Były muzyk Perfectu mieszka w Domu Pomocy Społecznej. Jest ciężko chory

Muzyk z Perfectu jest w złym stanie zdrowia
Muzyk z Perfectu jest w złym stanie zdrowia
Źródło: Mw Media/Instagram
Wojciech Morawski był członkiem takich zespołów jak Perfect, Breakout, Klan czy Porter Band. Krzysztof Skiba spotkał się ostatnio z muzykiem i powiadomił o jego złym stanie zdrowia. Perkusista mieszka bowiem w Domu Pomocy Społecznej i ma problemy z pamięcią.

Wojciech Morawski jest znanym polskim perkusistą. Przez lata kariery był związany z takimi zespołami jak Breakout, Klan, Perfect, Voo Voo, czy Porter Band. Niestety, w ostatnich latach stan jego zdrowia się pogorszył. Muzyk mieszka obecnie w Domu Pomocy Społecznej ze względu na stan zdrowia. Perkusista cierpi na zanik pamięci.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

CZT_GRUSZKACHOROBA
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Wojciech Morawski z Perfectu mieszka w Domu Pomocy Społecznej

Polska Fundacja Muzyczna od lat opiekuje się muzykami, których stan zdrowia lub finansowy się pogorszył. Zajmują się między innymi Elżbietą Dmoch z 2 plus 1, czy Tadeuszem Łyskawą z Papa Dance. Jakiś czas temu pod ich skrzydła trafił również Wojciech Morawski, o czym poinformował w mediach Krzysztof Skiba.

Lider Big Cyca dodał na Instagramie zdjęcie z Wojciechem Morawskim i napisał:

"WOJTEK JUŻ NIE ZAGRA. Legenda perkusji Wojtek Morawski siedzi przy stoliku w warszawskiej restauracji i jest jakby nieobecny. Witam się z nim wylewnie i wesoło zagaduję. Chcę sprawić, by ten krótko spędzony, wspólny czas był radosny. Niestety nie mam pojęcia, czy to w ogóle jest możliwe, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne Wojtka. Grupa przyjaciół i wolontariuszy z Polskiej Fundacji Muzycznej od ponad dwudziestu lat opiekuje się muzykami, którzy z racji wydarzeń losowych, czy chorób popadli w kłopoty" - czytamy.

Krzysztof Skiba apeluje o pomoc dla Wojciecha Morawskiego

Dalej Krzysztof Skiba opisał, że Wojciech Morawski nie pamięta gdzie mieszka, ani czym się zajmował.

"Jaki jest problem Wojtka? Pytam go, jak mu tam jest w tym Domu Pomocy Społecznej, w którym obecnie mieszka. Macha tylko ręką i się uśmiecha, a w okolicy oka widzę coś jakby łzę, ale może to tylko złudzenie. - Masz swój pokój, czy mieszkasz z innymi? - pytam. - Nie wiem — odpowiada. Ta odpowiedź mnie dobija. Facet, który grał w takich zespołach jak Klan, Breakout, Porter Band i Perfect traci pamięć" - czytamy.

Krzysztof Skiba zaznaczył, że Wojciech Morawski potrzebuje pomocy finansowej, ponieważ emerytura nie wystarcza na potrzebne leki.

"Wojtek ma jeszcze stare auto. Można by je sprzedać, byłaby kasa na leki, ale nie wie, co z nim zrobił, ani gdzie zaparkował. Fundacja opiekuje się i wspiera obecnie kilkunastu muzyków będących w potrzebie. Kasa z ubezpieczenia i emerytury jest zbyt mała, by zapewnić im opiekę, zakup potrzebnych leków czy rehabilitację chorych i opuszczonych. Kiedyś biliśmy im brawa, dziś możemy przeznaczyć swój 1,5 procent podatków wpisując KRS Fundacji w swoje roczne zeznania podatkowe PiT" - napisał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Mw Media/Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości