"Co się stało, Brittany Murphy?" w HBO Max. Śmierć aktorki nadal budzi podejrzenia

Brittany Murphy
Brittany Murphy zmarła młodo
Źródło: WireImage/Getty Images
Brittany Murphy była jedną z najbardziej utalentowanych aktorek w Hollywood. Jako nastolatka znalazła się na szczycie sławy. Niestety w życiu prywatnym nie działo się u niej najlepiej. Uzależniła się od środków odurzających i... męża. Zmarła młodo. Jej śmierć wciąż budzi podejrzenia. "Co się stało, Brittany Murphy?" - na to pytanie próbuje dokument HBO Max.

Dwuczęściowy dokument "Co się stało, Brittany Murphy?" można już oglądać w HBO Max. Dzieło próbuje pokazać prawdę o gwieździe Hollywood i całym środowisku. Czy presja tabloidów i producentów filmowych i uzależnienie od narkotyków zniszczyły utalentowaną aktorkę? A może winien był jej mąż?

Brittany Murphy - kim była, gdzie grała, śmierć

Brittany Anne Murphy urodziła się 10 listopada 1977 w Atlancie. Była córką Sharon Murphy i Angelo Bertolottiego. Jej rodzice rozwiedli się krótko po jej narodzinach. Następnie przeniosła się z mamą do New Jersey. Szybko zaczęła się jej kariera aktorska. Kiedy skończyła dziewięć lat, zagrała w musicalu "Nędznicy". Największą sławę przyniosły jej produkcje takie jak "Clueless" (polski tytuł to "Słodkie zmartwienia"), "Przerwana lekcja muzyki" czy "Nikomu ani słowa".

Brittany Murphy w "Clueless"|
Brittany Murphy w "Clueless"|
Źródło: CBS/Getty Images

Zagrała też w kilku udanych filmach niezależnych, np. w thrillerze "Nikomu ani słowa" z Michaelem Douglasem czy brawurowym "Sin City: Mieście grzechu ". Pozycję supergwiazdy straciła po przejściu operacji plastycznych, którym jednak sama zaprzeczała.

W maju 2007 roku Brittany Murphy poślubiła scenarzystę Simona Monjacka. Brittany Murphy odeszła 20 grudnia 2009 r. Miała 32 lata. Zmarła na długotrwałe zapalenie płuc, którego skutki spotęgowała anemia. Prawie pół roku później z tego samego powodu zmarł także jej mąż.

Simon Monjack i Brittany Murphy
Simon Monjack i Brittany Murphy
Źródło: WireImage/Getty Images
czt26
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Źródło: "Co za Tydzień"

"Co się stało, Brittany Murphy?" - dokument o aktorce już w HBO Max

Dwuczęściowy dokument "Co się stało, Brittany Murphy?" dostępny na HBO Max próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, że aktorka spadła ze szczytu sławy na sam dół. Twórcy dokumentu dają wypowiedzieć się w tej kwestii ludziom, którzy pracowali z Brittany Murphy, gdy była na topie i kiedy Hollywood zaczęło już o niej powoli zapominać. W dokumencie wystąpili: jej przyjaciółka, aktorka Kathy Najimy, Lisa Rieffel, która wraz z Brittany Murphy zaczynała karierę na początku lat 90. oraz Amy Heckerling, reżyserka "Clueless".

Drugim głównym bohaterem "Co się stało, Brittany Murphy?" jest mąż aktorki Simon Monjack. Przez ślubem z gwiazdą scenarzysta miał rozpowiadać na swój temat niestworzone rzeczy m.in. że jest miliarderem, że miał raka, ale uleczyła go cudowna kuracja. Aby żona nie dowiedziała się o jego przeszłości, całkowicie odciął ją od świata. Mężczyzna miał całkowicie zniewolić coraz częściej sięgającą po narkotyki i środki odurzające aktorkę i namawiać ją na operacje plastyczne. Podobno zmanipulował też jej matkę. Sharon Murphy mieszkała z córką przez całą jej karierę, także po jej ślubie. Dziennikarce "People" Simon Monjack przyznał nawet, że sypia z matką żony w jednym łóżku, bo wzajemnie "koją swój ból".

Brittany Murphy
Brittany Murphy
Źródło: WireImage/Getty Images

Simon Mojack z przyjemnością trwonił też pieniądze. Wierzycieli spłacał majątkiem Brittany Murphy. Kiedy umarła, okazało się, że z kilkumilionowej fortuny nie zostało nic. Mąż aktorki znajdował się poza podejrzeniami w związku ze śmiercią gwiazdy. Nawet jeśli znaleziono by przeciwko niemu dowody, to nie mógłby zostać aresztowany. Pół roku po śmierci żony Simon Mojack zmarł dokładnie na to samo - zapalenie płuc.

Zobacz zwiastun "Co się stało, Brittany Murphy?":

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości