Gwiazdy

Ujawniono przyczynę śmierci Andy'ego Fletchera z Depeche Mode. "Było to zdecydowanie za wcześnie"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Jaka jest przyczyna śmierci Andy'ego Fletchera z Depeche Mode?

Andrew Fletcher zmarł 26 maja 2022 w wieku 60 lat. Był współzałożycielem zespołu Depeche Mode. O jego śmierci powiadomili muzycy legendarnej grupy. Na początku przyczyna śmierci artysty była utrzymana w tajemnicy. Teraz wyjawiono, jak Andrew Fletcher zmarł. Do informacji publicznej podano wyniki sekcji zwłok.

Pod koniec maja zespół Depeche Mode przekazał druzgocące wieści. Nagła śmierć ich muzycznego towarzysza i przyjaciela była dla nich szokiem. W oficjalnym oświadczeniu artyści wyrazili żal z powodu jego odejścia. Opisali Andy'ego Fletchera jako człowieka, na którego zawsze można liczyć.

Jaka jest przyczyna śmierci Andy'ego Fletchera z Depeche Mode?

Współzałożyciele Depeche Mode, Martin Gore i Dave Gahan regularnie publikują posty na Instagramie, które upamiętniają Andy'ego Fletchera. Artyści przekazali wieści dotyczące oficjalnej przyczyny zgonu ich przyjaciela.

"Chcieliśmy poświęcić chwilę i docenić wylanie miłości do Andy'ego, które widzieliśmy od was wszystkich w ciągu ostatnich kilku tygodni. To niesamowite widzieć wszystkie twoje zdjęcia, czytać twoje słowa i widzieć, ile Andy znaczył dla was wszystkich. Jak możecie sobie wyobrazić, były to dziwne, smutne, zagmatwane tygodnie dla nas tutaj, delikatnie mówiąc. Ale widzieliśmy i czuliśmy waszą miłość i wsparcie, i wiemy, że rodzina Andy'ego też" - zaczęli swój poruszający wpis.

Śmierć Andy'ego Fletchera badał lekarz medycyny sądowej. Opinii publicznej przekazano, że do zgonu muzyka doszło z przyczyn naturalnych. Teraz mamy potwierdzenie.

"Andy doznał rozwarstwienia aorty w domu 26 maja. Tak więc, mimo że było to zdecydowanie za wcześnie, odszedł naturalnie i bez przedłużającego się cierpienia" - poinformowali przyjaciele artysty Martin Gore i Dave Gahan.

Patrycja Markowska pozowała do zdjęć z uchodźcami. Wernisaż "Lepsze jutro dla Ukrainy"
Patrycja Markowska pozowała do zdjęć z uchodźcami. Wernisaż "Lepsze jutro dla Ukrainy" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Pogrzeb Andy'ego Fletchera z Depeche Mode

Pogrzeb muzyka odbył się 20 czerwca. Artystę pożegnała najbliższa rodzina i przyjaciele. Muzycy zespołu Depeche Mode opisali uroczystość w mediach społecznościowych.

"Była to piękna ceremonia i spotkanie, na którym nie zabrakło łez, ale za to pojawiło się wiele wspaniałych wspomnień o tym, kim był Andy" - czytamy na Instagramie.

Andrew Fletcher osierocił żonę oraz dwójkę dzieci. Rodzina zmarłego gwiazdora pragnie przekazać darowiznę ku jego pamięci. Andy Fletcher należał do organizacji Teenage Cancer Trust, która wspiera osoby walczące z nowotworami.

"Była to organizacja charytatywna, która pozostawała bardzo bliska sercu Andy'ego i nie mogliśmy wymyślić lepszego sposobu na uczczenie jego pamięci niż zebranie większej ilości pieniędzy w jego imieniu i wsparcie nastolatków i młodych dorosłych walczących z rakiem" - wyjawili swój pomysł muzycy Depeche Mode

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości