Ewa Gorzelak poświęciła karierę w "Na Wspólnej" dla chorego syna. Co teraz robi?

Ewa Gorzelak
Ewa Gorzelak
Źródło: MWMEDIA
Ewa Gorzelak, znana z roli Gabrieli w popularnym serialu "Na Wspólnej", 20 lat temu zdecydowała się poświęcić karierę aktorską dla syna Ryszarda walczącego z nowotworem. Na szczęście chorobę udało się pokonać, a gwiazda założyła fundację dla dzieci. Czym zajmuje się obecnie?

Ewa Gorzelak wspierana przez męża, aktora Zbigniewa Dziducha, spędziła ponad dwa lata na oddziale onkologii, a dziś jej syn jest zdrowym 20-latkiem. Traumatyczne doświadczenia związane z chorobą dziecka zainspirowały aktorkę do założenia fundacji "Nasze Dzieci", która pomaga rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Po latach przerwy wróciła na ekrany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dorota Gardias o chorobie nowotworowej
W 2021 roku Dorota Gardias otrzymała szokującą diagnozę - nowotwór piersi. Prezenterka poddała się zabiegowi i pokonała chorobę. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl Dorota Gardias ujawnia, czy wciąż towarzyszy jej strach.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ewa Gorzelak – kariera

Ewa Gorzelak, znana polska aktorka filmowa i teatralna, zdobyła popularność dzięki roli Gabrysi w serialu "Na Wspólnej". Urodzona 3 listopada 1974 roku w Łodzi, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1997 roku. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 30 produkcji. Jest żoną aktora Zbigniewa Dziducha i matką trójki dzieci: Franciszka, Ryszarda i Zosię.

Ewa Gorzelak
Ewa Gorzelak w "Na Wspólnej"
Ewa Gorzelak
Źródło: TVN

Ewa Gorzelak, kochana przez widzów Gabrysia Nowak z "Na Wspólnej", zniknęła z serialu 20 lat temu, poświęcając swoją karierę, aby ratować życie syna. Dzięki jej determinacji i zaangażowaniu udało się także pomóc innym rodzinom borykającym się z podobnymi problemami.

Ewa Gorzelak
Ewa Gorzelak z synem
Ewa Gorzelak
Źródło: MWMEDIA

Ewa Gorzelak – co robi teraz?

Świat Ewy Gorzelak i jej rodziny runął, gdy dowiedzieli się, że ich syn Ryszard choruje na nowotwór. Aktorka zdecydowała się przerwać karierę, aby poświęcić się walce z chorobą syna. Wsparcie męża, Zbigniewa Dziducha, było nieocenione w tych trudnych chwilach.

W wywiadzie w programie "Dzień Dobry TVN" wyznała, że maluch wprost "umierał na jej rękach"

"Zachorował, jak miał rok i trzy miesiące. Nowotwór u podstawy czaszki i jest przykładem dziecka, które miało 1 proc. szans na przeżycie. To nigdy nie będzie temat zamknięty" - powiedziała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Chłopca na szczęście udało się uratować. Syn aktorki trafił do szpitala w stanie krytycznym. Dzięki olbrzymiej pracy rodziców i lekarzy udało się jednak dokonać niemożliwego. Ewa Gorzelak nie ukrywa, że było to dla jej zdrowia psychicznego bardzo ciężkie przeżycie, z którym do końca jeszcze się nie uporała.

"Nie wiem, czy to przepracowaliśmy tak do końca, bo nie mieliśmy jakieś rodzinnej psychoterapii. Syn jest na szczęście zdrowy" - dodał mąż aktorki, Zbigniew Dziduch.

Ryszard, mimo licznych przeciwności, pokonał chorobę i dziś jest zdrowym dorosłym człowiekiem. Te trudne doświadczenia skłoniły Ewę Gorzelak do założenia fundacji "Nasze Dzieci", która pomaga rodzinom w walce z chorobą.

Aktorka powróciła do aktorstwa, występując m.in. w serialu "Na dobre i na złe". Chociaż rzadko pojawia się na celebryckich imprezach, jest aktywna na portalach społecznościowych, gdzie promuje swoje "warsztaty samoświadomości dla dorosłych". Celem tych spotkań jest poznanie własnej wartości i pogłębianie wiedzy na temat psychoedukacji.

Ewa Gorzelak
Ewa Gorzelak
Ewa Gorzelak
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości