Maria Konarowska od ośmiu lat żyje w trzeźwości. "To był proces"

Maria Konarowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Maria Konarowska w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską powiedziała o najtrudniejszym momencie w jej życiu. Aktorka wyznała, że osiem lat temu przeszła przemianę i od tego czasu żyje w trzeźwości z dala od różnych używek. Córka Joanny Szczepkowskiej wspomniała, również czego najbardziej nie lubi w rodzicach i za co ich kocha, a także jak wielką przygodą jest dla niej macierzyństwo.

"Ogień pytań" w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Natalia Niemen w ogniu pytań cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Natalia Niemen w ogniu pytań cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Maria Seweryn w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Maria Seweryn w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Maria Konarowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Maria Konarowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Zuzanna Gadowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Zuzanna Gadowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Julia Wójcik w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice takie dzieci?"
Julia Wójcik w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice takie dzieci?"
Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Michał Królikowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Michał Królikowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Jacy rodzice, takie dzieci? Anna Jarosik w ogniu pytań
Jacy rodzice, takie dzieci? Anna Jarosik w ogniu pytań
Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Marianna Janczarska w ogniu pytań
Marianna Janczarska w ogniu pytań
Jacyrodzicetakiedzieci? Zofia Domalik w ogniu pytań
Jacyrodzicetakiedzieci? Zofia Domalik w ogniu pytań
Jacyrodzicetakiedzieci? Jan Kietliński w ogniu pytań
Jacyrodzicetakiedzieci? Jan Kietliński w ogniu pytań

Maria Konarowska w cyklu Aleksandry Czajkowskiej "Jacy rodzice, takie dzieci?" odpowiedziała na cztery pytania, dotyczące jej rodziców, dzieciństwa, przyszłości i trudnych życiowych momentów. Córka Joanny Szczepkowskiej jako pierwsze wylosowała pytanie dotyczące tego, gdzie chciałaby być za 10 lat.

Maria Konarowska o najtrudniejszym momencie w życiu

Maria Konarowska zaznaczyła, że to trudna wizja do wyobrażenia, jednak powiedziała, jak chciałby się wtedy czuć.

- Nie mam zielonego pojęcia. 10 lat temu widziałam się trochę inaczej niż teraz. [...] Mogę powiedzieć, gdzie bym chciał być. Najchętniej to chciałabym mieć taki naprawdę spokój ducha, żebym mogła być w domu 6 razy w tygodniu. [...] Chciałabym być w jakimś takim miejscu, w którym w 93% się cieszę, że w nim jestem i już nie marzę sobie o tym, żeby być może gdzieś indziej. I żebym wiedziała, gdzie chcę być za 10 lat. [...] To jest bardzo trudne pytanie, jak już się trochę przeżyło tych lat, i po prostu życie jest takie zaskakujące i ma tyle niespodzianek, a też wiem, że ma bardzo dużą sprawczość, i trochę się boję, że na przykład życie ma dla mnie lepszy plan, a ja sobie coś wymyślę i na przykład sobie utrudnię sama. Więc staram się doceniać to, gdzie jestem i mieć nadzieję, że będzie po prostu coraz lepiej — powiedziała.

Jaka jest najtrudniejsza rzecz, z którą Maria Konarowska musiała się zmierzyć?

- To jest bardzo trudne pytanie, bo trochę tych rzeczy trudnych do zmierzenia się mi przychodzi do głowy. I teraz muszę zdecydować, na ile mam się obnażyć. Myślę, że jedną z najtrudniejszych rzeczy, z jaką się musiałam zmierzyć, tak sama ze sobą to jest zmiana totalna życia. W moim życiu wystąpiły takie dwie kluczowe zmiany. Jedna to macierzyństwo. To jest taka bomba. [...] Ja jestem jeszcze z tego pokolenia takiego, już nie chcę z siebie takiej starej robić (śmiech), które się czuje trochę oszukane, jak zostają mamami, bo nie mówiło się tyle o tym, co tak naprawdę się wydarza w tej podróży macierzyńskiej. O prawdziwych blaskach i cieniach. [...] To bardzo duże wyzwanie na co dzień, żeby się mierzyć ze zmianą życia, która nastąpiła. Cały czas się uczę nowej rzeczywistości, nad którą nie do końca panuję, bo to jest drugi człowiek, który sam coś chce, myśli, mówi i też chce o sobie decydować i musimy się dogadać - dodała.

A drugą, a właściwie pierwszą, bo zaczęłyśmy od tyłu, to była zmiana sposobu życia. Kiedyś byłam taka rozrywkowa, imprezowa i podjęłam po prostu taką decyzję, że chcę żyć bardziej świadomie, trzeźwo. Od 8 lat jestem na tej drodze i to chyba była dla mnie taka najtrudniejsza rzecz. W którymś momencie po prostu trzeba zdecydować, jak chcesz iść, gdzie chcesz iść. No i tych decyzji podejmowałam wielokrotnie przez parę lat. To nie jest tak, że ja obudziłam się któregoś dnia i postanowiłam, że od dzisiaj nie będę imprezować, pić alkoholu, palić papierosów, ani robić różnych innych rzeczy, tylko to był proces. [...] Nie palę papierosów. Rok po rzuceniu alkoholu rzuciłam też palenie, co tak naprawdę było chyba najtrudniejsze
- powiedziała Maria Konarowska.

Córka Joanny Szczepkowskiej i Mirosława Konarowskiego powiedziała, że zaczęła palić jako nastolatka.

- Paliłam od jakiegoś 13-14 roku życia, wcześnie zaczęłam. To nie znaczy, że paliłam jak smok, ale to też był proces. Natomiast pod koniec paliłam jak smok, przy wszystkim, po wszystkim, w trakcie, naprawdę miałam duży problem z rzuceniem palenia. [...] Ja trochę nie wiedziałam, kim jestem bez tego papierosa. [...] Jeżeli słucha mnie ktoś, kto się zastanawia nad rzuceniem palenia, to jest to najlepsza rzecz, jaką dla siebie w życiu zrobiłam — powiedziała aktorka.

- [...] Potem przestałam jeść mięso, nie jestem wegetarianką i czasami jem, ale moje ciało wybiera już bardziej bezmięsne potrawy. Po prostu lepiej się czuję. No i też w ogóle zaczęłam to ciało słyszeć, to tak brzmi górnolotnie, ale po prostu zaczęłam trochę bardziej czuć, co tak naprawdę jest dla mnie dobre, co ja chcę - powiedziała Maria Konarowska.

Maria Konarowska o rodzicach. Czego w nich nie lubi, a co kocha?

Maria Konarowska odpowiedziała również na pytanie o najzabawniejsze wspomnienie z dzieciństwa.

- Trudno wybrać jedno. [...] Teraz mi przychodzi do głowy, jak na prima aprilis moja mama napisała do taty list niby po japońsku. Cały dzień było naprawdę totalne rozkminianie, o co to chodzi, dlaczego on dostał ten list, a ona mu podrzucała takie: "Słuchaj, może zakochała się w tobie jakaś Japonka, albo może dostałeś propozycję japońskiego jakiegoś kina?" (śmiech). My się tarzałyśmy po podłodze ze śmiechu, ten tata po prostu kompletnie się nie zorientował, o co chodzi. [...] On w ogóle był taki przejęty, mówił do siebie (śmiech). Pamiętam jeszcze, jak byłyśmy w Grecji z siostrą, mamą i z jej przyjaciółką. One poszły popływać, a my poszłyśmy do restauracji sobie posiedzieć. To było takie bardzo małe, kameralne miasteczko. Siedziałyśmy sobie tam, popijałyśmy jakąś lemoniadę i po dwudziestu minutach moja mama taka mokra w samym kostiumie biegnie z tą koleżanką i krzyczy "Okradli nas! Okradli nas!". Wszyscy tam "Ale jak to? Tutaj, przecież tutaj w ogóle takie rzeczy się nie dzieją". [...] Ta wioska tam się zebrała w knajpie i zaczęli nam fetę za darmo dawać, żeby się uspokoić. Siedzimy, moja mama jest taka załamana, bo tam miała coś ważnego w tej torebce i nagle mówi: "Ojej, moja torba tam leży". I wszyscy pytają "No ale jak to?". Okazało się, że one po prostu weszły do wody i ta woda ciepła je zniosła, a one nie zorientowały się (śmiech). Czasami jest tak, że te historie są zabawne dopiero później, ale tu wszyscy się śmialiśmy już od razu - powiedziała aktorka.

Ostatnie pytanie dotyczyło rodziców aktorki. Jakie cechy ceni w nich najbardziej, a których nie lubi?

- W moim tacie cenię spokój ducha, jest bardzo wyluzowany. I konsekwentność, skrupulatność, pracowitość. Dużo tego jest. W mojej mamie też ogromną pracowitość. I to, jak ona potrafi po prostu bez względu na wszystko być w zgodzie ze sobą. Aczkolwiek wydaje mi się, że to jest jej ogromna zaleta i ogromna wada jednocześnie. To też wywołuje mój ból głowy czasami (śmiech). Także to na pewno taka cecha, która ma dwa bieguny. I ogromną kreatywność też. Moja mama jest maszyną do kreacji. Pisze, maluje, śpiewa. Wyobraźnię ma niesamowitą. Czasami patrzę też, jak z Gają, czyli swoją wnuczką, a moją córeczką się bawi. Ona wchodzi w 100% w tę zabawę. Jest niesamowitą istotą.

- A ból głowy u mojego taty to też jest ta sama niby cecha, bo to też jest taki rodzaj spokoju. Mój tata nie krzyczy. Mój tata rozmawia. Bardzo długo ci tłumaczy, dlaczego coś jest nie ok. Teraz jak jestem dorosła, to fajnie mi się z nim rozmawia. Ale pamiętam, jak byłam nastolatką, to po prostu tata przychodził i mi tłumaczył. Wychodził. I wracał: "Słuchaj i jeszcze...". To była dla mnie jedna z trudniejszych rzeczy. A u mojej mamy więcej jest tych rzeczy, które wywołują ból głowy (śmiech). Relacje mama-córka to są jedne z najtrudniejszych relacji w pewnym momencie. I my bardzo nad swoją pracujemy i jestem totalnie wdzięczna za nią i za to, jak ona przebiega przez całe nasze życie, ale to nie jest łatwe - dodała.

Maria Konarowska z tatą Mirosławem Konarowskim
Maria Konarowska z tatą Mirosławem Konarowskim
Maria Konarowska z tatą Mirosławem Konarowskim
Źródło: MW MEDIA
Maria Konarowska z mamą Joanną Szczepkowską
Maria Konarowska w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Maria Konarowska z mamą Joanną Szczepkowską
Źródło: Wojciech Moskal

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

Gwiazdy na spotkaniu TVN. Wiosna na antenie stacji zapowiada się gorąco

Gwiazdy na spotkaniu TVN. Wiosna na antenie stacji zapowiada się gorąco

Gwiazdy na premierze drugiej części "Diuny". Paulina Krupińska, Damian Michałowski i inni olśnili eleganacją

Gwiazdy na premierze drugiej części "Diuny". Paulina Krupińska, Damian Michałowski i inni olśnili eleganacją

Edyta Folwarska o karierze, ocenianiu matek i relacji z Natalią Janoszek [WYWIAD]

Edyta Folwarska o karierze, ocenianiu matek i relacji z Natalią Janoszek [WYWIAD]

Klaudia Kardas i Jacek Kopczyński zerwali zaręczyny? "Czasami trzeba podejmować trudne decyzje" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas i Jacek Kopczyński zerwali zaręczyny? "Czasami trzeba podejmować trudne decyzje" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski o pracy i zarobkach DJ-a. "Jak ci się nie chce robić, to z niczego nie wyżyjesz" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski o pracy i zarobkach DJ-a. "Jak ci się nie chce robić, to z niczego nie wyżyjesz" [TYLKO U NAS]

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem
Materiał promocyjny

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem

Adam Bobik zachwyca w filmie "Sami swoi. Początek". Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie role

Adam Bobik zachwyca w filmie "Sami swoi. Początek". Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie role

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]