Filip Chajzer – wiek, kariera, związki, żona

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Filip Chajzer pod studiem "Dzień dobry TVN"

Filip Chajzer to jedna z barwniejszych osób w świecie dziennikarskim. Prezenter telewizyjny i radiowy budzi ogromną sympatię widzów, podobnie jak jego sławny tata, Zygmunt Chajzer. Prywatnie jest mężem i tatą 4-letniego Aleksandra. 

Filip Chajzer – wiek, szkoła

Filip Chajzer urodził się w 1984 r. w Warszawie. Jego tatą jest Zygmunt Chajzer, prezenter telewizyjny i dziennikarz. Ma dwie siostry, starszą Karolinę, z pierwszego małżeństwa jego ojca, oraz młodszą Weronikę. Zygmunt Chajzer z Leną związał się na początku studiów, para doczekała się szybko córki. Niestety małżeństwo nie przetrwało, a była żona po rozwodzie wyjechała z córką do Szwecji. Drugą żonę Dorotę, mamę Filipa, Zygmunt Chajzer poznał kilka lat później, wygrała konkurs Miss programu "Lato z radiem", który prowadził dziennikarz.

Filip Chajzer ukończył studia dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Filip Chajzer – kariera

Młody dziennikarz swoją przygodę z mediami zaczął od Super Expressu i pracy w "Newsweeku". Próbował swoich sił także jako reporter radiowy w Trzecim Programie Polskiego Radia i Radiu Tok FM. Od 2008 r. postanowił spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się telewizji TVN, a pierwszą pracą było stanowisko reportera w TVN Warszawa. W 2011 r. Filip Chajzer dostał szansę pokazania swoich umiejętności przed kamerą, dziennikarz stał się reporterem w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN". Szybko zyskał sympatię widzów i sprawdził się w nowej roli. 

W 2019 r. poszedł o krok dalej i jeszcze bardziej związał się z programem, jako prowadzący poranne wydania DDTVN. 

Jego kariera wraz z pojawieniem się w Dzień Dobry TVN przyspieszyła. Filip otrzymał możliwość poprowadzenia także innych programów. W latach 2015-2017 format "Mali giganci", a w latach 2016-2017 "Dom marzeń" i "Hipnoza".

Filip Chajzer przez wiele lat związany był także z radiem. Konkurs "Chajzer kontra Chajzer", który prowadził razem z ojcem na antenie Radia Złote Przeboje cieszył się dużą popularnością. Panowie mieli także inne wspólne projekty, zapraszali słuchaczy na tzw. "Piątki u Chajzerów", a w 2018 r. wystąpili razem w popularnym programie "Azja Express"na antenie TVN.

Zobacz wideo:

Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim
Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Filip Chajzer – żona, dzieci

Dziennikarz dwukrotnie był żonaty. Pierwszą żoną była Julia Chajzer. To była młodzieńcza miłość, po 10 latach związku para postanowiła się pobrać. Dość szybko urodził im się syn, Filip Chajzer miał 21 lat, a jego partnerka 20. Ślub wzięli dopiero w 2011 roku, niestety już po dwóch latach pozew rozwodowy dotarł do sądu. Rozprawa rozwodowa ciągnęła się dwa lata, ze względu na to, że musieli ustalić opiekę nad synem, Maksymilianem. 

W lipcu 2015 roku Filip Chajzer przeżył nieprawdopodobną tragedię. W wypadku samochodowym zginął jego 9-letni wówczas syn. Podróżował on autem ze swoim dziadkiem ze strony mamy, w pewnej chwili auto zjechało z pasa i uderzyło w ciężarówkę stojącą na poboczu. Filip długo nie mógł dojść do siebie po tych dramatycznych przejściach, na dodatek musiał się zmierzyć z niewyobrażalnym hejtem w sieci spowodowanym filmem jednego z youtuberów. Ludzie nieustannie wklejali zdjęcia z wypadku w mediach społecznościowych i szydzili z dobroczynnych akcji, w które prezenter chętnie się angażował. Dziennikarz musiał skorzystać z pomocy terapeuty, który pomógł mu poradzić sobie z depresją. Chajzer miał problem nawet w wstawaniem z łóżka, przez dłuższy czas ukrywał swoje emocje przed światem.

Swoją obecną partnerkę Filip Chajzer poznał w 2013 r., ale przez kilka lat utrzymywali swój związek w tajemnicy. Małgorzata Walczak jest dziennikarką, która zajmuje się tematyką zdrowia. Współpracowała z kilkoma stacjami telewizyjnymi. Ślub wzięli w 2015 r., a w podróż poślubną wyruszyli do Stanów Zjednoczonych. Pierwszy raz publicznie pokazali się w 2016 r. na Life Festival Oświęcim. W 2017 r. na świat przyszedł ich syn Aleksander.

Filip Chajzer – nagrody

Filip Chajzer dostał kilka nagród dla stylowego mężczyzny, "Odkrycie roku", "nadzieja telewizji", brązowego "BohaterOn" i nagrodę publiczności "Złoty Bohater On".

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości