Ewa Szykulska w poruszających słowach. "Tyle kobiet mnie nienawidziło" [TYLKO U NAS]

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Reporter:
Anna Pawelczyk-Bardyga
Ewa Szykulska o przeszłości

Ewa Szykulska w ostatniej rozmowie z nami powiedziała o tym, czy czuje się spełniona. Aktorka zaznaczyła, że stara się być optymistką, jednak nie zawsze jej się to udaje. Wspomniała także o krytyce, z jaką zmagała się przed laty.

Ewa Szykulska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. To właśnie ona pojawiła się w teledyskach Skaldów do utworów "Prześliczna wiolonczelistka" i "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Ewa Szykulska o przeszłości. Nie była lubiana
Ewa Szykulska o przeszłości. Nie była lubiana Ewa Szykulska o przeszłości. Nie była lubiana

Ewa Szykulska o optymizmie

Największą popularność zyskała w latach 70. i 80. XX wieku, kiedy to zagrała w filmach takich jak "Hydrozagadka", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Dziewczyny do wzięcia", "Vabank" czy "Jan Serce". Aktorka wyróżniała się mocnym tembrem głosu, który przez wielu określany był jako seksowny.

Aktorka na początku swojej kariery poślubiła reżysera Janusza Kondratiuka, jednak ich związek zakończył się rozwodem. Następnie Ewa Szykulska wyszła za mąż za inżyniera Zbigniewa Perneja, z którym była do jego śmierci. Małżonek aktorki zmarł w grudniu 2021 r.

Ostatnio w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą Ewa Szykulska powiedziała, jakie ma podejście do życia.

- Ja tego nie wiem, cały czas mówię o magii, nie wiem, to pewnie genetyczne. Tak się nieraz zdarza i to jest sposób na życie, żeby przetrwać. Prawda jest taka, że różnie bywa z tym optymizmem, bo ja nie jestem idiotką, no może nie całkowitą, nieraz przechodzę testy na inteligencję dla małpy. Ukrywam pewne rzeczy, bo ludzi to nie interesuje, dlaczego mam ich poszarzać i siebie także? Uśmiech pomaga — powiedziała.

Ewa Szykulska o chorobie i samotności Źródło: MWMEDIA

Ewa Szykulska o hejcie

Czy aktorka czuje się spełnioną osobą?

- Znowu byłabym totalną idiotką, gdybym powiedziała, że jestem w pełni spełniona, ale z pewnością tak sobie te malusieńkie koraliki zadowolenia, szczęścia, uśmiechu nawlekam na nitkę i mam już całkiem długi łańcuszek. Starsza pani bez godności mówi, że bez uśmiechu się nie da — dodała.

Co ciekawe, Ewa Szykulska zaznaczyła, że w przeszłości wiele kobiet jej nie lubiło, w przeciwieństwie do obecnych czasów.

- Jak byłam młoda, to tyle pań, kobiet mnie nienawidziło, nie lubiły mnie, a teraz jak tych kolejnych wiele lat przeżyłam, to wszyscy są dla mnie mili, uśmiechają się, rozmawiają — zaznaczyła.

Jesienna ramówka TVN. Ewa Szykulska
Jesienna ramówka TVN. Ewa Szykulska Jesienna ramówka TVN. Ewa Szykulska Źródło: MW MEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości