Co dzieje się z Kate Middleton? Niepokojąca chronologia wydarzeń, czy jedynie zbieg okoliczności?

Co dzieje się z Kate Middleton?
Co dzieje się z Kate Middleton?
Źródło: Getty Images
Nieobecność Kate Middleton wywołuje wiele skrajnych emocji. Choć każdego dnia mnożą się teorie spiskowe, jedno jest wyjątkowo niepokojące — od niemal trzech miesięcy księżna i jej dzieci nie pokazali się publicznie. Sprawdźcie, kiedy była widziana ostatni raz.

Nie milkną echa związane z tym, co obecnie dzieje się z Kate Middleton. Przyszła królowa nie pokazała się bowiem publicznie od grudnia 2023 roku. Zdjęcia zrobione przez paparazzi są uznawane przez znawców monarchii za "wątpliwe". W dodatku fotografia z dziećmi, która ukazała się na Instagramie z okazji Dnia Matki, została sfabrykowana.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Co dzieje się z księżną Kate?

22 grudnia 2023 r. Kate Middleton i książę William zapowiedzieli, że wraz z początkiem roku wybiorą się w oficjalną podróż do Włoch, by poznać papieża Franciszka i odwiedzić Watykan. Zapowiedź wyjazdu do Włoch miała być dowodem, że "planowana operacja" księżnej w rzeczywistości nie była planowana. Kto bowiem planuje wyjazd z kraju, wiedząc, że będzie musiał poddać się długiej rekonwalescencji?

25 grudnia 2023 r. księżna Kate i jej dzieci były widziane ostatni raz. Następnie 28 grudnia 2023 r. karetka w eskorcie policji wyjeżdżała z miejsca, w którym rodzina królewska spędzała święta. Pałac Buckingham nie skomentował tego wydarzenia do dnia dzisiejszego.

17 stycznia 2024 r. pojawił się oficjalny komunikat rodziny królewskiej, że Kate jest w szpitalu, gdzie przeprowadzono planowany zabieg jamy brzusznej. W prywatnej klinice miała spędzić dwa tygodnie, jednak nie ma żadnych śladów ani dowodów na to, że którekolwiek z jej rodziców, rodzeństwa czy dzieci odwiedziło w tym czasie placówkę, w której miała przebywać.

18 stycznia 2024 r. książę William pierwszy i ostatni raz był widziany w okolicach szpitala, a 24 stycznia 2024 r. brytyjskie media obiegły relacje i wypowiedzi osób z bliskiego otoczenia księżnej, które wyraziły, że są zadziwione jej nieobecnością i operacją.

Kate Middleton
Kate Middleton
Źródło: Getty Images

Gdzie jest księżna Kate?

29 stycznia przedstawiciele pałacu Kensington wydali oświadczenie, że księżna Kate opuszcza szpital, by oddać się rekonwalescencji w jednej z rodzinnych posiadłości. 5 lutego 2024 roku ogłoszono oficjalnie, że król Karol III walczy z nowotworem. Jednocześnie zapewniono, że władca jest pod opieką najlepszych specjalistów, a rokowania są dobre.

7 lutego książę Harry został sfotografowany w Londynie. Miał spotkać się z ojcem i rozmawiać z nim przez niecałe 40 minut. Książę miał również odmówić widzenia z królową Camillą.

20 lutego książę William wydał oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do konfliktu na bliskim wschodzie. Co zaskakujące, w oświadczeniu użyto monogramu, którym oznaczano dokumenty, zanim książę William poślubił księżną Kate.

25 lutego media obiegła wiadomość o śmierci Thomasa Kingstona, męża Lady Gabrielli Windsor i byłego partnera Pippy Middleton, siostry księżnej Kate. Mężczyzna poprzez zastrzelenie odebrał sobie życie.

27 lutego książę William na ostatnią chwilę odwołał uczestnictwo w nabożeństwie w intencji zmarłego ojca chrzestnego. Powołał się przy tym na "sprawy osobiste". Dodał wówczas również, że "Kate ma się dobrze".

28 lutego w mediach zaczęły wzmagać się pytania "Gdzie jest Kate?". Powstał nawet specjalny hasztag "WhereIsKate". Poddani i sympatycy brytyjskiej rodziny królewskiej zaczęli domniemywać, że stało się coś złego. Powstały dziesiątki teorii spiskowych. Do żadnej z nich nie odniósł się Pałac Kensington.

29 lutego ogłoszono:

"Pałac Kensington jasno określił w styczniu ramy czasowe powrotu księżniczki do zdrowia i będziemy dostarczać tylko istotne aktualizacje. Te wytyczne są aktualne".

4 marca paparazzi wykonali zdjęcie, na którym rzekomo widać Kate Middleton siedzącą jako pasażerka w aucie prowadzonym przez mamę. Według internautów jednak nie jest to ona. Głównym dowodem ma być to, że znad ust księżnej "zniknął pieprzyk".

10 marca z okazji Dnia Matki opublikowano zdjęcie, na którym widać księżną Kate wraz z dziećmi. W opisie mogliśmy przeczytać:

"Dziękuję za wasze życzenia i wsparcie przez minione dwa miesiące. Życzę wszystkim szczęśliwego Dnia Matki. C" - napisano pod fotografią.

Szybko wyszło jednak na jaw, że fotografia była niemal całkowicie zmanipulowana i edytowana. Niedługo później w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie, które miała napisać sama Kate Middleton.

"Jak wielu fotografów amatorów, okazjonalnie eksperymentuję z edytowaniem. Chciałabym przeprosić za wszelkie nieporozumienia związane z rodzinnym zdjęciem opublikowanym wczoraj. Mam nadzieję, że wszyscy mieliście udany Dzień Matki. C".

Wiele wskazuje również na to, że twarz księżnej Kate była "skopiowana" z okładki dla magazynu "Vogue".

11 marca 2024 roku paparazzi sfotografowali księcia Williama siedzącego w samochodzie obok kobiety, która odwraca głowę w przeciwnym kierunku do aparatu. Po zdjęciu nie można stwierdzić, że była to żona przyszłego króla. Oświadczenie dotyczące edycji zdjęcia księżnej Kate było do tej pory ostatnim, związanym z nią postem.

Spekulacje na temat stanu zdrowia księżnej Kate mnożą się z godziny na godzinę. Pałac Kensington w ostatnim oświadczeniu poinformował, że księżna Kate wraca do pełnienia obowiązków publicznych w okolicy świąt wielkanocnych. O nowych faktach w sprawie będziemy informować was na bieżąco.

Książę William, Kate Middleton
Książę William, Kate Middleton
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości