Filip Chajzer

Filip Chajzer

Filip Aleksander Chajzer, podobnie jak ojciec Zygmunt związał swoją ścieżkę zawodową z telewizją oraz dziennikarstwem. Pracował jako prezenter, dziennikarz oraz redaktor. Wziął również udział w popularnym show TVN-u „Ameryka Express”.

Filip Chajzer – ojciec, żona, dzieciństwo

Filip jest synem znanego dziennikarza, prezentera radiowego i telewizyjnego Zygmunta Chajzera. Ma dwie siostry – starszą Karolinę i młodszą Weronikę. Jedną z największych pasji Filipa jest tenis. W młodości, przez 7 lat regularnie uczęszczał na zajęcia.

Pierwszą żoną Filipa była Julia, jednak ich związek rozpadł się w 2013 roku. Oboje musieli zmierzyć się z ogromną tragedią – utratą dziecka. W 2013 roku syn Filipa i Julii zginął w wypadku samochodowym. Kolejną życiową partnerką Filipa była Małgorzata Walczak. Choć miłość obojga nie przetrwała próby czasu, to para doczekała się w 2017 roku syna Aleksandra. Filip konsekwentnie angażuje się w wychowanie chłopca.

Filip Chajzer – kariera medialna

Dziennikarska kariera Filipa Chajzera została zainicjowana funkcją redaktora „Super Expressu”, „Życia Warszawy” i „Newsweeka”. Od 2009 do 2011 roku pracował on jako reporter „Stolicy” w TVN Warszawa. Jego dalsze losy medialne związane były z programem „Dzień dobry TVN”. Filip prowadził magazyn wraz z Małgorzatą Ohme. W 2023 roku w mediach pojawiła się informacja, potwierdzająca odejście Chajzera z DDTVN. Filip pracował jednak nie tylko w telewizji, ale również radiu. Wraz ze swoim ojcem prowadził konkursy: „Chajzer kontra Chajzer” oraz „Piątek u Chajzerów”. Ich odbiorcami byli słuchacze Radia Złote Przeboje.

Filip Chajzer zdobył wiele nagród i ważnych wyróżnień:

  • Wiktora w kategorii Odkrycie Roku 2013,
  • Telekamerę „Nadzieja Telewizji”, 2018,
  • Nagrodę Esquire w kategorii „Media”,
  • Brązowego BohaterON, 2019,
  • Złotego BohaterOn (publiczność) 2019.

Filip Chajzer – „Mali Giganci”, „Ameryka Express”

W 2015 roku telewizja TVN zadecydowała o wybraniu Filipa Chajzera jako prowadzącego show „Mali Giganci”. Program nadawano od 2015 do 2017 roku, nawiązując do meksykańskiego „Pequeños gigantes”. Małymi gigantami były dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Tworzyły one sześć drużyn, a każda z nich miała od 3 do 5 zawodników i opiekuna artystycznego. Team składał się z wokalisty, tancerza oraz malucha. Drużyna miała za zadanie zaprezentować show, które następnie oceniało jury. Do finału przechodziły dwa najlepsze zespoły, a zwycięski team mógł wyjechać do Disneylandu.

W 2018 roku Chajzerowie zdecydowali się wziąć udział w programie TVN Ameryka Express. Ich konkurentami były inne gwiazdy telewizji, m.in. Lara Gessler, Magda Steczkowska, Tomasz Karolak oraz Maciej Musiałowski. Chajzerowie uplasowali się na piątym miejscu. Uczestnicy TVN “Ameryka Express” mieli za zadanie przebyć określoną trasę, mając do dyspozycji dziennie jedynie dolara na każdą osobę. Para, która dotarła w wyznaczone miejsce jako pierwsza, otrzymywała immunitet. Co drugi odcinek wiązał się z koniecznością opuszczenia programu przez duet, który przybył do mety jako ostatni. Filip i Zygmunt Chajzer pokonali: Larę Gessler i Piotra Sałatę, Magdę Steczkowską i Piotra Królika oraz Monikę Zagajewską i Katarzynę Meller.

Filip Chajzer – Instagram

Na Instagramie Filip Chajzer prowadzi konto @filip_chajzer. Jego profil obserwuje aktualnie blisko 820 tys. osób. Filip dzieli się zdjęciami z życia prywatnego i zawodowego oraz wspiera zbiórki na rzecz chorych dzieci, publikując ich zdjęcia i informacje o potrzebnej pomocy.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Filip Chajzer o synu i dzieciństwie
Filip Chajzer o synu i dzieciństwie Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA