Jacek Łągwa z Ich Troje wyjawił, jakiej emerytury się spodziewa. Mógł skorzystać z ważnej ulgi

Jacek Łągwa
Jacek Łągwa
Źródło: MWMEDIA
Jacek Łągwa od lat związany jest z zespołem Ich Troje. Choć do wieku emerytalnego zostało mu jeszcze sporo czasu, mężczyzna nie kryje zainteresowania tym, co czeka go w przyszłości. Muzyk dokonał pewnych obliczeń i sprawdził wysokość świadczenia, które potencjalnie mógłby otrzymywać. Co ciekawe zapowiada się, że będzie w lepszej sytuacji niż... Maryla Rodowicz!

Jacek Łągwa urodził się 11 października 1969 roku. Jest kompozytorem, producentem muzycznym, aranżerem, wokalistą, aktorem i rzecz jasna, współzałożycielem grupy Ich Troje. Od dawna jest również członkiem ZAiKS, czyli Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

29062023_BLIZEJGWIAZD_MANDARYNA (1)
Mandaryna - tak szczerze jeszcze nie było.
Cykl "Bliżej Gwiazd" powraca. Tym razem gościliśmy u Marty "Mandaryny" Wiśniewskiej, która w szczerej rozmowie z Dagmarą Olszewską opowiedziała o swoim małym raju, życiu w patchworkowej rodzinie, kobiecości i samoakceptacji, która w świecie wyidealizowanych mediów społecznościowych nigdy nie była tak trudna.

Jacek Łągwa podał wysokość spodziewanej emerytury

Jacek Łągwa udzielił niedawno wywiadu dla "Faktu" w którym przyznał, że mimo wielu perturbacji finansowych w życiu, od dawna myślał o emeryturze i o tym, by o nią zadbać. Artyści bowiem, ze względu na dynamiczny i niestabilny zawód w wielu przypadkach nie mogą liczyć na wystarczające świadczenie. Niedawno media obiegła wiadomość, że Maryla Rodowicz może liczyć na zaledwie 1670 zł miesięcznie, a Krzysztof Cugowski na 1722 zł.

Co ciekawe, Jacek Łągwa przyznał, że jakiś czas temu udało mu się skorzystać z pewnego procederu, dzięki któremu spodziewa się, że jego przyszłe świadczenie emerytalne nieco wzrośnie.

"Ja opłacam składki od końca lat 80. Gdy upadła komuna i przepisy dotyczące przedsiębiorców były szalone, niestabilne i zmieniały się co chwila, ZUS zrobił promocję, że można opłacić składki dziesięć lat wstecz. To było jakieś 10 procent prawdziwej wartości składek. Skorzystałem z tego, podpisałem z nimi umowę, dzięki temu wysługę lat mam od 1989 r. Dzięki temu zabiegowi na pewno będę miał odpowiednią wysługę lat, ale jeśli chodzi o wysokość, nie oczekuję kokosów. Z wyliczeń wynika, że będę miał około 3 tys. zł" - powiedział.

Jacek Łągwa o bankructwie i nowym życiu

Zespół Ich Troje odniósł w Polsce spektakularny sukces. Członkowie grupy przez wiele lat byli w centrum zainteresowania publiczności, co przełożyło się również na olbrzymie zarobki. W pewnym momencie kilka osób związanych z Ich Troje mogło podziwiać na swoich bankowych kontach magiczne sześć zer. W jednym z wywiadów Michał Wiśniewski przyznał nawet, że zdołał roztrwonić na nieprzemyślane inwestycje i przyjemności ponad 35 milionów złotych.

Problemy finansowe Jacka Łągwy zaczęły się w 2007 roku. Po jednej z tras koncertowych po Stanach Zjednoczonych muzyk wrócił do domu i zorientował się, że został porzucony przez żonę, która związała się z przyjacielem artysty i wyprowadziła się z rodzinnej posiadłości wraz z córkami. Zaledwie rok później na jawy wyszły poważne problemy zdrowotne, przez które współzałożyciel Ich Troje musiał walczyć o życie. Miał krwiaka mózgu.

W 2009 roku światło dzienne ujrzała pierwsza i jak do tej pory ostatnia solowa płyta Jacka Łągwy. Niestety nie odniosła wielkiego sukcesu i ku zdziwieniu wielu osób, była źródłem kłótni między nim a Michałem Wiśniewskim.

"Przez całe lata w ogóle mi to nie przeszkadzało, ponieważ nie miałem tak zwanego ciśnienia na szkło. I wszystko było fajnie do momentu, gdy mniej fajnie zaczęło się dziać z popularnością zespołu i przydałoby się robić coś na własny rachunek. Niestety, to jest bardzo trudne do odrobienia, bo tak jak Michał zbudował sobie nazwisko i jest rozpoznawalny jako Michał Wiśniewski, natomiast ja jestem kojarzony jako Jacek Łągwa z zespołu Ich Troje. Na przykład, był mój koncert solowy, a ludzie przychodzą i pytają się: 'a Michał gdzie jest'? No niestety, sam sobie na to zapracowałem i tutaj do nikogo nie mogę mieć pretensji, że tak wyszło" - mówił Jacek Łągwa w wywiadzie dla "Faktu".

Artysta sporą sumę zainwestował również w klub muzyczny, który niestety nie spełnił oczekiwań i jedynie mnożył problemy. To wszystko w połączeniu ze spadającą popularnością Ich Troje sprawiło, że Jacek Łągwa przestawał płacić alimenty czy raty kredytowe. Jego posiadłość w Łodzi została zlicytowana. Na początku 2019 roku sąd ogłosił jego upadłość konsumencką.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości