razie nie zamierza rezygnować z kariery i wciąż chce być aktywna zawodowo.

"Ja nie myślę o tym, tylko myślę o tym, jak wytrzymać w pełnej formie tę ilość przedsięwzięć zawodowych, które są przede mną, w tym roku, w przyszłym i jeszcze w kolejnym. Na razie to ja jestem przy kolejnym remoncie swojego domu" - zakończyła.

Alicja Majewska zdradziła, ile wynosi jej emerytura

Alicja Majewska przyszła na świat 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Mimo wieku artystka wciąż jest bardzo aktywna i jeździ po całej Polsce, by dawać koncerty. W rozmowie z "Super Expressem" poruszyła niedawno temat wysokości emerytury wśród polskich artystów. Wcześniej bowiem Maryla Rodowicz zdradziła, że co miesiąc otrzymuje od ZUS-u zaledwie 1600 złotych i utrzymuje się właśnie dzięki koncertowaniu. Gwiazda nie napisała sama bowiem swoich hitów i nie otrzymuje za nie tzw. tantiem.

Okazało się, że Alicja Majewska ma podobny problem.

Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 złotych emerytury
- zdradziła.

Alicja Majewska nie załamuje się jednak i stale pracuje na swoje utrzymanie. Jej kalendarz jest wypełniony koncertami aż do końca 2023 roku. Gwiazda bowiem promuje swoją najnowszą płytę "Piosenki Korcza i Andrusa". Jak wskazuje nazwa płyty, są to utwory, które napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości