Ewa Błaszczyk przekazała nowe informacje o córce. Aleksandra zachorowała

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
Źródło: MWMEDIA
Ewa Błaszczyk od ponad 20 lat prowadzi fundację "Akogo?", którą założyła ze względu na traumatyczne doświadczenia. Jedna z jej córek zapadła w śpiączkę, po tym jak zakrztusiła się tabletką. Aleksandra ma już 30 lat i wciąż jest pod stałą opieką. Teraz jej mama przekazała nowe informacje o stanie jej zdrowia.

Ewa Błaszczyk w 2002 r. założyła fundację "Akogo?", a 10 lat później otworzyła Klinikę Neurorehabilitacyjną "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka, w której Marianna, jej córka, jest wiceprezeską. Ewa Błaszczyk w 1986 r. wyszła za mąż za dramaturga Jacka Janczarskiego.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? Marianna Janczarska
Jacy rodzice, takie dzieci? 3. Marianna Janczarska
Jacy rodzice, takie dzieci? 3. Marianna Janczarska

Ewa Błaszczyk od ponad 20 lat walczy o powrót córki do zdrowia

W styczniu 1994 r. na świecie pojawiły się ich dwie córki bliźniaczki — Aleksandra i Marianna. W 2000 r. Jacek Janczarski zmarł na tętniaka aorty, a zaledwie 100 dni później jedna z ich córek — Aleksandra — zapadła w śpiączkę po tym, jak zakrztusiła się tabletką.

Ewa Błaszczyk od tego czasu robi wszystko, aby jej córka wybudziła się ze śpiączki. Jakiś czas temu Marianna Janczarska gościła w cyklu Aleksandry Czajkowskiej "Jacy rodzice, takie dzieci?", w którym powiedziała, za co ceni swoją mamę.

- Cenię w niej to, że wszystko jest możliwe. Myślę, że tego mnie nauczyła, chcąc nie chcąc. Byłam wielokrotnie świadkiem tego, że nawet ktoś się śmiał, że aktorka wybuduje klinikę. Wiesz, ile było takich głosów? Bardzo dużo osób, i w twarz, i za plecami. Trzeba mieć bardzo dużą siłę w sobie, żeby to wyrzucać i robić swoje. Bardzo mnie denerwuje, że jest uparta i wszystko musi być po jej myśli, tu bardzo się ścieramy. Myślę, że to jest napędzane też tym, co musiała wykonać po drodze, niemniej, jest to dosyć denerwujące — powiedziała.

Marianna Janczarska z mamą Ewą Błaszczyk
Marianna Janczarska z mamą Ewą Błaszczyk
Źródło: MWMEDIA

Ewa Błaszczyk przekazała nowe informacje o stanie zdrowia córki

Teraz w najnowszym wywiadzie z Plejadą Ewa Błaszczyk powiedziała, w jakim stanie znajduje się jej córka Aleksandra.

"Właśnie wróciliśmy ze szpitala, bo Ola miała atypowe zapalenie płuc, więc to tak łatwo nie ma. Zawsze coś stanie na przeszkodzie i trzeba teraz z tego wyjść, ale potem zacznę właśnie tę terapię światłem podczerwonym i na nerw błędny. Zobaczymy, co z tego będzie" - powiedziała.

Ponadto Ewa Błaszczyk zaznaczyła, że do tej pory w klinice "Budzik" ze śpiączki wybudziło się aż 117 osób. Na pytanie o to, jak wygląda życie tych osób po powrocie do normalnego życia, powiedziała:

"To jest temat rzeka. Każdy mówi coś innego, każde uszkodzenie jest inne. To są inne wrażenia. Jedni byli w czarnej dziurze, nic nie wiedzą, inni opowiadają niebywałe historie. Ci, którzy wrócili, bardzo zmieniają swój system wartości w życiu" - dodała.

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
Źródło: Wojciech Olkuśnik/East News

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości