Deborah James nie żyje. "Odeszła w otoczeniu rodziny"

Deborah James nie żyje
Deborah James nie żyje
Źródło: MWMEDIA
Deborah James, dziennikarka BBC, zmarła po walce z chorobą. Kobieta od 2015 roku cierpiała na raka jelita grubego. "Debora odeszła dzisiaj w pokoju w otoczeniu swojej rodziny" - poinformowali najbliżsi za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarki.

Deborah James nie żyje

Deborah James zachorowała pięć lat temu. Pomimo leczenie choroba postępowała i była coraz mocniej widoczna. Dziennikarka ostatnie dni życia spędziła w rodzinnym domu, gdzie 28 czerwca zmarła w otoczeniu rodziny. O śmierci Deborah James poinformowali jej najbliżsi.

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Dame Deborah James - niesamowitej żony, córki, siostry, mamusi. Debora Odeszła dzisiaj w pokoju w otoczeniu swojej rodziny. Deborah, którą wielu z was zna jako Bowelbabe, była inspiracją i jesteśmy niesamowicie dumni z niej, jej pracy i zaangażowania w kampanie charytatywne, pozyskiwanie funduszy i jej niekończące się wysiłki na rzecz podnoszenia świadomości na temat raka, który dotknął tak wiele istnień ludzkich
- napisali.

Deborah James zrobiła wiele w kontekście edukacji. Dzieliła się swoim doświadczeniem, pokazując trudną walkę z chorobą. Dziennikarka osierociła dwójkę dzieci.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Deborah James - rak, choroba, kariera

Deborah James była brytyjską dziennikarką i prezenterką, działaczką charytatywną i edukatorką. Prowadziła podcast zatytułowany "You, Me and Big C" w BBC Radio 5, w którym opowiadała o swoich zmagań z rakiem jelita. W 2021 roku dziennikarka poinformowała, że leczenie nie jest skuteczna, a choroba postępuje. W maju 2022 roku przekazała, że poddawana jest domowej hospitalizacji, jednak jej ciało "nie jest w stanie dłużej funkcjonować".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości