Andrzej Piaseczny zaapelował do Rosjan w ich języku. Ma do nich jedną prośbę

Andrzej Piaseczny apeluje do Rosjan w sprawie wojny w Ukrainie
Andrzej Piaseczny apeluje do Rosjan
Źródło: PIOTRANDRZEJCZYK/MWMEDIA
Od czwartku trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Ukraińcy dzielnie bronią swoich terytoriów i walczą z okupantem. Państwa zachodnie nałożyły na Rosję sankcje, jednak mimo to Putin nie chce wycofać swoich wojsk z terenu Ukrainy. Wiele znanych osób zaczęło zabierać głos w mediach społecznościowych, w tym Andrzej Piaseczny, który zwrócił się do Rosjan w ich języku.

Oczy całego świata od kilku dni są zwrócone w kierunku Ukrainy. Polacy masowo ruszyli z pomocą obywatelom z Ukrainy, którzy wraz z dziećmi przekraczają granicę i szukają schronienia przed wojną. Wiele znanych osób zaangażowało się w pomoc naszym sąsiadom, organizując zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy lub pomagając na granicach.

Andrzej Piaseczny apeluje do Rosjan

Do tego grona dołączył również Andrzej Piaseczny, który na Instagramie zaapelował do Rosjan, posługując się ich językiem. Internauci nie kryli zaskoczenia.

"Nasi drodzy rosyjscy bracia i siostry. Od kilku dni patrzymy na to jak świat stanął w płomieniach. Od kilku dni jesteśmy świadkami barbarzyństwa, którego mieliśmy nadzieję nigdy nie zobaczyć. Musimy się mu przeciwstawić z całych sił. Jesteście mądrymi ludźmi. Ludźmi, którzy czują, kochają. Wiecie, że jeśli ktokolwiek może zakończyć tę wojnę, to tylko wy. Bądźcie silni i powiedzcie nie. Nie wojnie, nie Putinowi. Uratujcie siebie i nas wszystkich. W was cała nadzieja" - powiedział.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy popierają słowa muzyka.

"Pięknie powiedziane", "Oby posłuchali", "Tylko w Rosjanach nadzieja", "Mam nadzieję, że to się szybko skończy", "To jakiś koszmar", "Trudno uwierzyć, że to się dzieje w 2022 roku" - czytamy.

Zobacz wideo:

Paweł Deląg również zwrócił się do obywateli Rosji

Przypomnijmy, że ostatnio w rozmowie z naszym serwisem również Paweł Deląg powiedział, że Rosjanie mogą teraz dużo zdziałać.

- Teraz ważne jest to, aby Rosjanie stawiali opór wobec tego, co robi Putin. Na razie masowe informacje, jakie otrzymuje zwykły Rosjanin w przekazie rosyjskich mediów, są obezwładniające. Możecie się Państwo o tym przekonać, czytając komentarze pod moimi postami na Instagramie. Rosjanie piszą, że to my żyjemy w bańce medialnej, że w Donbasie (ukraińskim!) ludzie ginęli 8 lat temu, a teraz Ukraińcy atakują Donbas. Typowy szum propagandy. Okrutnie nas to dzieli i zostają zatarte granice, gdzie jest prawda, a gdzie kłamstwo — powiedział w rozmowie z nami aktor.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: PIOTRANDRZEJCZYK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości