Eva Mendes zrezygnowała z kariery aktorskiej dla rodziny. Ryan Gosling wpłynął na jej decyzję?

Eva Mendes
Eva Mendes
Źródło: Getty Images
Eva Mendes to amerykańska aktorka, która zdobyła rozgłos w 2001 r., gdy zagrała w filmie "Dzień próby" u boku Denzela Washingtona. Później pojawiała się w głośnych hollywoodzkich produkcjach takich jak "Szybcy i wściekli 5" czy "Desperado 2". Aktorka kilka lat temu porzuciła karierę, aby spędzać więcej czasu z rodziną. W programie NBC "Today" zdradziła więcej szczegółów na temat zniknięcia z Hollywood. Czy jej mąż Ryan Gosling miał wpływ na tę decyzję?

Eva Mendes jest w szczęśliwym związku z Ryanem Goslingiem. Para spotykała się od 2012 roku i wzięła ślub cztery lata później. Zakochani mają dwójkę dzieci: Esmeraldę (ur. 2014) oraz Amandę Lee (ur. 2016).

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Piotr Adamczyk o urodzinach, poczuciu spełnienia i krytyce. Wyznał, czym jest dla niego "rola życia"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Eva Mendes porzuciła aktorstwo dla macierzyństwa

Eva Mendes w 2013 r. pojawiła się w komedii HBO "Clear History". Rok później wystąpiła jako performerka kabaretowa w reżyserskim debiucie Ryana Goslinga "Lost River", który był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes. Następnie aktorka została mamą po raz pierwszy i wycofała się z branży filmowej. Swoją decyzję motywowała chęcią poświęcenia się macierzyństwu.

W 2022 r. udzieliła wywiadu "Variety", w którym opowiedziała o aktorskiej "emeryturze".

"Naprawdę za tym nie tęsknię. Zmęczyłam się walką o dobre role. W pewnym momencie pomyślałam: 'Stworzę sobie własne możliwości, zostanę producentem i stworzę własny materiał', ale nie wydawało mi się to warte zachodu. Teraz latynoskie aktorki mają więcej możliwości, ale kiedy się wycofałam, nie proponowano mi zbyt wiele. To ekscytujące, że teraz jest inaczej, więc kto wie, co zrobię w przyszłości. Ale teraz chcę być w domu z dziećmi" - tłumaczyła aktorka.

W nowym wywiadzie dla stacji NBC Eva Mendes zasugerowała, że jej decyzja była częścią niewerbalnego porozumienia z mężem Ryanem Goslingiem.

"Okej, on będzie pracował i ja też będę pracowała. Po prostu będę pracowała w domu" - mówiła gwiazda.

Ryan Gosling w 2018 r. również wycofał się z Hollywood, aby spędzać więcej czasu z rodziną. Po czteroletniej przerwie w filmie powrócił na ekrany. Za rolę Kena w filmie "Barbie" Grety Gerwig został nawet nominowany do Oscara.

"Poszedł i wykonał swoją pracę. Tak się składa, że jest naprawdę dobry w tym, co robi. Zrobił to i wrócił do domu" - opowiadała o roli męża Eva Mendes.

Ryan Gosling i Eva Mendes
Ryan Gosling i Eva Mendes
Źródło: Getty Images

Co robi obecnie Eva Mendes?

Choć Eva Mendes postanowiła zawiesić karierę aktorską, to nadal pozostaje w kontakcie z fanami. Gwiazda jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na Instagramie, gdzie dzieli się z obserwatorami najróżniejszymi projektami. Gwiazda prężnie rozwija biznes i może się pochwalić wieloma współpracami reklamowymi. Na Instagramie dodaje także archiwalne filmy z kultowymi artystkami, aby uhonorować ich wkład w kulturę.

W 2022 r. Eva Mendes stwierdziła, że "nigdy nie zrezygnowała z aktorstwa", ale raczej "chciała być w domu z dziećmi i na szczęście inne przedsięwzięcia biznesowe pozwoliły to robić bardziej niż aktorstwo". Od tego czasu aktorka podkłada głos w serialu dla dzieci "Bluey", a w maju pojawi się w popularnym serialu YouTube "Bluey Book Reads".

"To było oczywiste. Jestem szczęściarą. Pomyślałam, że mogę spędzić ten czas z moimi dziećmi... Nadal pracuję, po prostu nie gram w filmach, ponieważ aktorstwo zabiera cię w różne miejsca" - mówiła w programie NBC "Today".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości