Losy tej sławnej niani śledził cały świat. Jak teraz wygląda Fran Drescher z serialu "The Nanny"?

Fran Drescher
Losy tej sławnej niani śledził cały świat. Jak teraz wygląda Fran Drescher z serialu "The Nanny"?
Źródło: Getty Images
Tego serialu nie trzeba nikomu przedstawiać! Polska wersja wielkiego amerykańskiego hitu "The Nanny" cieszyła się nad Wisłą ogromną popularnością. Pierwowzorem Franciszki Maj, w którą wcieliła się Agnieszka Dygant, była Fran Fine, grana przez Fran Drescher. Amerykańska aktorka zakończyła pracę na planie w 1999 roku. Jak zmieniła się przez przeszło 24 lata?

Polska wersja serialu "The Nanny" stała się początkiem wielkiej kariery dla odtwórców głównych ról: Agnieszki Dygant i Tomasza Kota, który wcielił się w postać Maksymiliana Skalskiego, pracodawcy, producenta filmowego i późniejszej wielkiej miłości Franciszki Maj. Komediową twarz pokazał w serialu również Adam Ferency, który zagrał wścibskiego kamerdynera, przyjaciela głównej bohaterki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?

Fran Drescher — najpopularniejsza niania na świecie

Jednak nie byłoby polskiej Franciszki Maj, gdyby nie jej amerykański pierwowzór. Oryginalna wersja "The Nanny" zadebiutowała w tamtejszej telewizji w 1993 roku i z miejsca zawładnęła sercami widzów. Serial emitowano w ponad 90 krajach, a kilka rodzimych stacji zabrało się za realizację własnej wersji historii o Fran Fine. Oryginalnie w postać zwolnionej z salonu sukien ślubnych akwizytorki kosmetyków, która przypadkiem zostaje nianią wcieliła się Fran Drescher.

Gwiazda jest amerykańską aktorką, producentką filmową i scenarzystką. Zadebiutowała w niewielkiej roli tancerki Conie w dramacie muzycznym Johna Badhama "Gorączka sobotniej nocy" z Johnem Travoltą. W postać niani wcielała się od 1993 roku, pracując na planie również jako scenarzystka i reżyserka.

Daniel Davis, Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Lauren Lane
Ekipa serialu "The Nanny"
Daniel Davis, Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Lauren Lane
Źródło: Getty Images

Produkcja powstała we współpracy z ówczesnym mężem aktorki Peterem Marcem Jacobsonem. Para przy tworzeniu scenariusza garściami czerpała z prywatnych doświadczeń. Tak oto główna bohaterka jest Żydówką, podobnie jak Fran Drescher.

Fran Drescher, Charles Shaughnessy
Fran Drescher i Charles Shaughnessy
Fran Drescher, Charles Shaughnessy
Źródło: Getty Images

Z najzabawniejszej komiczki w Hollywood do strajkującej na barykadach

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że serial okazał się ogromnym hitem. Fran Drescher w 2008 roku odwiedziła nawet Polskę, by spotkać się z tutejszą nianią — Agnieszką Dygant. Życie aktorki nie było jednak usłane różami, tak jak mogłoby się wydawać. 4 listopada 1978 roku Fran Drescher poślubiła Petera Marca Jacobsona, którego poznała jeszcze w szkole średniej. Zanim rozpoczęli pracę nad "The Nanny", przeżyli traumatyczne chwile.

W styczniu 1985 roku dwaj uzbrojeni w broń palną mężczyźni włamali się do rodzinnego domu aktorki, obezwładnili męża Fran Drescher, następnie jeden z nich zgwałcił aktorkę i jej przyjaciółkę. Po wszystkim zabrali kosztowności i uciekli. Całemu zdarzeniu bezsilnie przyglądał się Peter Marc Jacobson, który został związany i zmuszony do oglądania makabrycznych scen. Sprawca został złapany dzięki pomocy Fran Drescher, która zapamiętała twarz napastnika. Choć aktorka przez długi czas zmagała się z traumą, w wywiadzie z 2020 roku podkreśliła, że schwytanie mężczyzny pozwoliło jej zamknąć ten bolesny rozdział.

Fran Drescher
Fran Drescher w 1993 roku
Fran Drescher
Źródło: Getty Images

Małżeństwo aktorki i producenta nie przetrwało. W 1996 roku para podjęła decyzję o separacji, a trzy lata później doszło do sfinalizowania rozwodu. Para podjęła decyzję o rozstaniu po coming oucie mężczyzny.

Kilka lat po trudnych wydarzeniach na aktorkę spadło kolejne nieszczęście — w 2000 roku zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy. Podjęto decyzję o operacji usunięcia macicy. Gwiazda pokonała raka, a w 2007 roku założyła organizację charytatywną Cancer Schmancer.

Fran Drescher
Fran Drescher w 2022 roku
Fran Drescher
Źródło: Getty Images

W tym roku Fran Drescher kończy 66 lat. Wciąż jest aktywna zawodowo, a co więcej realizuje się jako działaczka społeczna. Aktorka stoi na czele związku zawodowego SAG-AFTRA, który w lipcu tego roku podjął decyzję o strajku aktorów.

"Oczy całego świata są zwrócone w naszą stronę, bo to nie jest tylko nasz strajk. To strajk wszystkich osób, bez których pracy nie może działać cała wielka maszyna. To historyczny moment. To nasz moment prawdy. Jeśli nie zawalczymy o swoje teraz, później nikt nie zapyta nas o zdanie" - stwierdziła podczas jednego z przemówień.

Fran Drescher
Fran Drescher na czele strajku SAG-AFTRA w 2023 roku
Fran Drescher
Źródło: Getty Images

Chcecie zobaczyć, jak wygląda teraz Fran Drescher? Zajrzyjcie do przygotowanej przez nas galerii!

Tak zmieniła się główna bohaterka serialu "The Nanny". Co słychać u Fran Drescher?
Ekipa serialu "The Nanny"
Fran Drescher, Charles Shaughnessy
Fran Drescher
Fran Drescher
+5
Zobacz galerię
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości