Magda Femme gorzko o show-biznesie. "W Polsce to nie jest sława, tylko popularność" [TYLKO U NAS]

Magda Femme
Magda Femme o sławie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Magda Femme zyskała popularność dzięki zespołowi Ich Troje. Grupa szturmem zdobyła rodzimą branżę, stając się jedną z najpopularniejszych w Polsce. Wokalistka w rozmowie z Dominiką Kowalewską wyjaśniła co sądzi o sławie i jak ona wygląda w naszym kraju. Magda Femme dodała, że choć sama miała takie momenty, w których nie mogła żyć swobodnie, popularność nie wpłynęła znacząco na jej codzienność.

Tego nazwiska właściwie nie trzeba nikomu przedstawiać. Gdy Ich Troje debiutowało w branży muzycznej, w skład grupy wchodzili: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i wokalistka Magda Femme. Choć artystka szybko zakończyła współpracę z zespołem, dla wielu wciąż jest jedną z najpopularniejszych kobiecych głosów w jego historii. Gdy piosenki Ich Troje zdobywały szczyty popularności, cała trójka musiała zmierzyć się z nagłym wzrostem rozpoznawalności.

Magda Femme o polskim show-biznesie

Wokalistka w rozmowie z Dominiką Kowalewską została zapytana o to, jak poradziła sobie z nagłą sławą. Magda Femme przyznała jednak, że to, co wydarzyło się po debiucie zespołu, postrzegałaby raczej w kategoriach wzrostu popularności. Zresztą artystka ma taki stosunek do całego rodzimego show-biznesu. Jej zdaniem polska śmietanka artystyczna nie może mówić o sławie, bo ta zarezerwowana jest dla gwiazd naprawdę dużego kalibru.

W ogóle w Polsce uważam, że to nie jest sława, tylko popularność. Bo sławę to mają, rzucę jakiekolwiek nazwisko z zachodu, Taylor Swift czy Justin Bieber, to jest sława. Nie możesz wyjść z domu w ogóle. Stoją pod twoim domem, jadą za tobą, nie wyjdziesz nigdzie sam. Po prostu nie ma takiej opcji, musisz zrezygnować z rzeczy, które ludzi zwykłych cieszą. [Wyjście — przyp. aut.] do sklepu, do kawiarni, nie jesteś nigdy sam. To jest sława
- powiedziała.

Czym sława różni się od tego, z czym mierzą się polskie gwiazdy? Magda Femme nie ukrywała, że nawet w momencie, w którym wraz z zespołem czy podczas solowej kariery osiągała największe sukcesy, nie musiała rezygnować z życia codziennego i prywatności.

U nas jest po prostu to popularność. Możemy swobodnie żyć, każdy z nas. Nie wierzę w to, że istnieje ktoś w tym kraju, kto po prostu nie jest w stanie w ogóle wyjść sam, bez wiedzy innych trzecich osób. Na pewno niektórzy mają cięższą sytuację. [...] Też miałam takie momenty, że trudno było żyć swobodnie. Ale jesteśmy w małym kraju i to trochę inaczej wygląda. Można sobie to poukładać
- dodała.

Magda Femme Ich Troje i popularności

Faktem jest, że Ich Troje zaliczyło wyjątkowo udany debiut. Zespół z miejsca przypadł do gustu melomanom i wypełnił lukę, która najwyraźniej doskwierała rodzimej branży. Utwór "Prawo", którego tekst był interpretacją wiersza "Prawo nieurodzonych" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, szybko zdobył szczyty list przebojów. Wówczas Magda Femme nie wiedziała, z czym może wiązać się życie w blasku fleszy. W rozmowie z Dominiką Kowalewską opowiedziała o tym, jak wyglądało jej życie, gdy osiągnęła sukces.

- Po pierwsze to były początki mierzenia się z popularnością. Ja chyba nie radziłam sobie jakoś tak źle, aczkolwiek były oczywiście momenty. Wtedy byłam bardzo młoda, niedoświadczona i mało asertywna też. Wydawało mi się, że skoro jestem popularna, to ludziom wszystko wolno [...]. Z czasem dopiero się nauczyłam, że trzeba niektóre rzeczy ignorować, nie reagować na nie, albo zwyczajnie olać, nie poradzisz sobie inaczej — powiedziała i dodała:

To była dużo zmiana, przede wszystkim systemu pracy, bo ta praca była non-stop, towarzyszyła nam 24 godziny na dobę. To nie było tak, że jedziesz na koncert, wracasz i masz normalne życie. Ono było non-stop napędzane przez spotkania, zdjęcia, koncerty, studio i nagrania. Nie było pięciu minut wolnego czasu. To jest wyczerpujące i na pewno wymaga dużej siły, zaparcia. W momentach trudnych trzeba sobie samemu poradzić. Nie było psychologów, którzy radzą ci, jak sobie dać radę z popularnością, z nawałem pracy, informacji o tobie, zwłaszcza tych nieprawdziwych, gdzie bolało, że ktoś mówił, że ona jest niesympatyczna na przykład.

Dla Magdy Femme bycie wokalistką Ich Troje było niczym "muzyczne przedszkole". Gdy opuściła zespół, była gotowa na rozpoczęcie solowej kariery. Jak po latach wspomina współpracę z członkami zespołu?

Czytaj więcej: Magda Femme o kulisach odejścia z Ich Troje i pracy z partnerem. "W studio dzieją się rzeczy niemożliwe"

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości