Etiennette Wiśniewska o podejściu do wiary. "Dzisiaj cieszę się, że mogę podjąć tę decyzję sama"

Autor:
Dominika
Kowalewska
Etiennette Wiśniewska w zielonych włosach

Etiennette Wiśniewska jest córką Anny Świątczak i Michała Wiśniewskiego. Nastolatka coraz częściej występuje u boku ojca, a z mamą pojawia się na branżowych eventach. Podczas jednego z nich udzieliła krótkiego wywiadu. W rozmowie wyznała, jaki ma stosunek do wiary i czy żałuje, że rodzice jej nie ochrzcili.

Etiennette Wiśniewska odziedziczyła talent wokalny po rodzicach. Pomimo młodego wieku stawia pierwsze kroki, występując na scenie u boku ojca Michała Wiśniewskiego. Duet ma na koncie wspólny utwór - polską wersję piosenki Franka Sinatry "That's Life".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Mandaryna i Ania Świątczak o swoich dzieciach. "Mają odwagę, by szukać siebie"
Mandaryna i Ania Świątczak o swoich dzieciach. "Mają odwagę, by szukać siebie" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Etiennette Wiśniewska o podejściu do wiary

Etiennette Wiśniewska jest owocem związku lidera Ich Troje z Anną Świątczak. Para doczekała się ponadto córki Vivienne. Przed laty małżonkowie podjęli decyzję o tym, by nie ochrzcić córek. Można przyznać, że w tym temacie byli wręcz pionierami. Teraz Etiennette Wiśniewska ma już 16 lat i coraz odważniej działa w polskim show-biznesie. W rozmowie z Pomponikiem opowiedziała o swoim stosunku do wiary. Przyznała, że z perspektywy czasu docenia, że może decydować o tym samodzielnie.

"Mam luz. Dzisiaj cieszę się, że mogę podjąć tę decyzję sama. Jeśli się kiedyś zdecyduję, to wiem, że oni [rodzice - przyp. red.] będą też wspierać to. Teraz mogę powiedzieć, że to najlepsze co mogli zrobić wtedy" - wyznała córka Michała Wiśniewskiego.

Etiennette Wiśniewska nie ukrywała zaskoczenia tym, że nagle jej wiara znalazła się w kręgu zainteresowań mediów. Choć sama lubi zgłębiać zasady i tradycje panujące w różnych wyznaniach, wciąż nie czuje, że z którymś z nich mogłaby związać swoje losy.

"Moje zainteresowane jest bardziej pod względem kulturowym, czy czysto teologicznym. To mnie bardziej fascynuje jak to działa na ludzi, jak później działa to na historię czy kulturę. Raczej personalnie nie jestem bliższa żadnej konkretnej [religii - przyp. red.]" - dodała Etiennette Wiśniewska.

W wielu rodzinach oczywiste jest, że nowo narodzone dziecko musi być ochrzczone. Każdy rodzic, który decyduje się na wyłamanie z wieloletniej tradycji, może spotkać się z krytyką ze strony najbliższych. Jak to wyglądało w przypadku Anny Świątczak?

"Było mi o tyle łatwiej, że pochodzę z rodziny niezwiązanej z żadną konkretną religią. Może dlatego. Nie wyobrażam sobie, co mogłabym innego usłyszeć. To, czego uczę nie tylko dzieci, ale jak z kim rozmawiam - jeżeli za czymś idziesz, to zrozum, dowiedz się, dlaczego tam idziesz. Pójście za czymś, zaufanie czemuś, czego nie jestem pewna, czego nawet nie rozumiem - dla mnie jest dziwne. W taki sposób organiczny chce dowiedzieć się, dlaczego mam zrobić to, czy tamto. Tak buduję swoje przekonania w życiu do wielu rzeczy, również do tego w co, a raczej w kogo wierzę" - powiedziała Anna Świątczak.

Michał Wiśniewski partnerki. Wszystkie związki lidera Ich Troje

Lider zespołu Ich Troje znany jest z licznych małżeństw. Michał Wiśniewski stawał na ślubnym kobiercu aż pięciokrotnie! Pierwszą żoną muzyka była wokalistka Ich Troje Magda Femme. Para ukrywała swój związek, który nie przetrwał próby czasu. Po rozstaniu zaczęła się publiczna wojna, w których byli małżonkowie wzajemnie się oskarżali.

Drugą żoną Michała Wiśniewskiego była Marta Mandrykiewicz, znana jako Mandaryna. Choreografka i tancerka poznała kontrowersyjnego muzyka w 2000 roku. Jest to najbardziej medialny związek lidera Ich Troje. W trakcie jego trwania realizowano bowiem program "Jestem jaki jestem", w którym kamery śledziły codzienne życie rodziny Wiśniewskich. Ich ślub odbył się w lodowej kaplicy. W 2006 roku para się rozwiodła. Owocem tego związku są dzieci: syn Xavier i córka Fabienne.

Trzecią wybranką lidera Ich Troje została Anna Świątczak, kolejne wokalistka zespołu, z którą związał się niedługo po drugim rozwodzie. Para doczekała się dwóch córek: Etiennette i Vivienne. Pobrali się w Las Vegas. I choć uznawani byli za parę idealną, to małżeństwo również się rozpadło - w 2010 roku, rok po odejściu Anny Świątczak z zespołu.

Przeczytaj też: Wszystkie śluby Michała Wiśniewskiego. Dlaczego ceremonii było więcej niż żon?

Kolejny, czwarty ślub wziął w 2012 roku. Tym razem wybranką została Dominika Tajner, córka trenera skoczków narciarskich Apoloniusza Tajnera. Kobieta zaangażowała się nie tylko w życie prywatne muzyka, ale również w jego karierę - zostając menedżerką Michała Wiśniewskiego. Nie wróżono im przyszłości, musieli walczyć z hejtem. Ostatecznie ich związek przeszedł do historii.

Piątą żoną Michała Wiśniewskiego została Pola Wiśniewska. O kobiecie niewiele wiadomo. Ma ok. 37 lat, lidera Ich Troje poznała na jednym z popularnych portali randkowych. Stanęli na ślubnym kobiercu w 2020 roku, a niedługo później pochwalili się informacją o ciąży. Nie tylko Michał Wiśniewski wszedł w ten związek z bagażem doświadczeń - okazało się, że Pola Wiśniewska ma czwórkę dzieci. Jak podał serwis rozrywka.radiozet.pl, kobieta wyznała, że jej najstarsza pociecha ma już 18 lat. Para doczekała się syna Falco Amadeusza, a niedługo na świecie pojawi się kolejna pociecha. Wiadomo, że będzie to syn. Niedawno Michał Wiśniewski zdradził, jakie imię będzie nosiło szóste dziecko gwiazdora.

Przeczytaj też: Michał Wiśniewski zdradził imię szóstego dziecka. Bardziej oryginalnie być nie mogło

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości