Dlaczego FBI nie ściga już księcia Andrzeja? Zaskakujące doniesienia

Książę Andrzej
FBI nie poszukuje już księcia Andrzeja. Ogłoszono dlaczego
Źródło: Getty Images
Od lat książę Andrzej jest uznawany za czarną owcę brytyjskiej rodziny królewskiej. Monarcha był podejrzewany o przestępstwa natury seksualnej. Teraz za pośrednictwem nowego amerykańskiego filmu dokumentalnego mogliśmy się dowiedzieć, dlaczego zrezygnowano ze ścigania syna Elżbiety II przez FBI. Powód zaskakuje.

9 sierpnia 2021 r. Virginia Giuffre zdecydowała się na złożenie pozwu cywilnego w sądzie w Nowym Jorku przeciwko księciu Andrzejowi. 38-latka stwierdziła, że gdy miała 17 lat, była napastowana przez monarchę. Do wspomnianego przestępstwa miało dojść w Londynie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

FBI nie chciało ścigać księcia Andrzeja?

Według słów Virginii Giuffre książę Andrzej miał doskonale zdawać sobie sprawę z faktu, że była wówczas nieletnia. Przypomnijmy, że monarcha nie przyznawał się do winy. Pod koniec 2019 r. nie chcąc budzić podejrzeń, zdecydował się wycofać z życia publicznego, a tym samym z pełnienia królewskich obowiązków.

Niedawno swoją premierę miał dokument "Secrets of Prince Andrew" produkcja w dużej mierze dotyczy przestępstw seksualnych Jeffreya Epsteina, w które uwikłany miał być również brytyjski monarcha. W programie wypowiedziała się prawniczka Lisa Bloom, która reprezentuje ofiary nieżyjącego miliardera.

Według jej słów służby bezpieczeństwa USA nie zabrały się za zbadanie powiązań księcia z przestępstwem seksualnym. Wszystko z powodu obaw przed pogorszeniem dyplomatycznych relacji z Wielką Brytanią.

Książę Andrzej
Dlaczego służby miały nie zdecydować się na ściganie księcia Andrzeja?
Książę Andrzej
Źródło: Getty Images

Kontrowersje związane z księciem Andrzejem

Z relacji najbliższych współpracowników rodziny brytyjskiej królewskiej wynika, że książę Andrzej bardzo chętnie miał korzystać z luksusowych komnat w Royal Lodge w Windsorze.

Jakiś czas temu ukazała się inna produkcja opowiadająca o życiu syna Elżbiety II. Z filmu "Prince Andrew: Banished" mogliśmy się dowiedzieć, że monarcha jeszcze w trakcie separacji i już po rozwodzie prowadził bardzo bogate życie seksualne. Na temat jego łóżkowych upodobań miało się mówić w kuluarach od lat.

"Już w trakcie separacji ze swoją żoną Sarą Ferguson, w komnatach księcia pojawiało się mnóstwo kobiet. Kiedyś żartowaliśmy, że powinien mieć w swojej sypialni obrotowe drzwi. Co drugi dzień widziałem nowe twarze"- powiedział w produkcji Paul Page, oficer królewskiej rodziny.

Książę Andrzej
W kuluarach na temat upodobań księcia Andrzeja miało się mówić od lat
Książę Andrzej
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości