Mata na okładce październikowego "Vogue'a". Raper zmienia wizerunek - na co stawia tym razem?

Mata na okładce październikowego wydania Vogue'a Polska. Raper zmienia wizerunek
Mata na okładce październikowego wydania Vogue'a Polska. Raper zmienia wizerunek
Źródło: Player
Znów głośno zrobiło się o kontrowersyjnym raperze Matcie. Tym razem za sprawą okładki do październikowego wydania magazynu "Vogue Polska". Mata lansuje na okładce pisma odmieniony wizerunek. Jest też pierwszym mężczyzną na okładce polskiej wersji pisma.

Zdjęcie okładki, na której pozuje Mata wrzucił na swój profil na Facebooku producent muzyczny Lil Konon. Tematem październikowego wydania "Vogue Polska" będzie "tożsamość".

Mata na okładce październikowego Vogue'a

Raper Mata znalazł się na okładce pierwszego październikowego wydania "Vogue Polska".

"Bohaterem pierwszej okładki październikowego wydania jest Michał 'Mata' Matczak, który zamiast na tradycyjną rozmowę zdecydował się na autorski manifest" - czytamy na profilu Lil Konona.

"Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić" – cytuje Matę producent muzyczny.

We wpise czytamy, że nowa płyta Maty ma pomóc młodym ludziom nabrać odwagi do zmieniania rzeczywistości. Sesja okładkowa, w której wziął udział raper, pokazuje jego odmieniony wizerunek, nawiązujący do polskiej tożsamości narodowej. Zgodnie z trendem na słowiańszczyznę i ludowość pojawiają się w niej szydełkowe akcesoria.

"To zapowiedź nowego wizerunku Maty, który jest próbą dialogu z polską tożsamością wizualną" – zapowiada redaktorka naczelna "Vogue Polska".

Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?

Mata startuje na prezydenta - kim jest?

Mata to raperski pseudonim Michała Matczaka. Urodził się 2000 roku i jest synem profesora prawa Marcina Matczaka oraz Arletty Śliwińskiej-Matczak. Mata jest przedstawicielem młodego pokolenia. W 2019 roku zdał maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Ogromny rozgłos przyniósł mu utwór "Patointeligencja".

Mata ogłosił niedawno, że ma w planach start w wyborach prezydenckich.

"Przez prawie 20 lat mojej kampanii wyborczej chcę dorosnąć jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. [...] poświęcę 7 lat na studia wyższe i praktyki zawodowe, po to, żeby zdobyć ważne na tym stanowisku kompetencje już w Nowym Świecie" - zadeklarował.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

podziel się:

Pozostałe wiadomości