Gwiazdy

Elżbieta Dmoch znalazła się w szpitalu. "Nadal jest bardzo słaba, ale nie tracimy nadziei"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Super Express"
Elżbieta Dmoch po latach odezwała się do fanów

Elżbieta Dmoch z zespołu 2 plus 1 trafiła do szpitala. Wokalistka od jakiegoś czasu mierzyła się z problemami zdrowotnymi. Liderka zespołu 2 plus 1 przebywała w jednym z warszawskich szpitali.

Elżbieta Dmoch jest polską wokalistką i flecistką, urodzoną we wrześniu 1951 roku. W 1971 wraz z Januszem Krukiem założyła zespół 2 plus jeden. Niedługo później, bo już w 1973 roku, zostali małżeństwem. Okres największej popularności zespołu przypada na lata 70 XX w. i pierwszą połowę lat 80 XX wieku.

Ostatecznie związek Elżbiety Dmoch i Janusza Kruka nie przetrwał próby czasu. Artystka po śmierci byłego męża w 1992 roku wycofała się z życia artystycznego.

Mariusz Kozak o śmierci babci i relacji z tatą
Mariusz Kozak o śmierci babci i relacji z tatą Mariusz Kozak z "Gogglebox. Przed telewizorem" o śmierci babci i relacji z tatą. Ich relacje diametralnie się zmieniły

Elżbieta Dmoch z 2 plus 1 trafiła do szpitala

Jak informuje "Super Express", Elżbieta Dmoch borykała się ostatnio z problemami zdrowotnymi. Chorowała na COVID-19, miała problemy z krążeniem, a także z płucami. To znacznie osłabiło artystkę, która pewnego dnia upadła i nie miała sił wstać. Dzięki szybkiej reakcji najbliższych gwiazda znalazła się w jednym z warszawskich szpitali.

"Nadal jest bardzo słaba, ale nie tracimy nadziei, że będzie lepiej. Najważniejsze jest to, że dała sobie pomóc. To prawdziwy przełom. Wcześniej po prostu odmawiała" - powiedział Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej.

Jak podaje "Super Express" mężczyzna odbierał wokalistkę ze szpitala.

"Ma teraz pomoc materialną, medyczną, wkrótce czekają ja wizyty u specjalistów i remont mieszkania, które trzeba dostosować do jej potrzeb" - dodał.

Elżbieta Dmoch była jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej w latach 70. i 80. Od małego interesowała się śpiewem, a pod koniec lat 60. dołączyła do grupy Warszawskie Kuranty, założonej przez Janusza Kruka.

Elżbieta Dmoch i Janusz Kruk — historia miłości

Młoda wówczas 17-letnia Elżbieta Dmoch szybko zauroczyła się w starszym od siebie muzyku i jak się okazało, z wzajemnością. Szybko narodziło się pomiędzy nimi uczucie, a Janusz Kruk zostawił dla młodej piosenkarki żonę i córkę.

W 1971 r. wspólnie założyli zespół Dwa plus jeden, który wypromował takie przeboje jak "Windą do nieba", "Chodź, pomaluj mój świat" czy "Iść w stronę słońca". Dwa lata później para zdecydowała się pobrać. Szybko zamieszkali na warszawskiej Sadybie, jednak artystkę zaczynało męczyć życie na świeczniku mediów. Życie, które prowadził jej mąż, również nie sprzyjało sielance małżeńskiej.

Z czasem kiedy popularność zespołu zaczęła maleć, Janusz Kruk zaczął nadużywać alkoholu. Jak mówił w jednym z wywiadów jego dobry przyjaciel Marek Dutkiewicz:

"Dla Kruka każdy pretekst był dobry, aby urwać się z flachą na miasto, i gdyby nie upór Elżbiety, nie skomponowałby nawet połowy tego, co po nim zostało" - mówił.

Co było dalej? Tego dowiecie się na cozatydzien.tvn.pl:

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "Super Express"

Źródło zdjęcia głównego: IRENEUSZ RADKIEWICZ/PAP

Pozostałe wiadomości