Gwiazdy

Angelina Jolie we Lwowie. Musiała ewakuować się do schronu

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Angelina Jolie

Angelina Jolie niedawno niespodziewanie pojawiła się w Warszawie. Szybko okazało się, że Polska to jedynie krótki przystanek w podróży do Ukrainy. Aktorka przebywa obecnie we Lwowie. 1 maja w mediach pojawiło się przerażające nagranie. Rozbrzmiały syreny alarmowe. Ucieczka do schronu okazała się konieczna.

Angelina Jolie ponownie postanowiła zaskoczyć świat i bez zbędnej ochrony i rozgłosu pojechała do Lwowa, by pomóc osobom dotkniętym zbrodniami wojennymi. Aktorka odwiedziła już wiele miejsc, by porozmawiać z wolontariuszami i Ukraińcami. 

Angelina Jolie ewakuowana we Lwowie do schronu

Do tej pory Angelina Jolie odwiedziła we Lwowie między innymi Dworzec Główny i szpital, gdzie leczone i opatrywane są dzieci ranne w wyniku ataku na stację kolejową w Kramatorsku. Aktorka chętnie bawi się z dziećmi,  pozuje do zdjęć i rozmawia z napotkanymi ludźmi. Niestety, zaledwie kilka godzin po swoim przyjeździe, we Lwowie rozbrzmiały syreny ostrzegawcze. Konieczna była szybka ewakuacja.

Wideo, na którym Angelina Jolie w pośpiechu zmierza do schronu, obiegło cały świat. Aktorka swoją obecnością w Ukrainie chce wyrazić solidarność z narodem atakowanym przez Rosjan. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych jedna z osób pyta gwiazdę, czy się boi. 

"Nie, nie. Wszystko jest w porządku" - odpowiedziała aktorka ze stoickim spokojem. 

Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy
Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy W Katowicach powstały nowe, domy tymczasowe dla uchodźców z Ukrainy. Nowi lokatorzy otrzymają także pomoc psychologa.

Angelina Jolie angażuje się w pomoc charytatywną i humanitarną

Angelina Jolie to jedna z najbardziej znanych gwiazd filmowych na świecie, która ogromną część swojego życia i majątku poświęciła, by pomagać innym. Gdy tylko paparazzi zrobili jej zdjęcia na warszawskim lotnisku Chopina, media od razu snuły przypuszczenia, że gwiazda chce zaangażować się w pomoc dla Ukrainy. 

Przypuszczenia okazały się trafne, jednak aktorka nie zdradziła jeszcze, jak konkretnie chce spędzić czas w Ukrainie. Nie wiadomo także, z jakiego powodu we Lwowie rozbrzmiały syreny ostrzegawcze.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości