Dorota Wellman – wiek, kariera, rodzina, mąż, dzieci

Dorota Wellman
Dorota Wellman
Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA
Dorota Wellman to jedna z najbardziej charyzmatycznych dziennikarek i prezenterek telewizyjnych. Jej poczucie humoru, błyskotliwe riposty i ciekawe postrzeganie świata, a także umiejętność rozmawiania z ludźmi, którzy otwierają się przed nią i opowiadają najbardziej intymne historie życiowe, jest inspiracją dla wielu młodych dziennikarzy.

Dorota Wellman to prezenterka, która od lat cieszy się ogromnym uznaniem widzów telewizyjnych. Jej barwna osobowość i profesjonalizm sprawiają, że każdego ranka miliony Polaków włączają telewizor, by obejrzeć poranny program "Dzień Dobry TVN" i usłyszeć, co ma do powiedzenia. Dorota Wellman od lat bierze także udział w różnych projektach, które mają na celu popularyzację wiedzy o świecie i pokazanie, jak wiele ciekawych historii skrywają ludzie, którzy nas otaczają. Zawsze otwarta na nowe wyzwania, dziennikarka nie boi się trudnych tematów i zawsze stara się pokazywać ich różne strony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dorota Wellman długo starała się o dziecko. "Moja mama martwiła się"
Dorota Wellman w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą odniosła się do problemu bezpłodności.

Dorota Wellman – wiek, studia

Dorota Wellman urodziła się w 1961 r. w Warszawie. Ukończyła liceum w stolicy, a następnie filologię polską i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. 

Dorota Wellman – kariera

Dorota Wellman swoją karierę dziennikarską zaczęła w Radiu "Solidarność". Niedługo potem została także dyrektorem programowym w Radiu Eska i prowadziła program "Fotel" w Nowej Telewizji Warszawa i audycję "Bulion" w Radiu ZET.  W latach 2002-2007 Dorota Wellman prowadziła w telewizji śniadaniowej kilka programów, występowała też w telewizji śniadaniowej. W 2007 r. wraz z Marcinem Prokopem przeszła do stacji TVN, gdzie przede wszystkim stworzyli niezastąpiony duet prowadzących w paśmie porannego programu "Dzień Dobry TVN". 

Dorota Wellman i Marcin Prokop w 2008 roku
Dorota Wellman i Marcin Prokop w 2008 roku
Dorota Wellman i Marcin Prokop w 2008 roku
Źródło: MWMEDIA

Od 2008 r. Dorota Wellman prowadziła w latach 2008-2009 talk-show "Ten jeden dzień" na antenie TVN Style. Z kolei w 2010 r. miała także swój program literacki, a mianowicie "Czytam, bo lubię". Dużą sławę przyniosło jej także współprowadzenie programu "Miasto Kobiet", w którym współpracowała z Magdą Mołek, a od września 2011 r. z Pauliną Młynarską. W 2018 r. do jej listy programów dołączył "A momenty były?" na antenie TVN Fabuła. Dorota Wellman prowadziła też kobiecy program "Inspirujące kobiety" na antenie TVN Style. Dziennikarka współtowrzy także cykl "Rozmowy Dzień dobry TVN" oraz prowadzi nowy program TVN "Kto to wie?".

Mało kto wie, że Dorota Wellman to także reżyserka filmów, która współpracowała przy wielu już produkcjach. "Stan strachu", "Do domu", "Ostatni dzwonek" czy "Schodami w górę". Sama również wystąpiła jako aktorka w głośnym filmie o Lechu Wałęsie, a mianowicie "Wałęsa. Człowiek z nadziei", który wyreżyserował Andrzej Wajda. Jej rola Henryki Krzywonos została bardzo dobrze oceniona. 

Dorota Wellman jest także autorką wielu felietonów, współpracuje z wieloma periodykami kobiecymi. Napisała także, lub współtworzyła liczne publikacje, takie jak: "Kalendarzyk niemałżeński", "Ja nie mogę być modelką", "Jak zostać zwierzem telewizyjnym", "Życie towarzyskie" i "Siedem lat później", którą napisała z Januszem Leonem Wiśniewskim. 

Dorota Wellman – nagrody

Dorota Wellman otrzymała wiele nagród. W tym najważniejsze, czyli te od publiczności. Jako prezenter telewizyjny wyróżniona została Wiktorem 2010. Dostała także wyróżnienie od studentów dziennikarstwa MediaTory w 2008 r., bo uznano ją za osobę, która jak nikt ładuje odbiorców pozytywną energią. 

Dorota Wellman
Dorota Wellman
Dorota Wellman
Źródło: MWMEDIA

Dorota Wellman – mąż

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna od lat związana jest z Krzysztofem Wellmanem, polskim fotografem, fotografikiem i fotosistą. Współpracował on z najważniejszymi reżyserami w Polsce, takimi jak Krzysztof Kieślowski i Juliusz Machulski. Poznali się z Dorotą w latach 80. przy pracy nad filmem "Schodami w górę, schodami w dół". Dorota Wellman miała wówczas 27 lat, a Krzysztof był od niej starszy o 3 lata. Początkowo połączyła ich przyjaźń, Krzysztof był też wówczas w czasie rozwodu. Z czasem przyszło jednak głębsze uczucie i obecnie para może poszczycić się ponad 30-letnim stażem.

Krzysztof pracował w Studiu Filmowym im. Karola Irzykowskiego. Praca fotosisty polega przede wszystkim na wykonywaniu fotografii na planach zdjęciowych zarówno uwieczniania scen, jak i aktorów. Zbiór tych fotografii posłużył już kilkukrotnie to zrobienia wernisażu, a nawet wydania książki. 

Dorota Wellman – dzieci

Dorota Wellman i jej mąż Krzysztof Wellman doczekali się syna w 1993 r. Para długo starała się o dziecko, a o traumie z tym związanej i problemach z niepłodnością, prezenterka opowiedziała w wywiadzie z Dzień Dobry TVN. Okazało się, że z powodów hormonalnych dziennikarka nie mogła zajść w ciążę. Każdy dzień, kiedy okazywało się, że nie jest w ciąży, był dniem rozpaczy. Pomogła jej terapia hormonalna, dzięki której udało jej się urodzić wspaniałego syna. Długotrwałe przyjmowanie hormonów odbiło się na jej sylwetce, ale Dorota nie żałuje tego. Mówi szczerze, że może być gruba, bo dla niej najważniejsze jest to, że ma dziecko, czyli króla swojego świata. 

Jakub wychowywany jest przez mamę na mężczyznę, który doskonale odnajduje się zarówno w pracy zawodowej, jak i wykonując czynności domowe. Dorota Wellman uważa, że czas, gdy to kobieta wyłącznie zajmowała się domem, dawno minął i obecnie mężczyzna musi umieć obsługiwać pralkę i inne sprzęty domowe. Jakub Wellman nie mieszka już z rodzicami, ale ma z nimi świetny kontakt i chętnie ich odwiedza. Uwielbia też chodzić do kina z mamą.

Dorota Wellman z synem
Dorota Wellman z synem
Dorota Wellman z synem
Źródło: AKPA
Dorota Wellman z synem
Dorota Wellman z synem
Dorota Wellman z synem
Źródło: AKPA
Dorota Wellman z synem
Dorota Wellman z synem
Źródło: MWMEDIA

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości