Ewa Drzyzga – wiek, kariera, mąż, dzieci

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Ewa Drzyzga to doświadczona dziennikarka, która przed laty prowadziła kultowy talk-show "Rozmowy w toku". Obecnie można ją oglądać w "Dzień Dobry TVN" u boku Agnieszki Woźniak-Starak. Prywatnie jest mamą i ma dwóch nastoletnich synów.

Ewa Drzyzga – wiek, studia

Ewa Drzyzga urodziła się w 1967 r. w Krakowie. Jej mama była pielęgniarką, a tata wojskowym. Szkołę licealną, podobnie jak studia kończyła w Krakowie. Jako kierunek studiów wybrała filologię rosyjską na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej.

Ewa Drzyzga – kariera

Początki kariery sięgają roku 1990, kiedy to Ewa Drzyzga zaczęła współpracę z Polskim Radiem w Krakowie, a niedługo potem pracę w RMF FM. Od razu zauważono jej ciekawy i świetnie brzmiący głos, więc dość szybko prowadziła audycje, takie jak Radio Muzyka Fakty. 

Praca w radiu nie wystarczała jednak Ewie, która chciała się rozwijać. Od 1993 r. rozpoczęła współpracę z telewizją publiczną, gdzie głównie zajmowała się prowadzeniem wywiadów. Z radiem RMF FM związana była aż do 2001 r., ostatnie lata pełniąc rolę menadżerską, czyli dyrektora informacji. 

Rok 2000 przyniósł duże zmiany w jej karierze, to właśnie wtedy dołączyła do grona pracowników TVN i dostała własny program, który szybko stał się jednym z najpopularniejszych. Sześć lat Ewa Drzyzga była prowadzącą „Rozmowy w toku”, nie bała się poruszać najbardziej nurtujących tematów, a czasem i bardzo intymnych. Siłą tego programu było to, że dziennikarka nie bała się zadawać trudnych pytań, które przełamywały wiele tematów tabu w Polsce.

Od 2017 r. Ewa Drzyzga zaczęła pojawiać się w nowym programie "36,6°C" i podjęła zupełnie inną tematykę. Wraz z ekspertami uczyła Polaków dbania o zdrowie, wskazywała metody leczenia chorób, uczyła profilaktyki i wyjaśniała wiele zagadnień związanych z współczesnymi chorobami. Program na antenie TVN gościł do  2020 r.  

Od września 2020 r. Ewa Drzyzga z Agnieszką Woźniak-Starak prowadzi poranny i weekendowy program "Dzień Dobry TVN".

Ewa Drzyzga wystąpiła także w kilku odcinkach seriali, np. w "Niani", "Na wspólnej" i "Majce".

Halina Mlynkova o macierzyństwie
Halina Mlynkova o macierzyństwie Halina Mlynkova opowiada o późnym macierzyństwie. W jaki sposób wybrała imię dla swojego syna? Źródło: Co za Tydzień

Ewa Drzyzga – mąż, dzieci

Ewa Drzyzga była zamężna dwa razy. Pierwszym jej mężem był Andrzej Roszak, producent  w krakowskim oddziale TVP. Dziennikarka nie chciała mówić publicznie o powodach rozstania. Tak samo cicho odbył się jej kolejny ślub z dziennikarzem Marcinem Borowskim w 2004 r. Para spotkała się w RMF FM, gdzie razem pracowali i wkrótce postanowili być razem.

Niedługo potem dziennikarka zaszła w ciążę, a coraz większy brzuszek mogli obserwować widzowie „Rozmów w toku”, bowiem niemal do końca ciąży pojawiała się na wizji. W 2004 r. na świecie pojawił się Stanisław, a dwa lata później, w 2006 r. Ignacy. 

Prezenterka bardzo chroni swoją prywatność i nie wypowiada się zbyt często w mediach na temat swojej rodziny. Po narodzinach synów opowiadała, że miała poważny problem ze snem i bywało, że nie spała prawie 11 miesięcy. Wspominała też, jak trudno było pogodzić życie zawodowe z rodzinnym  i jak trudno być konsekwentnym rodzicem. „Wychowywanie dzieci to praca 24 godziny na dobę. Nie można sobie odpuścić. A jeszcze trzeba być z mężem jednomyślnym” – wyjaśniała w jednym z wywiadów. Jej starszy syn Staszek pasjonował się lotnictwem i trenował na symulatorach, by w przyszłości zostać pilotem. Z kolei młodszy syn, Ignacy to typ dobrej duszy. Jego marzeniem była praca jako weterynarz, choć jak wiadomo, dzieciom szybko zmieniają się zainteresowania, więc trudno przewiedzieć w jakim kierunku będą szkolić się nastoletni synowie Ewy Drzyzgi.

Ewa Drzyzga – nagrody

Ewa Drzyzga otrzymała wiele nagród, zarówno jako osobowość telewizyjna, jak i prowadząca programy publicystyczne, talk-show, a także programy interwencyjno-społeczne.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości