Ewa Minge miała myśli samobójcze. "Zdarzyło mi się dwukrotnie"

Ewa Minge miała myśli samobójcze
Ewa Minge miała myśli samobójcze
Źródło: MWMEDIA
Ewa Minge w najnowszym wywiadzie opowiedziała o depresji. Znana projektantka z powodu choroby miewała nawet myśli samobójcze. 56-latka wyjawiła, że ostatecznie to dzieci dodawały jej siły do życia.

Ewa Minge jest znaną polską projektantką. Prywatnie jest mamą dwóch synów: 31-letniego Oskara i 28-letniego Gaspara, którzy są jej oczkiem w głowie. Kilka miesięcy temu projektantka w rozmowie z Aleksandrą Głowińską w cyklu "Co za kobieta!" uchyliła rąbek tajemnicy i powiedziała o początkach swojego małżeństwa.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

40KONTRA20_AMIRA_ROZSTANIE
Amira z "40 kontra 20" o związku z Tomem. Dlaczego się rozstali?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ewa Minge o toksycznym związku i samotnym macierzyństwie

Ewa Minge nie ukrywała, że jej związek był przemocowy i toksyczny.

- To dzieci mówiły mi "rozwiedź się". Samodzielne macierzyństwo to było i jest najtrudniejsze wyzwanie z wielu powodów. Chłopcy zostali wyjęci z naprawdę traumatycznej relacji ojciec-synowie. Z relacji kompletnie dla mnie niezrozumiałej. Wydawało mi się, że to człowiek myślący, który powinien rozumieć, że dziecka się nie tresuje, tylko wychowuje. Który powinien rozumieć, że kiedy dziecko pyta "dlaczego", to się nie odpowiada "dlatego, bo ja tak chcę i dopóki mieszkasz pod moim dachem, będziesz robił to, co każę". Oni muszą się zmierzyć z tym, że ich ojciec przez 18 lat nie próbował się z nimi skontaktować. Nie chce tego naprawić. A ja musiałam sobie poradzić z dwoma dorastającymi mężczyznami i deficytami, które mają — powiedziała.

Ewa Minge powiedziała, jak wyglądało dzieciństwo ich dzieci, zanim zdecydowała się odejść od męża i samotnie wychować synów.

- Moi synowie, jeden do ósmego, drugi do jedenastego roku życia żyli w przemocy — fizycznej i psychicznej. To rzutuje na całe życie. Powie to każdy dorosły, który wyszedł z takiego domu. Kiedyś bicie było normą. Kiedyś ojciec siadał, tak jak w przypadku ojca moich dzieci, rozkładał sześć pasków i kazał im wybierać ten, którym dostaną. I jeszcze opisywał: tym trzy razy, tym dwa, a tym cztery. To jest znęcanie się psychiczne — wyznała gwiazda.

Ewa Minge miewała myśli samobójcze

Życie Ewy Minge było trudne i wyboiste, jednak 56-latka pokazała, że jeśli tylko się chce, można odnieść sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Projektantka wychowała dwóch synów, a także pracowała na własne nazwisko, które teraz jest znane na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że na swojej drodze nie napotykała trudności.

W ostatnim wywiadzie dla serwisu viva.pl Ewa Minge została zapytana o to, czy kiedykolwiek miała myśli samobójcze.

"Zdarzyło mi się w życiu, powiem szczerze, dwukrotnie być na takiej krawędzi. Nigdy ta myśl nie rozwinęła się dalej w moim przypadku. Raz mi się zdarzyło, że nawet czytałam książkę czy w internecie, jakie są sposoby odejścia z tego świata, ale to jest moment" - wyznała.

Projektantka zaznaczyła, że zawsze to synowie dodawali jej siły do działania.

"Ja jestem bardzo odpowiedzialna, ja mam dwóch synów, którzy mają tylko mnie i mojego ojca. W związku z tym dla nich brak matki byłby katastrofą, a dla mnie byłby tchórzostwem totalnym" - mówiła.

Jeżeli przechodzisz kryzys, masz depresję, myśli samobójcze lub znasz kogoś, komu potrzebna jest pomoc - nie czekaj, tylko natychmiast skontaktuj się ze specjalistą. Oto najważniejsze numery telefonów:

800 70 2222 - Centrum Wsparcia Dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym – 24/7

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 24/7

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości