Ewelina Flinta była nazywana "polską Janis Joplin". Jak potoczyło się jej życie?

Ewelina Flinta
Ewelina Flinta zasłynęła udziałem w popularnym talent show
Źródło: MWMEDIA
Ewelina Flinta zrobiła ogromne wrażenie na publiczności i jurorach pierwszej polskiej edycji programu "Idol". Mimo że zajęła drugie miejsce, to po udziale w talent show zaczęła odnosić wielkie sukcesy w świecie show-biznesu. Jej wyjątkowy talent zaowocował serią przebojów, takich jak "Żałuję" czy "Przeznaczenie", które momentalnie stały się hitami. Artystka otrzymała liczne nagrody muzyczne i miała okazję występować na wielu festiwalach. Jednak później niespodziewanie zniknęła z medialnego świata. Co się z nią działo?

Ewelina Flinta to utalentowana piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu, rocka i pop-rocka. Szczyt popularności zdobyła na początku lat 2000. Jej niepowtarzalny głos z charakterystyczną chrypką elektryzował słuchaczy i przyciągał tłumy na jej koncerty. Mimo wielkich oczekiwań i głosów prognozujących jej świetlaną przyszłość artystka nagle zapadła się pod ziemię. Dziś jest po czterdziestce i udowadnia, że muzyka wciąż jest jej największą pasją. W minionym roku zaskoczyła fanów, wydając nowe utwory.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Reni Jusis o swojej przyjaźni z Remigiuszem Dorawą. Opowiedzieli, co było dla nich najtrudniejsze w "Azji Express"

Ewelina Flinta – kariera

Ewelina Flinta rozpoczęła muzyczną karierę w 1995 roku, dołączając do rockowego zespołu Alioth. W kolejnych latach zdobyła pierwsze miejsca na Festiwalu Piosenki Użytkowej w Lubsku, występowała z różnymi zespołami i uczestniczyła w Przystanku Woodstock. W 2001 roku związała się z Teatrem Studio Buffo, a w 2002 roku wzięła udział w programie "Idol", gdzie zajęła drugie miejsce. W 2003 roku wydała debiutancki album studyjny pt. "Przeznaczenie", który zdobył dużą popularność.

W kolejnych latach Ewelina Flinta zdobyła wiele nagród, takich jak Artystka Roku na gali Eska Music Awards czy Wokalistka Roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Współpracowała z innymi artystami, takimi jak Łukasz Zagrobelny, z którym nagrała wielki przebój "Nie kłam, że kochasz mnie". Wystąpiła także na licznych koncertach i festiwalach, reprezentując Polskę na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich.

W kolejnych latach Ewelina Flinta kontynuowała karierę muzyczną, nagrywając nowe single i albumy. Zaśpiewała w piosence promującej film animowany "Rogate ranczo", niedługo później użyczyła głosu w utworze do produkcji "Zaczarowana". Współpracowała z innymi artystami i chętnie udzielała się charytatywnie.

Ewelina Flinta – zaangażowanie społeczne

Ewelina Flinta to polska piosenkarka zaangażowana w działalność charytatywną i ekologiczną. W 2007 roku wystąpiła w finale kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w Teatrze Narodowym. Wspierała również koncerty "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" oraz "Podziel się Posiłkiem". Artystka chętnie udziela się też w Fundacji "Mam Marzenie" i Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko".

W 2009 roku otrzymała medal św. Brata Alberta za pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Jest także ambasadorką "Klubu Światłoczułych" i wspiera Fundację Nasza Ziemia. W 2010 roku została uhonorowana tytułem Gwiazdy Dobroczynności.

Ewelina Flinta
Ewelina Flinta na proteście
Ewelina Flinta
Źródło: MWMEDIA

Ewelina Flinta – życie prywatne, partner, dzieci

Ewelina Flinta, mimo że znajdowała się na szczycie popularności, skutecznie unikała odpowiedzi na pytania dotyczące życia prywatnego. Nie pojawiała się publicznie u boku partnera, choć krążyły plotki, że jest w związku. Dopiero po pewnym czasie okazało się, że Radosław Zagajewski, basista w jej zespole i twórca m.in. utworu "Nie znasz mnie", jest wybrankiem Eweliny Flinty. Jednak oficjalnie nigdy nie potwierdzili tego faktu. Nie wiadomo też, czy są nadal razem.

Ewelinę Flintę często można było zobaczyć publicznie w towarzystwie starszej siostry, Anety Flinty-Małachowskiej, na przykład na premierze filmu "Nie kłam, kochanie". Wokalistka chętnie wspominała o ich relacji w wywiadach i podkreślała, że zawsze mogła liczyć na wsparcie siostry. To właśnie Aneta namawiała ją do ujawnienia wokalnego talentu światu. Ewelina Flinta nie ma dzieci.

Ewelina Flinta, Aneta Flinta-Małachowska
Ewelina Flinta z siostrą
Ewelina Flinta, Aneta Flinta-Małachowska
Źródło: MWMEDIA

Ewelina Flinta – co robi teraz?

Choć piosenkarka nagle zniknęła z show-biznesu, to nigdy nie odcięła się od tworzenia muzyki. W ostatnich latach Ewelina Flinta brała udział w projektach muzycznych, takich jak "Flinta&Palma&Fazi" czy "Sounds Like Women", mających na celu zwrócenie uwagi na problemy społeczne, takie jak brak równości i przemoc wobec kobiet.

"Nie było mnie przez jakiś czas w mainstreamie, dlatego rozumiem, że ludzie mogli pomyśleć, że rzuciłam karierę muzyczną. Natomiast prawda jest taka, że nadal grałam koncerty (Sounds Like Women, Voice Band oraz kilka innych projektów) i tworzyłam. Od kilkunastu lat jestem ambasadorką Fundacji Nasza Ziemia, która koordynuje m.in. akcję Sprzątania Świata (prawie 30 lat) oraz jestem członkinią rady tej fundacji. Miałam trochę dość tego, na jakich zasadach funkcjonuje show-biznes, dlatego zagrałam na swoich" - mówiła w rozmowie z Onetem.

Piosenkarka przyznała, że popularność i ogrom pracy sprawiły, że chciała na jakiś czas odpocząć od blasku fleszy i imprez branżowych. Wolała skupić się na tworzeniu i doskonaleniu swojego warsztatu.

"Miałam intensywny czas. Przebój, dużo koncertów. Po tym poczułam się przytłoczona i zmęczona zainteresowaniem. Potrzebowała odpocząć, przemyśleć czego naprawdę chcę. Dojrzeć. Wcześniej brakowało na to czasu. Potrzebowałam sobie ułożyć, jaka muzyka mnie inspiruje. I jakie chcę pisać piosenki. Później nastąpił zlepek sytuacji, które spowodowały, że wycofałam się z życia publicznego"- wyjaśniała.

Czytaj więcej: Ewelina Flinta o zniknięciu z show-biznesu. Wyjaśniła, jak potoczyło się jej życie

Na scenę muzyczną wróciła na dobre w 2022 roku, wydając kolejne single, takie jak "Zakochana", "Frutti di Mare" i "Panno Chłód", będący częścią kampanii społecznej wspierającej ofiary przemocy seksualnej.

Jak Ewelina Flinta zmieniła się od 2005 roku do teraz? Zobacz galerię zdjęć:

Ewelina Flinta – kiedyś i dziś
Ewelina Flinta
Ewelina Flinta
Ewelina Flinta
Ewelina Flinta
+14
Zobacz galerię

Ewelina Flinta – Instagram

Aby dowiedzieć się, jak obecnie wygląda Ewelina Flinta i w jakich projektach bierze udział, warto zerknąć na jej konto na Instagramie. Można ją znaleźć pod nickiem @ewelina_flinta. Piosenkarka regularnie aktualizuje posty i udostępnia informacje na temat działalności artystycznej oraz życia prywatnego. Odwiedzając jej profil, można znaleźć najnowsze informacje o jej karierze muzycznej, koncertach, nagraniach czy innych projektach, w których bierze udział. Aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu artystki, wpadaj na jej konto na Instagramie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości