Nie żyje Dominik Kuta z Czerwonych Gitar. Był mężem Laury Łącz


Dominik Kuta nie żyje. Muzyk Czerwonych Gitar miał 71 lat
Dominik Kuta nie żyje. Muzyk Czerwonych Gitar miał 71 lat
Źródło: Getty Images
Dominik Kuta nie żyje. O śmierci byłego męża Laury Łącz i jednocześnie muzyka zespołu Czerwone Gitary poinformował jego serdeczny przyjaciel, Zbigniew Hołdys. Dominik Kuta zmarł w wieku 70 lat.

Dominik Kuta urodził się w październiku 1952 roku w Warszawie i bardzo szybko odkrył, że swoje życie chce związać z muzyką. Z pierwszą grupą rockową nawiązał kontrakt już w latach 60., a potem jego kariera rozwinęła się w błyskawicznym tempie. W 1970 roku dołączył do zespołu Czerwone Gitary, gdzie pełnił rolę wokalisty, gitarzysty, flecisty, a także pianisty. To właśnie występy z tym ugrupowaniem przyniosły mu największą sławę. Mimo to Dominik Kuta po zaledwie 12 miesiącach rozwiązał swój kontrakt, nigdy natomiast nie zrezygnował z muzyki. Mężczyzna zmarł w wieku 70 lat.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Dominik Kuta nie żyje. Muzyk Czerwonych Gitar zmarł w wieku 70 lat

Zbigniew Hołdys przez lata przyjaźnił się z Dominikiem Kutą. Znany artysta przekazał smutne wieści o śmierci swojego kolegi po fachu za pomocą Twittera. Zdecydował się na wzruszający wpis poświęcony jego pamięci, który opublikował również na Facebooku.

"Dominik Kuta sobie poszedł... Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach... bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek..." - napisał.

Fani byli zasmuceni tą informacją.

"Pamiętam z "Medyka". Piękny, uzdolniony człowiek. Przychodzimy, odchodzimy... Smutek...";

"Lubiłam go. Album "Na fujarce" jest absolutnie najlepszym muzycznie zestawem utworów Czerwonych Gitar";

"Odwieczne pytanie: Dlaczego?" - pisali internauci.

Dominik Kuta był mężem Laury Łącz. Ich ślub transmitowano w telewizji

Dominik Kuta przez siedem lat był mężem Laury Łącz. Para poznała się, gdy gwiazda była jeszcze nastolatką i miała zaledwie 15 lat. Pochłonięci gorącym uczuciem artyści tuż po 18. urodzinach aktorki postanowili się pobrać. Laura Łącz była na pierwszym roku studiów i nie wszyscy pochwalali tę decyzję. Ślub Dominikiem Kutą odradzała jej rodzina, a nawet sam Tadeusz Łomnicki. Gitarzysta Czerwonych Gitar był już wtedy rozpoznawalnym muzykiem.

"Przychodziłam tam z koleżankami, on cudownie grał tam na pianinie. Był hipisem, który właśnie uciekł z domu. Chłopakiem niezwykle utalentowanym. Nie skończył żadnej szkoły, ale gdy rozpadły się Czerwone Gitary, to on został następcą Krzysztofa Klenczona" - wspominała aktorka w rozmowie z "Super Expressem".

Laura Łącz nie przejęła się jednak opiniami innych i w 1972 roku po raz pierwszy stanęła przed ołtarzem. Relację ze ślubu pary pokazano w "Dzienniku Telewizyjnym". Związek artystów nie przetrwał jednak próby czasu. Laura Łącz i Dominik Kuta rozwiedli się w 1979 roku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości