Eksperci odczytali, co William powiedział bratu na pogrzebie Elżbiety II

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Czy jest szansa na pojednanie księcia Williama i Harry'ego?

Media na całym świecie i eksperci od brytyjskiej rodziny królewskiej analizują zachowanie synów króla Karola III. Od lat krążą pogłoski o ich konflikcie. Śmierć Elżbiety II miała ich do siebie zbliżyć. Podczas pogrzebu ich babci obserwowano, jak zachowują się książęta. Zauważono, co bracia powiedzieli do siebie w kaplicy św. Jerzego. Zwrócono uwagę na gest księcia Williama.

Cały świat jest poruszony śmiercią Elżbiety II. Monarchini panowała przez 70 lat i zapewniała o ciągłości swojego rodu. Doczekała się godnych następców. Jednym z nich będzie książę William. Jego brat Harry wybrał życie poza królewskim dworem. W mediach pojawia się sporo informacji o sporach między braćmi. Czy śmierć ukochanej babci zbliży ich do siebie?

Pogrzeb Elżbiety II. Pojednanie księcia Williama i Harry'ego

Na uroczystości pogrzebowe zjechała się cała rodzina królowej. Książę Harry pojawił się w towarzystwie małżonki Meghan Markle. Obserwatorzy Windsorów zastanawiali się, jak synowie Karola III będą zachowywać się w swojej obecności. Pewna scena, która miała miejsce w kaplicy św. Jerzego, daje nadzieję na ich pojednanie.

Gdy rodzina zajmowała miejsca w ławach kaplicy, książę William zatrzymał się przed wejściem do pierwszego rzędu i gestem wskazał Harry'emu oraz Meghan Markle, aby zajęli miejsce przed nim i jego rodziną. Kamery zarejestrowały ten moment. Na nagraniu, które przekazują sobie teraz użytkownicy TikToka, widać, co bracia powiedzieli do siebie.

Według eksperta od czytania ruchu warg z "Daily Mail", Harry zapytał, czy razem z Meghan, "mogą usiąść pierwsi". Książę William zwrócił się do księżnej Kate: "pozwólmy, żeby przeszli pierwsi".

Internauci stwierdzili, że gest księcia Williama pozwala twierdzić, że bracia nadal darzą siebie szacunkiem i nie chcą zapomnieć o łączącej ich więzi.

Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce
Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce
@thesun The Royal Family attended the Queen’s committal service at Windsor (: BBC STUDIO EVENTS/ UK POOL/REUTERS) #royalfamily #queenelizabeth #queen #windsor #princewilliam #princeharry #meghanmarkle #katemiddleton original sound - The Sun

Co zaogniło konflikt między braćmi?

Kilka miesięcy temu Meghan Markle i książę Harry obnażyli prawdę o życiu na dworze Elżbiety II. Wyznali, co przeżywali, pełniąc obowiązki członków rodziny królewskiej. Wysłuchała ich Oprah Winfrey. Ten wywiad odbił się szerokim echem. Meghan Markle wyznała, że podobnie jak księżna Diana, miała myśli samobójcze. Co ciekawe, małżonkowie potwierdzili, że mają dobre relacje z królową, która była wobec nich serdeczna. Niestety książę Harry nie mógł tego samego powiedzieć o swoim ojcu, który przestał odbierać od niego telefony. Z kolei o swoim bracie Williamie miał powiedzieć, że jest "więźniem systemu".

Według informacji "The Telegraph" książę Harry z opóźnieniem został powiadomiony o złym stanie babci i nie mógł się z nią pożegnać. Z kolei w "The Sun" można było przeczytać o tym, że decyzją księcia Karola Meghan Markle nie mogła towarzyszyć mężowi w Balmoral.

"Karol powiedział Harry'emu, że Meghan nie powinna przyjeżdżać do Balmoral w tak bardzo smutnym czasie. Wskazano mu, że Kate nie jedzie i że grono żałobników naprawdę powinno ograniczać się do najbliższej rodziny. Karol bardzo jasno dał do zrozumienia, że Meghan nie byłaby mile widziana" - podaje portal.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości