Po śmierci męża nie dostała ani grosza i zniknęła z mediów. Co słychać u Kamili Łapickiej?

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Kamila Łapicka, Andrzej Łapicki

Kamila Łapicka zasłynęła w polskich mediach jako druga żona Andrzeja Łapickiego. Związek pary budził spore kontrowersje ze względu na 60-letnią różnicę wieku, jaka dzieliła zakochanych. Wielu sugerowało, że młoda kobieta związała się z 85-letnim aktorem dla pieniędzy. Andrzej Łapicki chwilę przed śmiercią wydziedziczył jednak żonę i Kamila Łapicka nie dostała ani grosza ze spadku. Potem zniknęła z mediów. Co dziś robi i jak wygląda? Sprawdzamy.

Andrzej Łapicki był jedną z legend polskiego kina. Aktor miał jednak nie tylko dobrą pozycję zawodową, ale przede wszystkim bardzo burzliwe życie prywatne, o którym chętnie rozpisywały się media. Artysta był żonaty z Zofią Łapicką, jednak nie było tajemnicą, że kochał wiele kobiet. Żona urodziła mu dwójkę dzieci: córkę Zuzannę i syna Grzegorza i od zawsze zajmowała się domem. W tym czasie jej słynny mąż występował w teatrach i na planach filmowych. Nie stronił także od imprez. Ich związek przerwała śmierć Zofii Łapickiej w 2005 roku. Kilka lat później Andrzej Łapicki znów stanął na ślubnym kobiercu, tym razem z młodszą o 60 lat kobietą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Piotr Adamczyk o randkowaniu z żoną. "Dzieli nas ocean"
Piotr Adamczyk o randkowaniu z żoną. "Dzieli nas ocean" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Andrzej Łapicki stracił głowę dla o 60 lat młodszej Kamili Łapickiej

Andrzej Łapicki poznał swoją drugą żonę w redakcji czasopisma "Teatr" w 2008 roku i od razu wprost stracił dla niej głowę. Para poczuła wspólny język i zaczęła się spotykać. Niedługo później ogłosili oficjalnie, że są w związku i się zaręczyli.

"Po trzech miesiącach od głębokiego spoglądania sobie w oczy byliśmy parą. Świadomie uciekłem od starości, układając sobie życie z kobietą. Skoro wiem, że w szlafroku mam spędzić wieczór, i dziś, i jutro, i za rok, to chociaż w ten sposób narozrabiam. Zapytałem, czy za mnie wyjdzie? A ona – czy poważnie pytam? Przytaknąłem. I wyszła" – opowiadał Andrzej Łapicki w "Polityce".

Reszta potoczyła się bardzo szybko. Po siedmiu miesiącach znajomości Andrzej i Kamila Łapiccy wzięli ślub. Ceremonia odbyła się 5 czerwca 2009 w Sokołowie Podlaskim. O tym wydarzeniu mówiła cała Polska. Wszystko dlatego, że słynny aktor miał wówczas... 85 lat. Jego młodsza ukochana zaledwie 25.

Wiele osób uważało, że kobieta związała się z filmowcem tylko po to, by czerpać z tego korzyści majątkowe. Kamila Łapicka chętnie pokazywała się z mężem na tzw. ściankach, chodziła z nim na pokazy i wydarzenia branżowe. Nowożeńcy udzielili także kilku wspólnych wywiadów. Andrzej Łapicki zapewniał na łamach prasy, że Kamila Łapicka stara się nie przejmować negatywnymi komentarzami.

Kamila Łapicka, Andrzej Łapicki
Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki w 2010 roku Kamila Łapicka, Andrzej Łapicki Źródło: MWMEDIA

Cała Polska zna mój ostatni samobójczy krok, to znaczy pojęcie za żonę młodej dziewczyny. Powiedziałem: narzekajcie sobie, a ja ożenię się, ponieważ nie zgadzam się na starość i co mi zrobicie

Kamila Łapicka nie dostała spadku po zmarłym mężu

Andrzej Łapicki zmarł 21 lipca 2012 roku. Kamila Łapicka chciała wydać książkę o swoim życiu, w której wyznała, że spodziewała się tego momentu. Druk pozycji zablokowała jednak rodzina aktora. Kobieta mówiła, że chociaż śmierć jej ukochanego była czymś nieuchronnym, bardzo mocno przeżyła ten moment. Pierwsze kondolencje były dla niej czymś zwyczajnie abstrakcyjnym.

Dopiero po chwili uświadomiłam sobie, że osoba, która go użyła, mówi do mnie. [...] Śmierć to była rzecz, którą prawdopodobnie przewidywali wszyscy, tylko nie my z Andrzejem. W każdym razie nie do końca

Kamila Łapicka
Kamila Łapicka podczas pogrzebu Andrzeja Łapickiego Kamila Łapicka Źródło: MWMEDIA

Po pogrzebie Andrzeja Łapickiego nadszedł czas na odczytanie testamentu. Okazało się wówczas, że aktor niedługo przed śmiercią wydziedziczył żonę i cały majątek przekazał córce. Zuzanna Łapicka otrzymała między innymi mieszkanie na Mokotowie, samochód i oszczędności, które oszacowano na około milion złotych.

Niedługo potem paparazzi przyłapali Kamilę Łapicką, jak wynosiła rzeczy zmarłego męża na śmietnik. Było wśród nich wiele cennych pamiątek po aktorze, które później przejął jego serdeczny przyjaciel Emilian Kamiński.

Czym teraz zajmuje się Kamila Łapicka?

Kamila Łapicka po śmierci Andrzeja Łapickiego wprost zapadła się pod ziemię i zniknęła z medialnego świata. Od czasu do czasu w tabloidach ukazywały się jednak jej zdjęcia, które z ukrycia robili paparazzi. Dopiero niedawno jednak wyszło na jaw, czym obecnie zajmuje się wdowa po słynnym aktorze. Kamila Łapicka wróciła do korzeni i zaczęła pisać o teatrze. Stworzyła także własnego bloga o tej tematyce.

39-latka szczególnie interesuje się sukcesami teatralnymi Hiszpanów i Urugwajczyków. Chętnie też wyjeżdża w tamte strony. Sporadycznie publikuje prywatne posty w mediach społecznościowych, jednak ostatnio zrobiła wyjątek. Na Facebooku pochwaliła się zdjęciem z dramaturgiem Sergio Blanco.

Dał się poznać w 28 krajach, czas na Polskę! Na początek artykuł o jego strategii, czyli auto fikcji [...]. Na polską premierę czeka też teatralny bestseller 'Tebas Land', przetłumaczony już z hiszpańskiego na polski

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości