Kulisy "MasterChefa" z Ewą Chodakowską. "Może po mnie nie widać, ale uwielbiam jeść"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Kulisy programu "MasterChef" z Ewą Chodakowską

W drugim odcinku programu "MasterChef" uczestnicy stanęli przed niezwykłym wyzwaniem o nazwie "Mind Food", które wniosło nie tylko ogromne emocje, ale także dodało nutkę rywalizacji sportowej. Ewa Chodakowska, znana trenerka fitness, była gościnią specjalną. Co wniosła do kuchni "MasterChefa"? Odpowiedź w magazynie "Co Za Tydzień".

W tej konkurencji "MasterChefa" nie wystarczyło jedynie przygotowanie pysznego dania. Uczestnicy musieli również zadbać o staranne i przemyślane skomponowanie posiłku, który nie tylko smakował, ale także stymulował umysł i poprawiał koncentrację. Rywalizacja była zacięta, a kucharze-amatorzy dawali z siebie wszystko, aby zachwycić jurorów i Ewę Chodakowską. Każde danie było oceniane pod wieloma aspektami, nie tylko smakowymi, ale także jakości składników, ich wpływu na funkcje umysłu oraz estetyki prezentacji. Zobacz kulisy tego odcinka.

Kulisy "MasterChefa" z Ewą Chodakowską

W programie "Co Za Tydzień" zaprezentowano kulisy odcinka programu "MasterChef", w którym gościnią specjalną była znana trenerka fitness, Ewa Chodakowska. Jurorzy programu byli pod wrażeniem wizyty tak energetycznej i inspirującej gościnnej.

Gdy Ewa Chodakowska pojawiła się na planie "MasterChefa" po raz pierwszy w historii programu rozpoczęto gotowanie od treningu. Wszyscy, łącznie z jurorami stanęli w obliczu nowego, nietypowego wyzwania. Anna Starmach podkreśliła, że to był wyjątkowy moment.

- To było wejście smoka, to było też wejście królowej, i po raz pierwszy chyba w tym studiu rozpoczęliśmy gotowanie od treningu, takiego, że wszyscy mieli zadyszkę, łącznie z jurorami. No i później przyszliśmy do konkurencji, czyli gotowania w ten sposób, aby pobudzić nasze mózgi — powiedziała.

Inni jurorzy również wyrazili swoje uznanie dla Ewy Chodakowskiej. Tomasz Jakubiak podzielił się szacunkiem dla niej, jako ikony fitnessu, która była inspiracją dla wielu osób.

- Ja się bardzo cieszę, że dzisiaj jest Ewa, bo ze wszystkich tych ikon, kobiet w całym fitnessie, Ewa była pierwszą, którą obserwowałem. Nie dlatego, że postanowiłem poćwiczyć i puszczać sobie jej filmy, ale zawsze podziwiałem ją za jej upór, za jej ciężką pracę. I, mimo że to nie ona mnie natknęła do sportu, to owszem, ja sportowy, jak widać, od niedawna jestem. Wiesz, jak coś, to tam jest Ewa — powiedział Tomasz Jakubiak.

Michel Moran, chociaż wcześniej nie był związany ze sportem, podzielił się swoimi rozmowami z Ewą Chodakowską na temat zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

- Ja miałem rozmowy przed nagraniem z Ewą, że nie mam dyscypliny żadnej. Zero sportu, no nic. I Ewa mówi, że to nie dobrze. Nawet 15 minut dziennie powinno być, ale ja trochę leniwy jestem, żałuję. Może kiedyś zaczynam, ale nie wiem, czy potrzebny — wyjaśnił Michel Moran.

Ewa Chodakowska o podejściu do jedzenia

Gościnny występ Ewy Chodakowskiej w programie "MasterChef" nie tylko przyniósł inspirację i motywację uczestnikom, ale także pokazał, jak sport i zdrowy tryb życia mogą wpływać na różne sfery życia, w tym także na gotowanie.

- Ja mówię o tym, co powinna jeść, a ona mówi mi, jak powinnam ćwiczyć - powiedziała Magda Gessler.

Ewa Chodakowska określiła ich relację jako "symbiotyczną", gdyż oprócz treningu ważne jest także jedzenie.

- Ja wiem, że może po mnie nie widać i każdemu się wydaje, że ja obcinam kalorie, wykluczam całą gamę produktów. Kompletna bzdura. Uwielbiam jeść, bardzo cenię sobie estetykę podania. No musi być oczywiście zdrowo, musi być smacznie — wyjaśniła gościni specjalna Ewa Chodakowska.

Trenerka wyjaśniła, że w jej diecie najbardziej liczy się, aby dania przez nią spożywane były zdrowe. Wyeliminowała z jadłospisu półprodukty i produkty przetworzone. Zwraca także uwagę, aby w składzie nie było chemii.

- Nie może być stabilizatorów, nie może być tych rzeczy, które powodują, że nasza jelita zaczyna ją pracować źle, przy czym wtedy nie działa mózg - powiedziała instruktorka.

Odcinek "MasterChefa" z Ewą Chodakowską
Odcinek "MasterChefa" z Ewą Chodakowską Odcinek "MasterChefa" z Ewą Chodakowską Źródło: TVN

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości