Alina Makarczuk relacjonuje w TVN24 wojnę w Ukrainie. Co o niej wiemy?

Alina Makarczuk to dziennikarka TVN24.
Alina Makarczuk to dziennikarka TVN24.
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Alina Makarczuk na antenie TVN24 prowadzi relację z wojny w Ukrainie. Ile ma lat, skąd pochodzi, kim są jej rodzice i partner? Oto najważniejsze informacje.

Alina Makarczuk urodziła się w Ukrainie, ale od lat związana jest z Polską. Na antenie TVN24 informuje widzów o aktualnych wydarzeniach z rodzinnego kraju. Co o niej wiemy?

Alina Makarczuk - kim jest, wiek, pochodzenie

Alina Makarczuk ma 24 lata, urodziła się 17 kwietnia 1997 roku i pochodzi z miejscowości Równe. To dziennikarka pochodzenia ukraińskiego, która od kilku lat związana jest z Polską.

Do Warszawy przeprowadziła się w 2016 roku. Studiowała dwa kierunki na Collegium Civitas - dziennikarstwo i nowe media, oraz stosunki międzynarodowe i dyplomację.

Alina Makarczuk - rodzina w Ukrainie

Alina Makarczuk wyznała na Instagramie, że jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 10 lat i teraz ma dwie rodziny. Mimo dużej odległości ma z obiema bardzo dobry kontakt.

Najbliżsi ukraińskiej dziennikarki zdecydowali się pozostać w kraju i walczyć z Rosją. Jej ojciec walczy na froncie, ale kraju nie opuściła także jej mama. Kobieta jest lekarką i cały czas pomaga chorym i rannym.

"Mój tata jest w wojsku. Mama jest lekarką, została w Ukrainie, żeby ratować innych. Śpi w schronie. Są bezpieczni. Dzięki takim ludziom Ukraina zwycięży!!!" - napisała Alina Makarczuk.

Alina Makarczuk - kariera w mediach

Alina Makarczuk zaczynała karierę w dziennikarstwie jeszcze w Ukrainie, gdzie odbywała praktyki w prywatnej telewizji internetowej Espreso TV. Po przyjeździe do Polski rozpoczęła pracę w radiu Kolor.

Niedawno dołączyła do grona dziennikarzy TVN24, którzy w pasmach informacyjnych przedstawiają z użyciem interaktywnej mapy na monitorze bieżące dane o wojnie w Ukrainie. Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę udzieliła kilku wywiadów o sytuacji w jej ojczyźnie.

Alina Makarczuk jest reporterką od dwóch lat związaną z Radiem Eska. Przygotowuje też serwisy informacyjne w języku ukraińskim dla Eski Braniewo. Na początku marca komunikaty po ukraińsku skierowane do uchodźców zaczęto nadawać w Radiu Eska, SuperNova, Vox FM, Esce Rock i Radiu Plus.

20 marca wraz z Marcinem Prokopem poprowadziła charytatywny koncert "Razem z Ukrainą", który można było oglądać w TVN i w serwisie Player.pl.

TZZIELINSKI_UKRAINA
Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie

Alina Makarczuk - partner

Alina Makarczuk jest w związku z Romanem Osicą. Wokalista zespołu Poparzeni Kawą Trzy jest starszy od dziennikarki o 23 lata. Piosenkarz jest także dziennikarzem prasowym i radiowym. Pracował m.in. w radiu RMF FM czy Radiu Zet.

Alina Makarczuk - Instagram, Twitter

Alinę Makarczuk prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @alina.makarczuk. Posty dodaje jednak dosyć nieregularnie. Z większą częstotliwością publikuje informacje na Twitterze, gdzie można ją znaleźć pod nickiem @Alina_Makarczuk.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości