Anna Dereszowska apeluje, by rozmawiać z dziećmi o wojnie. "Nie można zostawiać dziecka z jego lękiem"

Anna Dereszowska - rozmowy z dziećmi o sytuacji w Ukrainie
Anna Dereszowska - rozmowy z dziećmi o sytuacji w Ukrainie
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Anna Dereszowska jest gwiazdą serialu "Tajemnica zawodowa". Pojawiła się na spotkaniu z aktorami produkcji TVN i tam podzieliła się swoim przemyśleniami. W rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl przyznała, że nie wolno zostawiać dzieci z ich lękami. Jak rozmawiać z nimi o wojnie?

Anna Dereszowska wciela się w jedną z głównych postaci w serialu "Tajemnica zawodowa". Aktorka solidaryzuje się z Ukraińcami walczącymi o swój kraj. Wyraziła na Instagramie swój niepokój.

"Spędziliśmy weekend w naszych Ławkach, próbując uspokoić myśli. Z jednej strony próbujemy dać naszym dzieciom poczucie bezpieczeństwa i opiekę w tym stresującym czasie, z drugiej organizujemy pomoc, schronienie potrzebującym z Ukrainy. Daniel właśnie wyruszył na granicę. Podobnie jak Wy — jestem głęboko poruszona sytuacją w Ukrainie. Chcę wierzyć, że ta tragedia jak najszybciej się skończy" - napisała na Instagramie.

Anna Dereszowska o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie

- Absolutnie trzeba rozmawiać z dziećmi. To też mówią wszyscy psychologowie, że nie można zostawiać dziecka z jego lękiem, bo to jest najgorsze, co możemy zrobić. Informacje, które przekazujemy dzieciom, trzeba dostosować do ich wieku. Nie pokazywać drastycznych scen, ale trzeba mówić, że to jest konflikt zbrojny [...] Wczoraj cały dzień zajęło nam przygotowanie naszego domu na Mazurach, celem przyjęcia uchodźców tam u nas. Maksio widział, że pakujemy rzeczy, przygotowujemy jedzenie, pościel. To samo robiliśmy w Warszawie [...] No więc dzieci są uczestnikami tego, co się dzieje — przyznała w rozmowie z Aleksandrą Głowińską z serwisu cozatydzien.tvn.pl.

- Ogromnie proszę państwa o wsparcie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Widziałam, że taki apel wystosowała również Ania Lewandowska. Bardzo serdecznie dziękuję jako ambasadorka — przemówiła do fanów Anna Dereszowska.

Anna Dereszowska - jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Gwiazdy sprzeciwiają się wojnie w Ukrainie

Polacy okazują swoim braciom i siostrom z Ukrainy sporo wsparcia materialnego i mentalnego. Artyści, politycy i inne osoby publiczne solidaryzują się z walczącymi oraz uchodźcami. Wszyscy są przejęci skalą zagrożenia i przerażeni decyzjami politycznymi Władimira Putina. Z drugiej strony podziwiają dzielnych Ukraińców oraz ich przywódcę - prezydenta Wołodymyra Załenskiego. Ukraina walczy już szósty dzień.

Również zagraniczne gwiazdy wysyłają słowa wsparcia, ale nie tylko. Angelina Jolie postanowiła połączyć siły z przyjaciółmi z UNHCR, czyli Agencji ONZ ds. Uchodźców. Hollywoodzka aktorka szuka schronienia dla uchodźców. Z kolei aktor Sean Penn przebywa w Ukrainie. Kręci tam dokument o rosyjskiej inwazji.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości