Gwiazdy

Cezary Pazura potwierdza powstanie trzeciej części "Kilera". "Wiem, o czym będzie"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Cezary Pazura o "Kilerze 3"

Cezary Pazura w ostatnim wywiadzie poruszył temat nowej części "Kilera". Aktor wyznał, że ruszyły już prace nad trzecią częścią historii Jurka Kilera. Fani nie mogą się doczekać kontynuacji i są ciekawi, czy w filmie pojawi się postać Siary. O tym również wspomniał mąż Edyty Pazury.

Cezary Pazura rozpoczął swoją karierę aktorską jeszcze w latach 80. Jego pierwszą dużą rolą na ekranie była postać Pumy w serialu "Czarne stopy". Przez całe lata 90. Cezary Pazura wiódł prym wśród aktorów w Polsce. Zagrał m.in. w filmach takich jak "V.I.P.", "Kroll", "Psy", "Pogranicze w ogniu", "Uprowadzenie Agaty", "Tato", "Nic śmiesznego", "Aniołek", "Sztos" czy "Sara".

Cezary Pazura o trzeciej części "Kilera"

W 1997 r. w kinach pojawił się nowy film z jego udziałem - "Kiler" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Historia niewinnego taksówkarza Jerzego Kilera, który został niesłusznie oskarżony o morderstwa przez komisarza Rybę, zachwyciła publiczność.

Film pobił rekordy oglądalności a wyśmienita obsada m.in. Jerzy Stuhr, Jan Englert, Janusz Rewiński, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura czy Sławomir Orzechowski sprawili, że film stał się kultowy. Już dwa lata później w 1999 r. w kinach pojawiła się wyczekiwana druga część filmu "Kiler-ów 2-óch", która cieszyła się niesłabnącą sławą.

Niestety, przygody Jurka Kilera zakończyły się na drugiej części. Fani przez cały ten czas dopytywali aktorów i twórców o trzecią część, jednak nie mogli otrzymać odpowiedzi. Teraz w najnowszym wywiadzie Cezary Pazura wyjawił, że trwają prace nad trzecią częścią "Kilera".

W rozmowie z wp.pl aktor powiedział:

"To musi być inny film, równie dobry, ale nie taki sam. Ja już wiem, o czym będzie. Jest kilka podmiotów, które chciałyby zrealizować trzeciego 'Kilera' i nie wiem, jaką oni mają wizję. Ale my mamy już od dawna pomysł, który rozpisujemy dość skrupulatnie" - wyznał aktor.

Cezary Pazura rozmawiał z Juliuszem Machulskim

Co ciekawe, do powstania trzeciej części "Kilera", twórców zmotywowała premiera "Top Gun. Maverick", czyli drugiej części kultowego już filmu z Tomem Cruisem w roli głównej "Top Gun".

"Nie wierzyłem, że to się może udać, chociaż już w Cannes było świetne przyjęcie i oklaski na stojąco. (...) To nowoczesny film, inny od tamtego i właśnie tak trzeba zrealizować trzeciego 'Kilera'" - dodał Cezary Pazura.

Cezary Pazura zdradził również, co o kontynuacji serii myśli jej reżyser Juliusz Machulski:

"Rozmawiałem z Juliuszem Machulskim, który jest bardzo za tym, żeby to powstało, ale on nie chce tego robić. Może podjąć się roli opiekuna merytorycznego, mentora, ale chce, żeby ktoś inny spojrzał na to świeżym okiem" - zaznaczył.

Jak na razie nie wiadomo jednak czy w filmie zobaczymy postać Siary, w którego wcielał się niezastąpiony Janusz Rewiński, bowiem aktor już wiele lat temu wycofał się z branży filmowej i mieszka na wsi, z dala od mediów.

"Mnie bardzo żal tego, że on się wycofał. Jest taki moment w życiu każdego artysty, że ma dosyć..." - powiedział Cezary Pazura.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości