Céline Dion jednak nie wróci na scenę? Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia nie są dobre

Céline Dion
Céline Dion
Źródło: Getty Images
Po ostatnich publicznych wystąpieniach Céline Dion wydawało się, że stan zdrowia artystki uległ znaczącej poprawie. Wzięła udział w gali rozdania Grammy, a niedawno udzieliła wywiadu dla francuskiego "Vogue'a", realizując przy tym odważną sesję zdjęciową. Teraz media obiegły nowe doniesienia w sprawie wokalistki. Ta ma nie czuć się aż tak dobrze, jakby się wydawało.

W ostatnim czasie o Céline Dion jest głośno przede wszystkim ze względu na problemy zdrowotne. Wokalistka zrezygnowała z publicznych występów i obecności w mediach społecznościowych, a w sieci pojawiało się coraz więcej niepokojących doniesień. Okazało się, że gwiazda boryka się zaburzeniem neurologicznym zwanym zespołem sztywnego człowieka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zuzanna Bernat w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Céline Dion opowiedziała o swojej codzienności

W ostatnim czasie Céline Dion zaczęła pojawiać się publicznie. Występ na gali rozdania Grammy zachwycił wszystkich. Wokalistka wyszła na scenę w towarzystwie swojego najstarszego syna i przywitały ją owacje na stojąco! Dla zgromadzonych gości zobaczenie Céline Dion było sporym zaskoczeniem, a dla samej zainteresowanej widok klaszczących kolegów i koleżanek po fachu — bardzo wzruszający. Ten występ dał fanom nadzieję na to, że gwiazda kiedyś jeszcze powróci na scenę. Było to miło odstępstwo od niepokojących artykułów, w których zawierano wypowiedzi siostry. Kobieta pod koniec 2023 roku poinformowała, że Céline Dion nie panuje nad własnymi mięśniami.

Toteż w sercach fanów pojawiło się ziarenko nadziei. Céline Dion podlała je, udzielając wywiadu dla francuskiego "Vogue'a". Gwiazda była gwiazdą numeru, a rozmowa odbiła się szerokim echem w mediach. Wokalistka wyjawiła, że na ten moment czuje się całkiem dobrze, jednak wciąż musi o siebie dbać. Gwiazda została zapytana, w jaki sposób walczy z chorobą.

Nie pokonałam choroby, bo ona nadal we mnie siedzi i zawsze tak będzie. Mam nadzieję, że znajdziemy cud, sposób na wyleczenie tego za pomocą badań naukowych, ale na razie muszę nauczyć się z tym żyć. To ja, teraz z zespołem sztywnej osoby. Pięć dni w tygodniu poddaję się terapii sportowej, fizycznej i wokalnej. Pracuję nad palcami u rąk, kolanami, łydkami, palcami, śpiewem, głosem... [...] Na początku pytałam: dlaczego ja? Jak to się stało? Co ja zrobiłam? Czy to moja wina?
- powiedziała.

W rozmowie wokalistka podkreśliła, że stara się zrobić wszystko, by utrzymać sprawność. Nie zamierza osiąść na laurach i zaszyć się w domu. Na pytanie o to, czy powróci na scenę, nie była w stanie odpowiedzieć.

Od czterech lat mówię sobie, że nie wrócę, że jestem gotowa, że nie jestem gotowa… Nie mogę powiedzieć ci: tak, wrócę za cztery miesiące. Nie wiem... Moje ciało mi to powie. [...] Ale jest jedna rzecz, która nigdy się nie zatrzyma, a jest nią wola. To pasja. To sen. To determinacja. [...] Ludzie zawsze przychodzili zobaczyć, jak śpiewam. I to było dla mnie dowodem na to, że byłam i jestem prawdziwą piosenkarką. Jedno jest pewne, będę kochać to uczucie aż do śmierci
- wyjaśniła.

Stan Céline Dion się pogorszył?

Niestety na złe wieści nie trzeba było czekać. Choć w rozmowie z "Vogue'iem" wokalistka podkreśliła, że pomimo lepszego stanu fizycznego, wciąż musi zmagać się z chorobą, fani wierzyli, że jeszcze kiedyś zobaczą ją na scenie, wykonującą największe hity. Najnowsze doniesienia nie napawają w tym temacie optymizmem.

Po sesji okładkowej i wywiadzie Céline Dion powróciła do willi w Los Angeles, w której przebywa wraz z bliskimi. Na miejscu towarzyszą jej synowie, René-Charles, Eddy i Nelson oraz siostra Linda, która opiekuje się gwiazdą.

Pojawiają się u niej skurcze, których nie da się opanować. Trochę tak jak u kogoś, kto często podskakuje w nocy z powodu skurczu nogi lub łydki. Trochę tak jest, ale we wszystkich mięśniach. Niewiele możemy zrobić, aby ją wesprzeć i złagodzić jej ból
- powiedziała niegdyś Linda w rozmowie z "Hello".

Niestety wszystko wskazuje na to, że stan zdrowia artystki nie jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać. Głos w sprawie zabrała bowiem znajoma artystki, która wyznała, jak wygląda rzeczywistość Céline Dion.

Choć piosenkarka ciężko pracuje wraz z lekarzami i terapeutami, jej stan po prostu nie ulega poprawie, wręcz ledwo się porusza 
- wyznała tajemnicza znajoma artystki w rozmowie z serwisem Radar Online.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości