Cher chciała objąć syna kuratelą. Właśnie zapadł wyrok. Zaskakująca decyzja sądu

Cher
Cher
Źródło: Getty Images
Cher od jakiegoś czasu jest zaniepokojona stanem zdrowia swojego syna. W związku z powyższym gwiazda wystąpiła o podjęcie kurateli nad Elijahem Blue Allmanem. Teraz sąd wydał wyrok. Jest zaskakujący.

Cher to znana amerykańska piosenkarka. Gwiazda jest również uważana za ikonę popkultury i jedną z najbardziej wpływowych artystek w historii muzyki pop. Oprócz tego artystka jest niezwykle aktywna społecznie, angażując się w działania na rzecz praw człowieka, zwłaszcza praw osób LGBT.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Zaskakująca decyzja sądu w sprawie kurateli syna Cher

Dwa miesiące temu Cher zaniepokojona stanem zdrowia swojego syna w związku z zażywaniem przez niego nielegalnych substancji, podjęła radykalne kroki. Gwiazda wróciła się do sądu z wnioskiem o kuratelę nad potomkiem. Syn artystki od początku sprzeciwiał się tej decyzji, twierdząc, że jest w stanie sam zarządzać swoim życiem i finansami.

Teraz okazuje się, że Cher nie zostanie kuratorką swojego 47-letniego syna Elijaha Blue Allmana. Sąd podjął decyzję, argumentując ją tym, że artystka nie przedstawiła wystarczających dowodów, które mogłyby uzasadniać konieczność objęcia dorosłego syna opieką. 

Elijah Blue Allman, który otwarcie przyznał, że miał problemy z uzależnieniem, zapewnił, że obecnie jest pod opieką specjalisty i uczęszcza na spotkania AA.

"Nie czułbym się komfortowo, gdyby moja mama pełniła rolę mojego opiekuna. Od ponad 90 dni jestem czysty i zdolny do tego, by w pełni zarządzać pieniędzmi, które otrzymuję kwartalnie z funduszu powierniczego pozostawionego przez mojego zmarłego ojca. Rozumiem, że moja mama dba o mój najlepszy interes, doceniam jej miłość i wsparcie, ale nie potrzebuję jej pomocy ani wsparcia" - powiedział przed sądem mężczyzna.

W swoim wyroku sąd uznał, że mimo troski matki o syna, nie przedstawiła ona wystarczających dowodów, które mogłyby uzasadniać konieczność objęcia go prawną opieką.

Syn Cher ma poważne problemy z narkotykami

Elijah Blue Allman, jeden z synów Cher, od kilku miesięcy zmaga się z poważnymi problemami psychicznymi i nałogiem narkotykowym. Jego uzależnienie i choroba uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie na co dzień.

Innym problemem jest jego nieodpowiedzialne wydawanie pieniędzy zarobionych przez Cher, które są zgromadzone na specjalnym funduszu powierniczym. W związku z tym piosenkarka przez długi czas rozważała możliwość ubezwłasnowolnienia syna i przejęcia kontroli nad jego życiem. W końcu podjęła tę trudną decyzję i złożyła stosowny wniosek do sądu.

"Biorąc pod uwagę jego ciągłe problemy ze zdrowiem psychicznym i nadużywaniem substancji psychoaktywnych, Cher obawia się, że wszelkie fundusze przekazane synowi zostaną natychmiast wydane na narkotyki, pozostawiając go bez środków na utrzymanie" - czytamy w magazynie "People".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości