Anthony Bourdain popełnił samobójstwo 4 lata temu. Na jaw wyszły ostatnie SMS-y znanego kucharza

Anthony Bourdain popełnił samobójstwo w 2018 r.
Anthony Bourdain popełnił samobójstwo w 2018 r.
Źródło: Getty Images
Informacja o samobójczej śmierci Anthony’ego Bourdaina cztery lata temu zszokowała cały świat. Sensację wywołała ostatnio nieautoryzowana biografia kucharza. Autor opublikował ostatnie wiadomości słynnego szefa kuchni. Co z nich wynika?

Po czterech latach od śmierci Anthony'ego Bourdaina ukazuje się nieautoryzowana biografia kucharza "Down and Out in Paradise: The Life of Anthony Bourdain" autorstwa Charlesa Leerhsena. Dziennikarz opisuje m.in. ostatnie dni życia gwiazdora. Ujawnia też SMS-y, jakie Anthony Bourdain pisał do byłej żony Ottavi Busi i partnerki Asi Argento.

Anthony Bourdain  – kim był?

Anthony Bourdain był amerykańskim szefem kuchni, restauratorem i osobowością telewizyjną pochodzenia francusko-żydowskiego. Urodził się w Nowym Jorku. Był synem Gladys Sacksman - redaktorki "New York Times" i Pierre'a Bourdaina - producenta muzyki klasycznej. Kształcił się w Kulinarnej Szkole Amerykańskiej w Hyde Park w stanie Nowy Jork, gdzie uczęszczali także inni znani szefowie kuchni m.in.: Maciej Kuroń czy Paul Bocuse.

Anthony Bourdain zyskał sławę dzięki autobiograficznej książce "Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly". Na jej podstawie powstał serial komediowy "Kill grill". Później prowadził programy kulinarno-podróżnicze. Był także jurorem w brytyjskiej i amerykańskiej edycji programu "The Taste".

Anthony Bourdain miał także zdolności artystyczne. Miał okazję wykazać się jako aktor, występując w filmach u boku gwiazd takich jak Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling i Brad Pitt w komediodramacie biograficznym "Big Short" czy Til Schweiger w filmie sensacyjnym "Uwe Bolla Far Cry"

Anthony Bourdain był w kilku związkach. Po rozwodzie z Nancy Putkoski ożenił się z Ottavią Busia, z którą miał córkę Ariane (ur. 9 kwietnia 2007). Po rozstaniu z żoną związał się z Asią Argento.

Tajemnice produkcji #2. Kulisy programu "Masterchef"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Anthony Bourdain  – tragiczna śmierć

Anthony Bourdain zmarł 8 czerwca 2018 r. Media obiegła wtedy szokująca informacja. Ciało słynnego szefa kuchni znaleziono powieszone na pasku od szlafroka w pokoju francuskiego hotelu "Le Chambard". Zwłoki gwiazdora odkrył jego przyjaciel, Eric Ripert, współwłaściciel i szef kuchni "Le Bernardin" w Nowym Jorku, jednej z najbardziej znanych restauracji w Stanach Zjednoczonych. Prokuratura uznała, że było to samobójstwo.

Fani kucharza o jego śmierć zaczęli obwiniać Asię Argento. Padały też inne zarzuty pod adresem partnerki Anthony’ego Bourdaina. "New York Times" dotarł do poufnych dokumentów i oskarżył ją o molestowanie nieletniego, młodszego o 20 lat aktora Jimmy'ego Bennetta, któremu miała zapłacić za milczenie. Co ciekawe, włoska aktorka i reżyserka była jedną z pierwszych kobiet, które publicznie oskarżyły Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne, przez co stała się jedną z głównych twarzy ruchu #MeToo.

Anthony Bourdain był znanym kucharzem
Anthony Bourdain był znanym kucharzem
Źródło: Getty Images

Anthony Bourdain  – ostatnie SMS-y

Z ostatnich wiadomości, jakie wysyłał szef kuchni, wyłania się obraz samotnego, nieszczęśliwego człowieka. Wiadomości ukazują, co działo się z nim w ostatnich dniach życia.

"Nienawidzę swoich fanów. Nienawidzę bycia sławnym. Nienawidzę swojej pracy", "Jestem samotny i żyję w ciągłej niepewności" - pisał do byłej żony Ottavi Busia.

W książce pojawiają się też wiadomości, jakie Anthony Bourdain wymieniał z partnerką Asią Argento. Autor podkreśla, że para często kłóciła się, mieli napady zazdrości i wytykali sobie niewierność. Na pięć dni przed śmiercią Bourdaina w sieci pojawiły się zdjęcia paparazzo, który przyłapał aktorkę z francuskim dziennikarzem Hugo Clementem w restauracji w Rzymie. Asia Argento i Anthony Bourdain mieli żyć w otwartym związku, co nie raz sprawiało ból szefowi kuchni.

"Jest OK. Nie jestem mściwy. Nie jestem zazdrosny, że byłaś z innym mężczyzną. Nie jestem twoim właścicielem. Jesteś wolna. Tak, jak mówiłem. Tak, jak obiecałem", "Ale byłaś nieostrożna. Lekkomyślnie potraktowałaś moje serce. Moje życie" - pisał w wiadomościach do ukochanej.

Gwiazdora miało zaboleć to, że na miejsce spotkania z mężczyzną wybrała ich ulubiony hotel w Rzymie. Na co włoska aktorka miała odpisać: "Nie mogę tego znieść".

Anthony Bourdain i Asia Argento
Anthony Bourdain i Asia Argento
Źródło: Getty Images

Podobno Asia Argento chciała zerwać z podróżnikiem ze względu na jego zachowanie. Anthony Bourdain próbował nawiązać z nią kontakt po nocy pełnej alkoholu.

"Czy jest coś, co mogę zrobić?"- napisał. Na co jego partnerka miała odpisać: "Odwalić się".

Według autora Anthony Bourdain miał jeszcze odpowiedzieć "OK" i powiesić się. Dziennikarze "New York Times" skontaktowali się z Asią Argento, aby odniosła się do treści książki.

"Napisałam temu człowiekowi, że nie może opublikować niczego, co mu powiedziałam" - odpowiedziała

W 2018 r. w wywiadzie dla "Daily Mail" komentowała swój związek z Anthonym Bourdainem.

"Ludzie powtarzają, że go zamordowałam. Rozumiem potrzebę znalezienia powodu jego śmierci. Też bym chciała to wiedzieć. Ludzie chcą wierzyć, że zabił się z takiego powodu. On też mnie zdradzał. To nie był dla nas problem. Był człowiekiem, który podróżował 265 dni w roku. Gdy się widywaliśmy, spędzaliśmy razem świetny czas, ale nie byliśmy dziećmi. Jesteśmy dorosłymi" - mówiła.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości