CoCo Lee nie żyje. Gwiazda Hollywood zmarła po próbie samobójczej

CoCo Lee nie żyje
CoCo Lee nie żyje. Hollywoodzka gwiazda zmarła po próbie samobójczej
Źródło: Getty Images
Tragiczna wiadomość obiegła media. CoCo Lee zmarła w szpitalu po tym, jak 2 lipca próbowała popełnić samobójstwo. Lekarzom niestety nie udało się jej uratować. Hollywoodzka gwiazda zmarła po trzech dniach przebywania w śpiączce. Miała 48 lat.

CoCo Lee to jedna z najbardziej znanych artystek w Azji. Zasłynęła w 1998 roku podkładając głos tytułowej bohaterce w bajce "Mulan". Była pierwszą Amerykanką pochodzenia chińskiego, która zaśpiewała na gali rozdania Oscarów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

CoCo Lee nie żyje

Smutne wieści pojawiły się w mediach wieczorem, 5 lipca. CoCo Lee 2 lipca próbowała w swoim mieszkaniu popełnić samobójstwo. Próba nie była udana i tego samego dnia została przewieziona do szpitala Queen Mary Hospital, gdzie zapadła w śpiączkę. Po trzech dniach walki lekarzy o jej życie, zmarła. Doniesienia potwierdziły siostry gwiazdy zamieszczając łamiące serce ogłoszenie w mediach społecznościowych.

"CoCo cierpiała na depresję od kilku lat, ale jej stan drastycznie się pogorszył w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Chociaż szukała profesjonalnej pomocy i robiła, co mogła, by walczyć z depresją, demon zwyciężył" - napisały.

CoCo Lee miała 48 lat. Zostawiła męża, dwie pasierbice i pogrążoną w żałobie rodzinę.

CoCo Lee - kim była?

CoCo Lee urodziła się 17 stycznia 1975 roku w Hongkongu. Gdy miała 9 lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie podjęła naukę. Od najmłodszych lat doceniano jej niezwykłą barwę głosu i wróżono wielką karierę. Nikt nie spodziewał się jednak, że w kilka lat kobieta stanie się jedną z największych gwiazd pochodzenia chińskiego na świecie.

CoCo Lee była pierwszą ambasadorką kultowego domu mody Chanel pochodzenia chińskiego. Gwiazda wydała łącznie aż 18 albumów studyjnych, dwa koncertowe i pięć kompilacyjnych. Jej piosenka "Do You Want My Love" pojawiła się w pierwszej pięćdziesiątce listy przebojów Billboard.

Piosenkarka od 2011 roku była żoną Kanadyjczyka Bruce'a Rockowitza. Na ceremonii zaślubin wystąpili między innymi Bruno Mars czy Alicia Keys. CoCo Lee była macochą dwóch córek ukochanego z poprzedniego małżeństwa.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, odczuwasz lęk i smutek, masz myśli samobójcze — nie czekaj, zadzwoń pod jeden z numerów pomocowych dostępnych bezpłatnie i czynnych całą dobę, siedem dni w tygodniu:

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

800 12 12 12 - Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości