Cezary Żak czuje się wypalony zawodowo? Smutne wyznanie aktora

Cezary Żak
Cezary Żak
Źródło: MWMEDIA
Cezary Żak w najnowszym wywiadzie wspomniał o wypaleniu zawodowym. Aktora możemy oglądać na ekranie już od przeszło 40 lat, jednak Cezary Żak jest zmęczony otrzymywaniem głównie komediowych ról. Wyznał, że wie, kiedy przejdzie na emeryturę.

Cezary Żak jest wybitnym polskim aktorem. Widzowie pokochali go za role w polskich serialach komediowych, jednak możemy go również oglądać w filmach takich jak m.in. "Uwierz w Mikołaja", "Gierek", "7 uczuć", "Ciacho", "Po kryjomu", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Zróbmy sobie wnuka" czy "Zemsta".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_zak_malzenstwo
Katarzyna Żak od lat jest szczęśliwą mężatką. Jaki jest sekret?

Cezary Żak czuje wypalenie zawodowe. Mówi o przejściu na emeryturę

W najnowszym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Cezary Żak podkreślił, że jest już zmęczony aktorstwem i wie, kiedy uda się na zasłużoną emeryturę. Wyjawił, że ludzie kochają oglądać go w rolach komediowych, a on sam chętnie wcieliłby się w dramatyczne postaci.

"Ja już gram od prawie 40 lat. Szczerze pani powiem, mam już trochę dosyć aktorstwa. Problem leży w tym, że ja całe życie gram komedie. I coś się we mnie wypala. Nie tylko we mnie, w komedii ogólnie też. Publiczność się w Polsce zmieniła, jest mniej wymagająca. Winię telewizję, jej ostatnich 20-25 lat. Bardzo spłyciła nasze poczucie humoru. I zmniejszyła zapotrzebowanie na wysokiej próby komedię" - powiedział Cezary Żak.

W ostatnich latach Cezarego Żaka mogliśmy oglądać tylko na dużym ekranie i w teatrze. Aktor od wielu lat jeździ po Polsce z komedią "Kolacja dla głupca", w której gra z Bartłomiejem Topą, Małgorzatą Pieczyńską i Martą Chorosińską, a także jest związany z Och-Teatrem.

"Czasami tęsknię do ról poważniejszych. Jak tylko dostanę taką propozycję, to się na nią rzucam" - powiedział aktor.

Cezary Żak
Cezary Żak ma znanego brata. Kto to taki?
Cezary Żak
Źródło: MWMEDIA

Cezary Żak gorzko o polskich komediach

W niedawnej rozmowie z Piotrem Kędzierskim i Kubą Wojewódzkim w podcaście Onetu Cezary Żak zaznaczył, że chciałby przejść na emeryturę już za 9 lat.

"Chcę pracować jeszcze tylko dziewięć lat. Takie mam założenie. Jeśli to mi się uda, za dziewięć lat spotkacie się z emerytem. Nie wiem, czy mnie będzie stać na to, żebym poszedł na emeryturę, ale dzisiaj nie chcę pracować do końca życia. Robię wszystko, żeby mnie było stać" - mówił.

Cezary Żak wyznał, że ma również plan na siebie po przejściu na emeryturę.

"Absolutnie wyobrażam sobie życie poza teatrem. Mam zamiar jeździć po świecie, czytać dużo książek, oglądać filmy i bawić się z wnukami. Aktorstwo to jest rzemiosło ku rozrywce gawiedzi" - dodał.

Cezary Żak chce odejść na emeryturę
Cezary Żak chce odejść na emeryturę
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości