Syn Krzysztofa Krawczyka o sytuacji materialnej. "Nie chcę umierać"

Krzysztof Krawczyk Junior
Syn Krzysztofa Krawczyka mówi o aktualnej sytuacji życiowej
Źródło: MWMEDIA
Syn Krzysztofa Krawczyka mieszka w Łodzi i wiedzie życie, które od dłuższego czasu przysparza mu trosk. Z powodu choroby i braku praw do otrzymywania tantiem po zmarłym ojcu nie wiedzie mu się najlepiej. Krzysztof Krawczyk Junior opowiedział o tym, jak wygląda jego sytuacja materialna.

Krzysztof Igor Krawczyk, znany też jako Krzysztof Krawczyk Junior, urodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest synem Krzysztofa Krawczyka i Haliny Żytkowiak, wokalistki współpracującej z takimi zespołami jak: Amazonki, Tarpany czy Trubadurzy. Dzieciństwo spędził w Stanach Zjednoczonych razem z rodzicami. W 1980 roku Krzysztof Krawczyk, będąc w separacji z Haliną Żytkowiak, zabrał syna do Polski. Nastoletni Krzysztof uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, który miał wpływ na to, jak teraz wygląda jego los.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Karolina Pisarek zmagała się z depresją. Rówieśnicy jej nie akceptowali. "Mój świat się zawalił"

Syn Krzysztofa Krawczyka skarży się na swój los

Krzysztof Krawczyk Junior miał 14 lat, gdy wraz z ojcem i macochą Ewą uległ wypadkowi samochodowemu. Krzysztof Krawczyk uderzył samochodem w drzewo od strony, z której siedział jego syn. Nastolatek walczył o życie w szpitalu. Został uratowany, ale do dziś zmaga się z padaczką. Częste ataki uniemożliwiają mu podjęcie pracy. Dziecko słynnego polskiego piosenkarza wiedzie samotne życie. Z racji choroby otrzymuje rentę, ale taka pomoc finansowa nie wystarcza na godne życie.

Krzysztof Krawczyk Junior mieszka w Łodzi przy ul. Piotrowskiej. W najnowszym wywiadzie dla ShowNews.pl opowiedział, jak mu się teraz wiedzie.

"Żyję w maleńkim mieszkanku, jak to ktoś tam też powiedział, że to jest ul. Jest po prostu bardzo małe, że tam ledwie można przejść. No cóż, ale jest oddzielny kąt. Nie mogę być tam, gdzie miało być w spadku po dziadkach... Nie, ja tego nie chcę mówić, po prostu ja nie chcę umierać" - wyznał.

Ostatnio moje życie się zmieniło. Coś się zaczyna dziać - jest to związane z muzyką i ze śpiewem. Cieszę się z tego, bo wyjście na scenę jest dla mnie terapią. Mnie to uspokaja, wycisza
- zwierzył się reporterce ShowNews.pl.

Syn Krzysztofa Krawczyka nie otrzymuje pieniędzy z tantiem

Mimo że Krzysztof Krawczyk stworzył wiele hitów, które wciąż na siebie zarabiają, to jego syn nie ma prawa do honorarium za kolejne odtworzenia znanych piosenek. Tantiemy są dziedziczne, a cały majątek po Krzysztofie Krawczyku, który zmarł w kwietniu 2021 roku, odziedziczyła wdowa, Ewa Krawczyk. Oczywiście syn artysty chce podważyć testament. Uważa pozbawienie go praw do tantiem za niesprawiedliwość.

"Rzeczy, które przecież trzydzieści czy prawie czterdzieści lat temu były nagrywane, ja nagrywałem, tato nagrywał, nie w tym samym czasie byliśmy w studiu nagrań, ale nagrywaliśmy wspólnie duet i oddzielnie, ani grosza nie dostałem, ani od ZAIKsu, ani z tych tantiem nic nie mam" - wyznał syn muzyka w rozmowie z portalem ShowNews.pl.

Dwa lata temu w serwisie YouTube pojawiała się piosenka pt. "Tato", którą zaśpiewał syn Krzysztofa Krawczyka. Tekst oraz muzykę stworzył Marian Lichtman. Utwór wzruszył słuchaczy. Choć Krzysztof Krawczyk Junior nie jest profesjonalnym wokalistą i dopiero kształci się w tym kierunku, to fani docenili szczerość w przekazaniu emocji płynących z piosenki dla zmarłego taty.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości