George Clooney wyznał, że cierpiał na "porażenie Bella". Co to za choroba?

Autor:
Norbert
Żyła

George Clooney wystąpił w jubileuszowym odcinku amerykańskiego talk-show "Jimmy Kimmel Live". W trakcie programu wyznał, że jako nastolatek cierpiał na "porażenie Bella", czyli częściowe osłabienie mięśni po jednej stronie twarzy.

George Clooney to uznany amerykański aktor, reżyser i producent filmowy, urodzony 6 maja 1961 roku w Lexington. Światową sławę zyskał w latach 90.  Znany jest z tak głośnych ról, jak "Oceans Eleven", "Gravity", czy "Up in the Air". Aktor ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród jak 2 Złote Globy oraz Oscar za film "Good Night, and Good Luck".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Wojciech Mecwaldowski, Anna Smołowik o filmie "Niebezpieczni dżentelmeni"
Wojciech Mecwaldowski, Anna Smołowik o filmie "Niebezpieczni dżentelmeni" Źródło: "Co Za Tydzień"

George Clooney zdobył się na szczere wyznanie

George Clooney był niedawno gościem jubileuszowego odcinka talk-show "Jimmy Kimmel Live". Program odbył się z okazji 20-lecia show. 61-letni aktor w szczerej rozmowie z prowadzącym wyznał, że jako nastolatek cierpiał na chorobę powodującą tymczasowe osłabienie mięśni po jednej stronie twarzy.

W programie wystąpił również Snoop Dogg, który pełnił funkcję współprowadzącego show przez pierwszych kilka odcinków. W trakcie trwania programu jego gospodarz pokazał kilka zdjęć aktora z wieku nastoletniego. Wtedy to George Clooney zdobył się na szczere wyznanie na temat choroby i wyznał, że na jednym z nich wyraźnie widoczny jest paraliż jednej strony twarzy.

"[...] poczekaj, chcę ci coś powiedzieć, bo zaraz zaczniesz robić sobie żarty. Miałem wtedy "porażenie Bella" i sparaliżowaną połowę twarzy" - powiedział w trakcie trwania show aktor.

George Clooney w trakcie nagrań programu "Jimmy Kimmel Live" Źródło: Getty Images

George Clooney życie prywatne

Prywatnie George Clooney od 2014 r. jest mężem 20 lat młodszej prawniczki Amal Alamuddin, z którą ma dwójkę dzieci. Para tworzy zgrane małżeństwo. Chociaż aktor na temat swojego życia prywatnego nie jest zbyt wylewny, to wspomniane wzbudza zainteresowanie mediów na całym świecie.

Wiadomo, że w przeszłości aktor był związany z takimi gwiazdami jak Kelly Preston, Lucy Liu, Renee Zellweger. Jednak to dopiero u boku Amal Alamuddin się ustatkował i odnalazł swoje szczęście.

W 2017 r. przyszły na świat bliźniaki Alexander i Ella Clooney. Nie wiadomo czy George i Amal Clooney planują więcej pociech.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości