Robert Lewandowski w rankingu najbogatszych piłkarzy. Kapitan reprezentacji Polski zarabia miliony

Robert Lewandowski w rankingu najbogatszych piłkarzy
Robert Lewandowski w rankingu najbogatszych piłkarzy
Źródło: MWMEDIA
Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Nie tylko rozgrywa fenomenalne mecze na boisku, ale także odnosi sukcesy w dziedzinie finansowej. Ostatni ranking opublikowany przez magazyn "Forbes" wykazuje, że "Lewy" jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie i to z imponującym dorobkiem. Polak zarabia krocie.

Magazyn "Forbes" właśnie opublikował najnowszy ranking najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie w 2023 roku. Zestawienie nie przyniosło wielu niespodzianek. Nie zaskakuje też pozycja reprezentanta Polski Roberta Lewandowskiego. Ile zarabia "Lewy"?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Premiera filmu "Lewandowski nieznany"

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Raport "Forbes" ujawnia, że Robert Lewandowski zgromadził pokaźną fortunę, szacowaną na około 34 miliony dolarów rocznie. W rankingu magazynu znalazł się nieco za dziesiątą pozycją, którą zajmuje Harry Kane, otrzymujący nieco ponad 36 milionów dolarów rocznie. Robert Lewandowski depcze więc piętach najlepiej opłacanym piłkarzom na świecie i wkrótce może dołączyć do ekskluzywnego klubu dziesiątki najlepiej zarabiających sportowców.

Napastnik FC Barcelona dzięki piłce zarabia miliony, ale większość pieniędzy "Lewy" od lat inwestuje w najróżniejsze przedsięwzięcia i jest bardzo aktywny w biznesie. Lokuje fundusze w różnorodnych przedsięwzięciach, tworząc markę, która sięga znacznie dalej niż piłkarska kariera. Na liście jego projektów znajdują się agencje RL Media i Stor9_, restauracja Nine's, start-upy Samurai Labs i Less, a także firma produkująca gry Goat Gamez.

Jednym z bardziej znaczących kroków w biznesowej karierze Roberta Lewandowskiego było zaangażowanie w biotechnologię. W 2021 roku wspólnie z Jarosławem Peczką założył firmę Bio-Lider, która oferuje innowacyjne biopreparaty dla rolników. To przedsięwzięcie odniosło ogromny sukces i już po pierwszym roku działalności osiągnęło przychody wynoszące 40 milionów dolarów.

Ranking najbogatszych piłkarzy 2023

Na szczycie rankingu 'Forbesa" niezmiennie znajduje się Cristiano Ronaldo, który zarobił w minionym roku oszałamiające 260 milionów dolarów. Portugalczyk, mimo upływu lat, wciąż utrzymuje się na czele światowej czołówki zarabiających piłkarzy.

Kolejne miejsce zajął niezmiennie genialny Lionel Messi, który w swoim dorobku ma 135 milionów dolarów. Messi nie tylko zachwyca swoją grą, ale również niewątpliwie potrafi zarabiać na swoim talencie.

Trzecie miejsce przypadło Neymarowi, który zgromadził na swoim koncie 112 miliony dolarów. Brazylia ma powód do dumy, mając takiego przedstawiciela na podium.

Robert Lewandowski, który jest nie tylko jednym z najwybitniejszych piłkarzy na świecie, ale także kapitanem reprezentacji Polski, zajął 11. pozycję.

Anna i Robert Lewandowscy
Anna i Robert Lewandowscy
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości