Tak Kasia Tusk zareagowała na sukces taty. Zabawny filmik wiele wyjaśnia

Kasia Tusk z tatą Donaldem Tuskiem
Kasia Tusk z tatą Donaldem Tuskiem
Źródło: MW MEDIA
W poniedziałek 11 grudnia dwutygodniowy rząd Mateusza Morawieckiego nie otrzymał wotum zaufania i tym samym po głosowaniu w Sejmie wybrano nowego premiera Polski — Donalda Tuska, który stworzy nowy rząd. Tak jego córka zareagowała na tę wiadomość. Zobaczcie.

Poniedziałek 11 grudnia był ważnym dniem w polskiej polityce. Mateusz Morawiecki wygłosił blisko godzinne  exposé, aby otrzymać wotum zaufania dla rządu, który stworzył dwa tygodnie temu. Jak się okazało, wg głosów posłów nie otrzymał go i tym samym zakończyły się ośmioletnie rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Kasia Tusk świętuje wygraną ojca

Mateusz Morawiecki nie otrzymał większości bezwzględnej, dlatego koniecznym było wybranie nowego kandydata na premiera Polski, którym zgodnie z przewidywaniami został Donald Tusk, otrzymawszy 248 głosów posłów.

W pierwszym wystąpieniu po głosowaniu Donald Tusk wygłosił przemówienie, w którym zwrócił się do żony i dzieci. Polityk przeprosił najbliższych, że znów polityka weszła do ich życia rodzinnego.

"Małgosiu, Kasiu, Michale, mamo [...] wiem, że nie jest to proste. Inaczej nie mogłem. Musiałem wrócić" - powiedział z mównicy sejmowej.

Jak mogliśmy zauważyć po reakcji Kasi Tusk, córka nie ma za złe ojcu, że wrócił po dziewięciu latach do polskiej polityki, a nawet można odnieść wrażenie, że się cieszy. Wiele o jej reakcji mówi nagranie, które wrzuciła na InstaStories, po tym, kiedy ogłoszono wyniki głosowania posłów na nowego premiera.

Kasia Tusk udostępniła fragment filmu "To właśnie miłość" z tańczącym z radości Hugh Grantem, oznaczając przy tym Donalda Tuska. Zobaczcie sami.

Kasia Tusk udostępniła fragment filmu "To właśnie miłość"
Kasia Tusk udostępniła fragment filmu "To właśnie miłość"
Źródło: Instagram
Kasia Tusk udostępniła fragment filmu "To właśnie miłość"
Kasia Tusk udostępniła fragment filmu "To właśnie miłość"
Źródło: Instagram
Kasia Tusk udostępniła fragment filmu "To właśnie miłość"
Kasia Tusk udostępniła fragment filmu "To właśnie miłość"
Źródło: Instagram

Kasia Tusk o relacji z rodziną

Kiedy na świecie wybuchła pandemia COVID-19 i granice wielu krajów zostały zablokowane. Donald Tusk, piastując wówczas stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, musiał pozostać przez wiele tygodni w Brukseli. W tym czasie jego córka udzieliła wywiadów, w którym opowiedziała, jak wówczas zmieniło się jej życie.

Kasia Tusk zazwyczaj stroni od mediów, jednak tym razem zrobiła wyjątek. Powiedziała, jak odnalazła się w nowej rzeczywistości i wspomniała o ojcu.

"Bardzo tęsknię za bliskimi. Mój tata od wielu tygodni nie może wrócić z Brukseli do Polski. Jest tam zupełnie sam, nie licząc oczywiście współpracowników. Mama co prawda mieszka dwa kilometry ode mnie, ale widujemy się na dystans – ja staję w ogrodzie, a ona w oknie. I tak rozmawiamy. Dopiero teraz widzę, jak bardzo ułatwiało mi życie to, że pomagała mi w opiece nad córką. Chociaż większość czasu spędza z tatą za granicą, miałyśmy ustalone, że pięć dni w miesiącu, kiedy wraca do Polski, pomaga mi, jak może. Teraz widzę, że to były bardzo cenne godziny. Brak kontaktu z ludźmi to jest niewątpliwa strata. Ale mimo tęsknoty, nie spotykam się ani z rodzicami, ani z nikim starszym. Na pewno nie narażałabym nikogo, kto jest w grupie ryzyka. Trzymam się tego bardzo mocno od samego początku. Może wybrałabym się z koleżanką na spacer, w odpowiedniej odległości, oczywiście w masce i rękawiczkach. Ale jeszcze tego nie zrobiłam" - mówiła w 2020 r.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości