Brigitte Bardot trafiła do szpitala. Legenda kina miała problemy z oddychaniem

Brigitte Bardot
Brigitte Bardot trafiła do szpitala
Źródło: Getty Images
Brigitte Bardot została niedawno przewieziona do szpitala z powodu problemów z oddychaniem. 88-letnia aktorka, według słów jej męża, Bernarda d'Ormale, zaczęła źle znosić upał. Stan zdrowia gwiazdy na tyle się pogorszył, że niezbędna była hospitalizacja.

Brigitte Bardot to francuska aktorka, modelka i piosenkarka, która zasłynęła jako symbol seksu w latach 60. i 70. Gwiazdę często uważa się za jedną z najpiękniejszych kobiet wszech czasów, jest również znana za swoją działalność na rzecz praw zwierząt. Aktorka była czterokrotnie zamężna. Obecnie jest żoną Bernarda d'Ormale, francuskiego biznesmena i polityka.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Patricia Kazadi o walce z endometriozą, zmianach w systemie i odzewie fanów
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Stan zdrowia Brigitte Bardot się pogorszył

Brigitte Bardot w ostatnim czasie miała poważne problemy z oddychaniem. Wszystko zaczęło się od nagłego pogorszenia samopoczucia, które nastąpiło w jej domu we francuskim Saint-Tropez. Jej mąż, Bernard d'Ormale, wezwał na miejsce pomoc, jednak początkowo strażacy otrzymali zły adres. Po dotarciu na miejsce podali 88-letniej aktorce tlen. Jak wyjaśnił Bernadr d'Ormale w rozmowie z Page Six, Brigitte Bardot ma problemy z upałami, które są obecnie wyjątkowo silne w południowej Francji.

"Była mniej więcej 9 rano, kiedy Brigitte zaczęła mieć problemy z oddychaniem. [Jej oddech] był głośniejszy niż zwykle, ale nie straciła przytomności. Powiedzmy, że były to chwilowe problemy ze złapaniem tchu [...] Jak wszyscy ludzie w pewnym wieku, nie może już znieść upału. Tak się dzieje, kiedy masz 88 lat. Nie wolno jej podejmować niepotrzebnego wysiłku" - powiedział.

Warto dodać, że w kwietniu, Brigitte Bardot była hospitalizowana z powodu poważnej niewydolności oddechowej. Mimo zaleceń lekarzy gwiazda opuściła jednak szpital przedwcześnie, na własne życzenie.

Brigitte Bardot
Brigitte Bardot została niedawno przewieziona do szpitala
Brigitte Bardot
Źródło: Getty Images

Brigitte Bardot - kariera

Brigitte Bardot, urodzona 28 września 1934 roku w Paryżu, jest francuską działaczką na rzecz praw zwierząt oraz byłą aktorką, piosenkarką i modelką. Znana z odważnych ról gwiazda stała się jednym z najbardziej znanych symboli lat 50. i 60.

Swoją aktorską karierę rozpoczęła w 1952 r. i szybko zyskała międzynarodowe uznanie dzięki roli w filmie "I Bóg stworzył kobietę". Jej interpretacja postaci przyciągnęła uwagę wielu francuskich intelektualistów.

Brigitte Bardot była nie tylko ikoną kina, ale również stała się symbolem buntu i emancypacji kobiet. Gwiazda była także znaną piosenkarką, która nagrała kilka albumów i singli, a jej piosenki do dziś są popularne na całym świecie.

Po zakończeniu kariery filmowej w 1973 r. artystka poświęciła swoje życie obronie praw zwierząt. Założyła fundację na rzecz ochrony praw zwierząt, która działa do dnia dzisiejszego.

Brigitte Bardot
Brigitte Bardot zyskała międzynarodowe uznanie
Brigitte Bardot
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości