Oni świętują Dzień Dziadka. Oto najsłynniejsi dziadkowie show-biznesu

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga

Dzień Dziadka to jedno z ulubionych świąt Polaków, w tym także gwiazd. Sławy często chwalą się zdjęciami ze swoimi dziadkami lub na odwrót — sławni dziadkowie publikują zdjęcia swoich pociech. Z okazji 22 stycznia przyjrzeliśmy się najsłynniejszym dziadkom polskiego show-biznesu.

Dzień Dziadka to wyjątkowa data w roku, gdy z sentymentem wspominamy dziadków, których już z nami nie ma, lub świętujemy w towarzystwie tych, którzy wciąż z nami są. W naszym kraju Dzień Dziadka czcimy 22 stycznia, czyli dokładnie dzień po Dniu Babci. Wówczas sieć zalewają rodzinne zdjęcia, a do tego zwyczaju przyłączają się także gwiazdy. Wśród polskich sław nie brakuje bowiem znanych dziadków i babć.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Wiktor Zborowski o byciu dziadkiem i relacji z wnuczkami. "Bardzo za nimi tęsknię"
Wiktor Zborowski o byciu dziadkiem i relacji z wnuczkami. "Bardzo za nimi tęsknię" Wiktor Zborowski w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedział, o jakim tym jest dziadkiem. Słynny aktor nie ukrywał, że bardzo kocha swoje trzy wnuczki, które są dla niego całym światem

Najsłynniejsi dziadkowie polskiego show-biznesu

Jerzy Stuhr jest dziadkiem czworga wnucząt. Jego pierwsza wnuczka i jednocześnie najstarsza pociecha Macieja Stuhra, Matylda, przyszła na świat w 2000 roku. Słynny aktor jest także dumnym dziadkiem Tadeusza, którego ojcem jest również Maciej Stuhr oraz Heleny i Leona, którzy są dziećmi córki gwiazdora polskiego kina, Marianny Stuhr.

Andrzej Grabowski również jest już dziadkiem. Aktor ma dwie wnuczki: Hannę i Barbarę, które są pociechami jego córki Zuzanny Garbowskiej. Ojcem dziewczynek jest natomiast Paweł Domagała. Młodsza córka aktora, Katarzyna Grabowska, w 2021 roku urodziła pierwsze dziecko - Jagodę.

Andrzej Grabowski jest dziadkiem Źródło: MWMEDIA

Krzysztof Hołowczyc jest dziadkiem dziewczynki o imieniu Alabama i nie ukrywa, że jej pojawienie się na świecie zmieniło jego życie.

"To, że jestem dziadkiem, zmieniło moje spojrzenie na świat. Doszedłem do momentu, kiedy nie boję się, co będzie, kiedy wydarzy mi się wypadek i odejdę. Mam tego świadomość, że uprawiając ten sport, mogę zginąć w każdym momencie. Dlatego ciągle tworzę zabezpieczenia, żeby, gdy mnie zabraknie, dziewczyny nie obudziły się z ręką w nocniku. Jestem coraz spokojniejszy o naszą przyszłość. (...) Niesamowicie cieszę się, że udało mi się dojść do takiego momentu" - wyznał w wywiadzie dla Plejady.

Krzysztof Hołowczyc jest dziadkiem Źródło: MWMEDIA

Wiktor Zborowski jest dziadkiem trzech wnuczek: Nadziejki, która jest córką Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony, oraz dwóch dziewczynek - córek Hanny Zborowskiej, które na co dzień mieszkają w Brazylii.

- Jestem bardzo dobrym dziadkiem i podejrzewam, że nawet lepszym niż ojcem. Mam trzy wnuczki, a że je rozpieszczam, to jest mało powiedziane. Ja je po prostu bardzo kocham. (...) Bardzo za nimi tęsknię, ale cieszę się, bo często przyjeżdżają i na święta i na wakacje, więc mamy szansę jednak trochę pobyć ze sobą i nacieszyć się - mówił aktor w rozmowie z nami.

Zygmunt Chajzer również jest dziadkiem. Najstarszego wnuka jednak stracił w 2015 roku. Chłopiec zginął w wypadku samochodowym. Drugi wnuk dziennikarza urodził się natomiast niespełna pięć lat temu.

"Do końca życia pozostaniemy inwalidami. To jest tak, że jakby się straciło rękę, nogę, kawałek siebie. Musisz z tym jakoś żyć i wszystko poukładać. Bardzo ważne są osoby, które pomogą ci, gdy ci czegoś brakuje. (...) Trzeba dawać sobie radę w swojej pracy zawodowej, mieć frajdę z tego, trzeba znaleźć kilka przyjemności w swoim życiu" - przyznał w "Pytaniu na śniadanie"

Grzegorz Markowski również zalicza się do grona słynnych dziadków. Wokalista Lady Pank ma 14-letniego wnuka Leona, który jest synem Patrycji Markowskiej. Chłopiec, podobnie jak inni członkowie jego rodziny, pasjonuje się muzyką.

Krzysztof Cugowski jest dziadkiem dziewczynki i chłopczyka. Są to dzieci jego synów, kolejno Wojciecha Cugowskiego oraz Piotra Cugowskiego.

"Świetnie się sprawdzam w rozpieszczaniu mojej wnuczki i wnuka. Mój syn Piotr ma syna także Piotra. To już trzeci Piotr w naszym rodzie i zdradzę, że obaj mamy wspólną pasję. Uwielbiamy samochody. Przywożę więc wnukowi najbardziej wyszukane modele, a on je w mig rozpoznaje. Wojtek natomiast jest ojcem pięcioletniej Weroniki i ona jak przystało na dziewczynkę dostaje ode mnie i od babci najpiękniejsze sukienki świata. To taki moment, kiedy człowiek myśli sobie: "Fajnie być babcią, fajnie być dziadkiem" - powiedział kilka lat temu na gali "Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka".

Poniżej na zdjęciu z synami i wnukiem.

Daniel Olbrychski miał dwoje wnuków, jednak jeden z nich zmarł w 2020 roku.

"To ważne, żeby pomagać chorym psychicznie dzieciom. To wszystko jest mi wyjątkowo bliskie, ponieważ mój nieżyjący już wnuk był chory psychicznie . To dla mnie jest rzecz bardzo istotna, żeby wyjść naprzeciw tej akcji. (...) Jeśli coś można zrobić, to róbmy. Nie bądźmy obojętni. Obojętność w każdej sprawie jest czymś strasznym, nieludzkim, a w wypadku tych bezbronnych istnień, wszystko trzeba zrobić, żeby im pomóc" - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Daniel Olbrychski.

Daniel Olbrychski jest dziadkiem Źródło: MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości