Antoni Królikowski tłumaczy się prokuraturze. Wyjaśnił, skąd zaległości w alimentach

Antoni Królikowski
Antoni Królikowski złożył wyjaśnienia w sprawie alimentów
Źródło: MWMEDIA
Antoni Królikowski złożył wyjaśnienia w sprawie alimentów. Aktor twierdzi, że zasądzona kwota dwukrotnie przekroczyła jego miesięczny dochód, stąd zaległości, jakie nawarstwiły się przez kilka miesięcy.

Antoni Królikowski w rozmowie z Plotkiem wytłumaczył, co stanęło na przeszkodzie, by opłacić wyznaczoną przez sąd kwotę należną żonie i dziecku. Aktor twierdzi, że zwyczajnie go na to nie stać. O tym zadecydują jednak specjaliści.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Czym nas zaskoczyła 16. edycja Kina Letniego. Jakie gwiazdy się pojawiły?

Nowe fakty w sprawie alimentów

Dla Antoniego Królikowskiego sobotni poranek bynajmniej nie należał do spokojnych. Media obiegła bowiem informacja o oskarżeniu, jakie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola wpłynęło pod koniec czerwca. Sprawą aktora zajmie się Sąd Rejonowy Warszawa-Wola.

Sędzia rozstrzygnie sprawę o uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz syna i żony, z którą, jak podał PAP, Antoni Królikowski jest w trakcie rozwodu. Sąd Okręgowy w Warszawie podał wartość całkowitej kwoty nieopłaconych świadczeń.

"Łączna zaległość stanowiła równowartość co najmniej trzech świadczeń miesięcznych" — poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Antoni Królikowski złożył wyjaśnienia w sprawie o alimenty

W rozmowie z Karoliną Sobocińską z Plotka Antoni Królikowski postanowił odnieść się do sprawy. Poprosił, by nie ukrywać jego wizerunku, tłumacząc, że sprawa jest zwyczajnie niepoważna.

"Złożyłem wszystkie wyjaśnienia w prokuraturze i to tyle. Dwukrotnie przekroczyły alimenty mój dochód, nie miałem po prostu możliwości. Jest to bardziej złożona sprawa. O te zarzuty to już były artykuły, a nagle jak złożyłem wyjaśnienia, to są znowu" — tłumaczył Antoni Królikowski.

Aktor twierdzi, że złożył wyjaśnienia w powyższej sprawie i jest to aktualnie jedyna nowość w sprawie. Teraz sam czeka na dalsze działania organu sprawiedliwości. To bowiem niejedyny prawny problem, z jakim mierzy się obecnie Antoni Królikowski. Przypomnijmy, że w lutym tego roku aktor został zatrzymany w związku z obecnością marihuany w jego organizmie. Jej zażycie gwiazdor tłumaczył leczeniem stwardnienia rozsianego.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości