Dorota Kamińska jest po dwóch rozwodach. Z jednym mężem rozstała się po 14 latach

Autor:
Norbert
Żyła
Dorota Kamińska

Niewiele osób wie, że za licznymi sukcesami zawodowymi Doroty Kamińskiej cieniem stały dramaty w życiu prywatnym. Gwiazda ma za sobą dwa rozwody w tym jeden aż po 14 latach małżeństwa.

Dorota Kamińska to polska aktorka teatralna i filmowa oraz prezenterka telewizyjna. Ukończyła Wydział Aktorski Warszawskiej PWST w 1980 roku i przez wiele lat była związana z Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Prywatnie gwiazda była młodszą siostrą zmarłego w grudniu aktora i reżysera Emiliana Kamińskiego.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Czy Julia ze Ślubu od pierwszego wejrzenia wzięła rozwód z Tomkiem?
Czy Julia ze Ślubu od pierwszego wejrzenia wzięła rozwód z Tomkiem? Źródło: Co za Tydzień

Dorota Kamińska rozwiodła się po 14 latach

Dorota Kamińska za czasów swojej świetlności grała w wielu serialach mi.n znanej z telewizji TVN "Fali Zbrodni". Dopiero jakiś czas temu okazało się, że sukcesy aktorki nie przekładały się na jej życie prywatne. Gwiazda przez wiele lat poszukiwała miłości. Jak sama przyznała, z pierwszym mężem byli praktycznie sobie obcy, co doprowadziło ich małżeństwo do szybkiego rozwodu.

Z kolei z drugim mężem, Zbigniewem Chacińskim — lekarzem ginekologiem, gwiazda rozstała się po 14 latach wspólnego życia. Tym razem nie zamierzała się tak szybko poddać i przez długi czas walczyła o to uczucie, jednak w końcu doszła do wniosku, że ta gra nie jest warta świeczki. Kolejne związki aktorki z aktorem Jackiem Borkowskim i dyrektorem Teatru Studio, Waldemarem Dąbrowskim także nie przetrwały próby czasu.

Dopiero w 2003 roku Dorota Kamińska poznała swoją "drugą połówkę" – telewizyjnego dziennikarza Piotra Pajdowskiego. Co ciekawe mimo głębokich uczuć, jakie połączyły zakochanych, para nie zdecydowała się na małżeństwo.

Dorota Kamińska
Dorota Kamińska dopiero niedawno zaznała szcześcia w miłości Dorota Kamińska Źródło: MWMEDIA

Dorota Kamińska o relacjach z Emilianem Kamińskim

Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia, mając 70 lat. Wiele osób nie zdawało sobie sprawy, że aktor miał młodszą siostrę, Dorotę Kamińską, która także zajmuje się tym samym co on zawodem. Gwiazda wspomina, że jej relacje z bratem w dzieciństwie nie były najlepsze, co wynikało z różnicy płci.

"Emilian żałował tylko, że nie jestem chłopcem, bo bardzo chciał mieć braciszka. Pewnie dlatego uczył mnie męskich zabaw. Tłukliśmy się jak większość braci i sióstr. Emilian skaleczył mnie bagnetem, ja natomiast rozwaliłam mu dłoń grabiami" - mówiła.

W jednym z wywiadów Dorota Kamińska opowiedziała o tym, jak zdecydowała się na karierę aktorską. Jej brat uczęszczający do szkoły teatralnej, wprowadził ją w świat teatru, co zainspirowało przyszłą gwiazdę do podjęcia próby kształcenia się w tym zawodzie. Ciekawostką jest, to, że Emilian Kamiński nie popierał pomysłu siostry. Martwił się o nią i chciał, żeby wykonywała inny zawód, ponieważ obawiał się, że nie poradzi sobie w twardym i wymagającym aktorskim świecie.

Emilian Kamiński, Dorota Kamińska,
Dorota Kamińska z bratem Emilianem Kamińskim Emilian Kamiński, Dorota Kamińska, Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości