Grażyna Wolszczak nie martwi się o emeryturę. Jak sobie poradziła? "Nie każdy jest taki zaradny"

Grażyna Wolszczak
Grażyna Wolszczak
Źródło: MWMEDIA
Grażyna Wolszczak otwarcie opowiedziała o swojej emeryturze. Gwiazda zdaje sobie sprawę, że nie będzie mogła liczyć na wysokie świadczenie, ale się tym nie przejmuje. Aktorka zdradziła, że już dawno zabezpieczyła swoją przyszłość. Skomentowała zachowanie kolegów z branży, którzy narzekają na wysokość emerytur.

Grażynie Wolszczak największą rozpoznawalność przyniosły role czarodziejki Yennefer w "Wiedźmie", Judyty w "Ja wam pokażę!" oraz Barbary Brzozowskiej w "Na Wspólnej". Aktorka w 2014 roku wspólnie z Joanną Glińską powołała Fundację Garnizon Sztuki, w której zajmuje się m.in. produkcją spektakli teatralnych.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

26022024_CAPITOL_BRODZIK_KRYTYKA
Joanna Brodzik o zawodzie. Zdradziła, kto jest największym krytykiem aktora
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Grażyna Wolszczak o emeryturze

Grażyna Wolszczak otworzyła się na temat świadczeń emerytalnych. W rozmowie z Pomponikiem wyznała, że nie martwi się kwestią finansów, bo zabezpieczyła swoją przyszłość.

"Od zawsze jestem piekielnie rozsądna. Od kilkudziesięciu lat się mówiło o tym, że system emerytalny musi się w Polsce załamać prędzej czy później, w związku z czym postanowiłam na nim nie polegać i sama starałam się zabezpieczyć tę swoją emeryturę" - powiedziała w wywiadzie.

O niskich świadczeniach emerytalnych dla artystów mówi się w mediach od dłuższego czasu. Muzycy czy aktorzy ubolewają nad tym, że nie będą w stanie utrzymać się wyłącznie z emerytury. Wiele osób inwestuje w nieruchomości, jak np. Robert Gawliński z zespołu Wilki.

Sprawdź: Robert Gawliński nie martwi się o godną emeryturę. "Chcemy rozkręcić z żoną mały biznes"

Grażyna Wolszczak oceniła zachowanie znajomych z branży, którzy narzekają na wysokość emerytur. Gwiazda podkreśliła, że jest osobą zaradną, o którą nie trzeba się martwić, ale nie wszyscy radzą sobie tak jak ona.

"Nie będę płakała w mediach, ale nie każdy jest taki zaradny, więc rozumiem i współczuję tym, którzy płaczą w mediach lub w poduszkę, bo można nie mieć jakiejś wyobraźni w pewnym wieku albo nie umieć sobie tego wszystkiego zorganizować. Ja jestem zaradna" - podsumowała.

Grażyna Wolszczak o nowym etapie w życiu

Aktorka w kwietniu rozmawiała z Odetą Moro na antenie Radia Złote Przeboje. Przyznała, że jej zawodowe życie skupia się wokół teatru. Początkową rolę producentki teatralnej zamieniła na posadę dyrektorki teatru Garnizon Sztuki.

"Zamiast się już udawać na emeryturę i myśleć o niej, to ja zaczęłam nowy etap w swoim życiu, czyli przeszłam na drugą stronę mocy. Zostałam najpierw producentką teatralną, a teraz dyrektorem teatru. I nagle się okazuje, że to wszystko, pandemia i te rzeczy, było trudne, ale jak to minęło, to nagle się wszystko przepięknie kręci, układa. Okazuje się, że projekt wypalił i artystycznie, i biznesowo, i ludzie mają do nas coraz większe zaufanie i chcą do nas przychodzić, widzowie, którzy przychodzą raz, wracają, a najwspanialsi artyści, aktorzy chcą u nas pracować i to jest wielka radość" — powiedziała Grażyna Wolszczak w kwietniu 2024.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości